kontrola škůdců

Jak vypadá larva švábů? Jak se zbavit larvy švábů

Anonim

Ve starověku byly šváby ošetřeny respektem. Hmyz Baleen byl považován za znamení prosperity v domě. V dnešní době se situace dramaticky změnila. Každý ví, že nebezpeční škůdci nejen zkazí potraviny, ale jsou schopni přenášet škodlivé bakterie a mikroby. Šváb se může dostat do ucha, kousnout osobu a dokonce poškodit elektrické vedení.

Nejsmutnější je, že hnízdící hmyz je polovina potíží, musíte se postarat o své potomky. V opačném případě se larva švábu bude plazit ven z vajíčka skrytého ženou několik týdnů po zničení škůdce. A všechny problémy začnou znovu.

Jak vypadají larvy šváby?

Všichni "balení sabotéři" procházejí třemi vývojovými etapami:

 • vejce;
 • nymfa;
 • zralé osoby.

Vajíčka dospělé ženy pokračují do sebe až do zrání. Pak je položí na odlehlé místo (například pod soklem). O několik týdnů později se nymfy vylodily ze spojky To jsou larvy švábů. Fotografie ukazují, že mladí škůdci se rodí bíle, ale po několika hodinách ztmavují.

Nymfy žijí s dospělým hmyzem. Výživa, kterou sdílejí, je podobné. Jediný rozdíl spočívá v tom, že se neprojevují.

Snížit počet obyvatel "kuchyňských jezdců" je možné tím, že ničí mladou generaci. K tomu je třeba vědět, jak larvy šváby vypadají. Ukazuje se to velmi jednoduché. Vypadají jako dospělí. Pouze nymfy jsou menší a mají tmavší barvy. Během růstu odhodí svou zbroj, to znamená, že se vrhnou 5-6 krát.

Šváb se stane dospělým ve věku 2-3 měsíců, v závislosti na druhu.

Červené škůdce

V našich zeměpisných šířkách se nejčastěji nacházejí červené šváby - Prusko. Ačkoli zpočátku to je tropický hmyz. Dokonce mají křídla. Co je potěšení - balení škůdci neletí. Maximálně dokážou vyvážit s pomocí při pádu z výšky.

Larva červeného švábu má také křídla a knírek. Mimochodem, to jsou vousky, které umožňují hmyzu získat informace o vnějším světě. Po poškození tohoto dotykového orgánu nebude hmyz schopen plně žít.

Dospělí obvykle rostou na délku 1-1, 5 cm. Nymfy, resp., Jsou ještě menší. Je to právě ten miniaturní styl, který dovoluje, aby se "vousy" rychle skryly z lidských očí. Sokl, praskliny ve stěně, větrání, prostor pod kamny jsou ideální místa pro červené škůdce.

Stejně jako dospělá osoba, larva domácího švábu se živí zbytky jídla, chleba a cukrových drobků. Během dne, hmyz "sedí" v útulku, a na "lovu" jde v noci.

V současné době jsou červené šváby běžné na všech kontinentech. Hlavním předpokladem pro jejich přežití je pozitivní teplota.

Černé šváby v kuchyni

Méně častěji v obývacím pokoji jsou černé šváby. Jsou také nazývány americkou nebo kuchyňskou.

Tento hmyz je prakticky dvakrát větší než pruský. Také se liší v barvě uhlí. Larva černého švábu je také víc červené nymfy.

Američané mají také malé křídla. Mladiství a ženy je nepoužívají. Muži mají zase poměrně dlouhá křídla, pomáhají jim skočit na dlouhé vzdálenosti.

Předpokládá se, že zabíjení černých šváb je snadnější než prusko. Ženy, které snášejí vajíčka, nechávají potomstvo bez dozoru. Po dvou týdnech by se měla objevit larva. Pokud během této doby vajíčka najdou jiné druhy šváby, hodují se na "příbuzné".

Mimochodem, černý hmyz, jako červená, se raději množí uvnitř. I když mohou žít v přírodě. Hlavní věc je, že teplota neklesne pod 0 stupňů.

Kolik larvů lze očekávat od jednoho hmyzu?

Lidé říkají: "Viděl jsem jednoho švábu, což znamená, že jich je nejméně deset." Je to děsivé množení strašidel, které se bojí. Chcete-li pochopit rozsah problému, potřebujete znát odpověď na otázku: kolik larv se zbavuje švába?

Není možné vypočítat přesnou částku. Při průměrné životní úrovni bude počet nymf v spojce odpovídat počtu vajec. Pokud se žena zdá, že podmínky pro plodnost jsou nepříznivé, pak předem odhodí tobolky s potomstvem.

S dobrou teplotou a přiměřenou výživou může vejce dozrát několik larvů hmyzu. Šváb jsou navíc schopni regulovat počet potomků sami.

Počet spojů závisí na druhu hmyzu:

 1. Prusáci položili 25-50 vajec najednou, během života dokázali opustit potomstvo až 12krát.
 2. Černí švábi čítali téměř 2krát méně vajec - 12-18, ale 22 zbylích zůstalo pro svůj život.

Nejnebezpečnějším hmyzem je těhotná ženské škůdce. Když se umírá, dokáže vymanit vajíčka, které jsou téměř nemožné zničit. Další smutná skutečnost spočívá v tom, že se larva šváb zrodila do již samostatného jedince. Boj proti kuchyňským saboturistům se tak stává nekonečným maratónem.

Proč jsou šváby tak houževnaté?

Vědci věří, že švábi se objevili na Zemi před více než 350 miliony let. A pravděpodobně bude žít mnohem víc.

Životnost hmyzu je vysvětlena následujícími skutečnostmi:

 1. Chcete-li pokračovat v závodu k různým pohlavím, stačí se jednou spojit. Mužské sexuální buňky mohou být uloženy v těle ženy do 4 let.
 2. Bez vody může škůdce žít týden, bez jídla - měsíc. K plnohodnotnému životu bude z kohoutku dostatek kapek a mohou se jíst obyčejným papírem nebo lepenkou.
 3. Asi 40 minut švába nemůže dýchat.
 4. Hmyz může žít při teplotách až -5 stupňů.
 5. Šváb je schopen žít a trpět infekcí, i když je jeho hlava odtrhnutá. Takový jedinec zahyne žízeň a hlad.
 6. Radiace jim není strašné. Starověké škůdce mají velmi pomalý cyklus dělení buněk.

Každý, kdo se někdy snažil zachytit šváb, si pamatuje, že je to velmi rychlá bytost. A není divu, že hmyz běží rychlostí téměř 5 kilometrů za hodinu. Mimo jiné se dospělí naučili sdílet své životní zkušenosti se svými příbuznými.

Obraz se stává ještě více beznadějným, pokud si pamatujeme, že vejce jsou téměř nemožné zničit. Žádná zima ani chemikálie je nemají.

Zbavte se larvami prostředky z obchodu

Ukazuje se, že nejprve je třeba zbavit se dospělých, počkat 2-3 týdny, dokud se nymfy nezachytí z vajíček. A teprve poté začněte boj s mladší generací. Je třeba zjistit, jak se zbavit larvacích švábů a dospělých. Existuje několik metod.

Nejprve je doporučeno vyzkoušet různé druhy hmyzu. Může to být box s 2-3 výstupy. Nákaza je umístěna uvnitř, škůdce jej jí, infikuje se, běží ke svým kongenerům a šíří smrtelnou infekci ve své kolonii.

Lepkavé a elektrické pasti mohou zničit jen hmyz, který do nich proniká. Tyto metody se však považují za nejbezpečnější.

Co může být řečeno o spreji proti švábům. Chemické látky mohou být použity pouze v případě, že v místnosti nejsou žádné děti a domácí zvířata. Měli byste se také chránit tím, že budete mít předem rukavice, masku a brýle.

Jedovaté gely a prášky jsou považovány za účinné. Nymfy zmizí za méně než týden. Současně se slavné pastelky nemohou zbavit velkého množství švábů a jejich larv.

Ultrazvukové stíhačky pomáhají dobře. Lidé a zvířata je neslyší, ale hmyz netoleruje ultrazvukem. Cena je však tak vysoká.

Metody kontroly škůdců

Ti, kteří se bojí používat obchod "chemie", přicházejí s pomocí populárních metod. Ukazuje se, že larva švábů a dospělého hmyzu netolerují květiny obyčejného heřmánku. Zařízení se doporučuje brousit do stavu prášku a rozptýlit se kolem bytu.

Radikálnější metoda by byla zmrazení bytu. Švábi zemřou při teplotách pod -5 stupňů.

Kromě toho mají škůdci vyvinutý pocit pachu. Necítí vůni benzinu a čpavku. Hořlavou kapalinu lze omítnout sokly a rohy. A kapalný čpavek na umývání podlah.

Boritá kyselina proti larvám

Po několik generací se zbavili larv a dospělých s kyselinou boritou. To je efektivní a levná cesta. K bytu bude potřebovat asi 100 gramů kyseliny.

Prášek může být rozptýlen poblíž umyvadla a po obvodu soklu. Nakažený šváb nejen zemře sám, ale také bude mít čas infikovat několik příbuzných z kolonie.

Je pravda, že hmyz si rychle uvědomuje, že by se tomuto prášku neměl vyhnout. Proto naše babičky a prababičky ve své době přišli s trochou triku. Vzali si kuřecí žloutky, smíchali je s práškem kyseliny borité a vyrobili z nich malé kuličky. Jasná nová návnada přitahovala nymfy a šváby, hmyz běžel k "jídlo" a zemřel.

Samozřejmě, v ideálním případě je vhodné zavolat specialisty do domu, budou moci zcela dezinfikovat pokoj. Bohužel žádná z těchto metod nezaručuje, že švábi se nevrátí, ale na chvíli se zbaví škůdců.

Zamezení výskytu mrtvoly

Chcete-li zabránit tomu, aby se v domě objevili nezvaní hosté, doporučujeme dodržovat preventivní opatření:

 • udržovat byt čistý;
 • nenechávejte jídlo a pití na stole;
 • proveďte všeobecné čištění (kontrolujte skryté místa).

Navíc můžete poznamenat, že dospělý škůdce, stejně jako larva švábů, nenávidí vůni geranium a citronu. To znamená, že se hmyz neobjeví, můžete položit několik květináčů s květinami na okenní parapety. Lemonové peelingy, na rozdíl od jiných zbytků potravin, mohou být ponechány na kuchyňském stole a v umývadle přes noc.