konstrukce

Jaký typ izolace nehrouší myš: přehled materiálů, metody ochrany před hlodavci

Anonim

Ať už jsou vysoké provozní, tepelně izolační vlastnosti ohřívače, krysy a myši mohou zničit veškeré úsilí stavitelů. Hlodavci vytvářejí pohyby ve svých materiálech, nory. Jsou těžké zastavit. Existují však materiály, které jsou vůči hlodavcům méně náchylné. Můžete také použít další metody ochrany. Jaký typ izolace nebude kousat myší, bude podrobněji popsáno níže.

Vlastnosti materiálů

Při plánování stavebních prací by si každý majitel svého domu zvolil nejvhodnější typ izolace, která není hubená myší a mravenci. Faktem je, že takoví škůdci mohou pronikat do izolace nejmenšími mezery, praskliny na fasádě, základ atd. Až se jednou usadíte, nebudou opouštět svůj útulný dům. Kouřit je odtud bude nesmírně obtížné.

Pokud dojde k podobným potížím, bude nutné brzy provést rozsáhlou opravu. Stará tepelná izolace bude třeba demontovat. Jiným způsobem, jak se zbavit hlodavců, nebude možné.

Myši a krysy nejízdí izolaci. Ale v materiálech, které hýbali pohyby, vytvářejí díry. Prostřednictvím těchto míst teplo rychle opouští místnost, vytváří se můstky zima. V důsledku toho budete muset zaplatit mnohem více za energii v zimě. Kvůli nesprávné funkci izolace v domě se objeví kondenzát. Ostatní stavební materiály se rychle rozpadnou.

Abyste tomu zabránili, musíte vědět, jaká izolace nehrozí myším a krysám. Většina moderních materiálů na trhu dnes nemůže odolat útoku škůdců. Při výběru izolace je třeba pochopit, jaké vlastnosti by měla mít, aby byla pro hlodavce méně atraktivní. Tyto materiály se liší zcela přijatelnými náklady.

Je také třeba říci, že existují metody schopné chránit škůdce, dokonce i ty izolanty, které se stávají oblíbenou možností pro myši a krysy. Při sestavování odhadu budoucí opravy nebo výstavby je třeba tyto vlastnosti vzít v úvahu, aby nedošlo k opětovnému opětovnému provedení práce.

Jaké vlastnosti má materiál mít?

Při zkoumání toho, jakou izolaci nemají myši, byste měli zvážit, jaké vlastnosti má tento materiál mít. Hlodavci si vybírají hnízdní izolaci, která má nízkou hustotu. Taková izolace je snadněji hnatelná. V tomto materiálu by se neměla hromadit voda. Uvnitř takových "domů" myší a krys by měl být teplý a pohodlný. Takové materiály jsou vybírány škůdci. Některé z nich jsou také hlodavci, kteří mohou používat jako potraviny. Proto při získávání tepelné izolace je třeba zjistit, zda myši z této skupiny nesou izolaci.

Abyste předešli problémům a dodatečným nákladům, musíte věnovat pozornost materiálům s vysokou hustotou. Jejich hlodavci se nemohou poškodit. Proto jsou husté bloky mnohem výhodnější než měkké rolovací materiály.

Je také třeba poznamenat, že myši nezačínáme tepelnou izolací, která byla impregnována speciálními antiseptickými látkami. Koncentrace těchto činidel by měla být minimální, aby nedošlo k poškození zdraví lidí. Nicméně, taková izolace je lepší koupit pro vnější izolaci. Uvnitř se jejich použití nedoporučuje.

Dalším faktorem, který může zabránit invazi hlodavců, je tekutost materiálu. Je nemožné vytvořit útulný nork, který prochází kurzem. To odrazuje myši a krysy. Odešli a hledali další vhodné hnízdiště. Řada ohřívačů splňuje tyto požadavky. Avšak ne všechny materiály, které jsou mezi kupujícími poptávané dnes, se mohou pochlubit těmito vlastnostmi.

Kde bydlí myši?

Při výběru ohřívače, který není myší hýčkat, stojí za to zvážit, které druhy byste neměli určitě používat ve stavebních pracích, pokud je vysoká pravděpodobnost, že utrpíte myši. Existují 3 skupiny podobné tepelné izolace:

  • na bázi pěnové pěny (včetně pěnového polystyrenu, penoizolu);
  • minerální vlna;
  • MDF, dřevotříska, dřevovláknitá deska.

Uvedené materiály se vyznačují poměrně nízkou hustotou. Zvláště miluje hlodavce pěna a polystyrénová pěna. To je syntetický materiál. Myši je nejedí. Ale pohyby tady se snadno hnaly. V tomto případě jsou v suchém, teplém pěnovém polystyrenu pohodlné. Proto by měly být z odhadu vyloučeny všechny druhy pěny. Až 80% tohoto materiálu škodí hnůj po několika letech po opravě nebo výstavbě.

Stojí za zmínku, že penoizol (tekutá pěna), polystyrenová pěna také ochotně kazí. I když jsou tyto ohřívače hustší než expandovaný polystyren, nejsou schopny odolat napadení hlodavců.

Někteří kupci se ptají, jestli se myši hýbou na bazaltové izolaci. Odpověď na tuto otázku je pozitivní. Hlodavci tyto věci nejí. Avšak dělají pohyby a hnízda v tomto materiálu ochotně. Nezáleží na tom, jaký typ minerální vlny (skleněná vata, čedičová vlákna apod.) Používají majitelé domu. Myši kazí tohle.

To je typické pro dřevotřísku, dřevotřískové desky, MDF. Tyto myší talíře jsou schopné hýbat. Ale přírodní materiály, jako je sláma, rákos nebo piliny, mohou dokonce i jíst. Proto se takový ohřívač nejen stane pohodlným domovem pro hordy myší nebo krys, ale i oběd.

Ecowool

Téměř všechny nejoblíbenější ohřívače nejsou vhodné pro instalaci v oblastech, kde je pravděpodobnost napadení hlodavců. Tak co dělat? Jaká izolace nehrozí myším a krysám? Existuje několik možností, které nejsou nižší než uvedené materiály pro indikátory tepelné izolace. Nicméně nedovolí škůdcům, aby se usadili uvnitř zdí.

Jedním z těchto materiálů je ekowool. Jeho tepelná vodivost je minimální a životnost při správné instalaci dosahuje 80 let. Pokud jde o výkon, ecowool není nižší než minerální vlna, pěna z polystyrenu.

Je třeba poznamenat, že hlavní částí tohoto materiálu je celulóza. Zároveň ekowool nepodléhá spalování, nevede škodlivé látky do životního prostředí. Účinnost izolace hluku je 4krát vyšší než u minerální vlny. Ecowool se nebojí vlhkosti. Kondenzát se v něm nehromadí.

Aplikace ECowool se provádí ručně nebo pomocí speciálních pneumatických zařízení. Druhá možnost je vhodnější. Zařízení však bude vyžadovat dodatečné náklady. Také topení samo o sobě je poměrně drahé. Proto společnost ecowool dosud takovou distribuci nedostala. Stejně jako ostatní typy izolace. Zároveň existují určité požadavky na instalaci. Během 2 až 4 dnů vysuší ekowool s normální vlhkostí. Proto musí být chráněn před vlhkostí.

Proč ecowool je ohřívač, který se bojí myši? Skládá se z kyseliny borité, hnědé soli. Jejich koncentrace je nízká. Neškodí lidskému zdraví. Stává se však pro myši nepřekonatelnou bariérou. Chodí z této izolace. Také u hub ekowoolů se mikroorganismy nezačínají. Proto jsou vysoké náklady na materiál zcela odůvodněné.

Pěnové sklo

Jakou izolaci nejíte myši? Existuje další možnost, která je vhodná pro vytvoření izolace v soukromém domě. Jedná se o pěnové sklo. Tento materiál dosud získal velkou slávu. Postupně však porazí trh. Tento materiál je vyroben ze sklářského průmyslu. Jsou rozdrceny a smíchány s antracitovým, koksovým a jinými podobnými látkami.

Polotovary jsou umístěny ve speciálních formách a poté vystaveny střelbě. Na prodej je k dispozici hromadný typ pěnového skla, stejně jako tepelná izolace ve formě desek. Tento materiál není vystaven vlhkosti. Dokonce i při delším kontaktu s vodou ztrácí svůj výkon.

Pod vlivem teploty se pěnové sklo nezmršťuje, nerozpadá. V tomto případě může být deska řezána. Jsou lepeny tmelem. Životnost tohoto materiálu je 100 let.

To je poměrně drahé věci. Současně má hodně váhy. Nadace bude potřebovat silnější, což také znamená další náklady. V takovém materiálu nemůže žít řada mikroorganismů, hub. Tento materiál je pro hlodavce příliš tvrdý, protože pěnové sklo je abrazivní. Nejsou schopni žít v deskách tohoto ohřívače. Rovněž není z duležitých důvodů možné vybavit nory v sypkých materiálech.

Proto s ohledem na to, který ohřívač nezahájí myš, je tato možnost považována za jednu z možných. Jeho vysoká cena se vyplatí za velmi dlouhou životnost.

Pěnový beton

Měli byste také věnovat pozornost materiálům, jako je pěnový beton, výběr izolace stěn. Nehromažďujte stěny myší obložené tímto materiálem. Jedná se o buněčné bloky. Rovnoměrné rozdělení bublin je zajištěno mísením. Z duté buněčné pěny se nachází jedna vrstva stěny. To bude stačit k zajištění kvalitní ochrany domů před tepelnými ztrátami.

Je třeba poznamenat, že ne všechny značky pěnového betonu mohou být použity jako izolace. K těmto účelům je nutné zakoupit takové typy materiálů jako D400 nebo D500. Bloky lze řezat, používané k lepení tmelu.

Výhodou této izolace je její nehořlavost a trvanlivost. Nosné konstrukce nejsou z nich stavěny. Nicméně, jak se ohřívací pěnové bloky osvědčily na pozitivní straně. Jejich instalace je rychlá. Dokonce i neprofesionální stavitel bude tento úkol zvládat. Je to také ekologický materiál. Nevyvolává toxiny do životního prostředí ani se značným teplem.

Nevýhodou tohoto materiálu je vystavení vlhkosti. Musí být dále chráněna před srážením. Za tímto účelem je vytvořena vrstva omítky. Současně používejte parotěsnou zábranu. Pod vlivem vlhkosti v pěnových blocích se mohou vyvinout houby.

Tento materiál je pro hlodavce příliš tvrdý. Proto můžete bezpečně vytvořit vrstvu izolace z pěnového betonu.

Roztažený jíl

Při výběru ohřívače, který nezakrývá myš, byste měli věnovat pozornost volnému jílu. Jedná se o ekologickou izolaci. Skládá se z granulí různých velikostí. Kompozice zahrnuje jíl. Prochází speciální zpracování. Materiál je vypalován při vysokých teplotách.

V závislosti na části materiálu se rozlišuje rozšířená hlína, štěrk a štěrk. Tepelná vodivost tohoto materiálu je vyšší než tepelná vodivost této vlny. Jeho náklady jsou však relativně nízké. Proto je tento materiál v první řadě zvažován při plánování výstavby.

Rozšířená hlína je obtížně použitelná při konstrukci velkých, vysokých objektů. Nicméně, mezi výhodami je třeba poznamenat, že tento materiál není hnilobný, nespaluje. Také nepodléhá korozi. Hlodavci v něm nemohou žít. Jedná se o sypký materiál, tunelování, ve kterém není možné. Při delším kontaktu s vodou může materiál ztratit izolační vlastnosti.

Rozšířená jíl se liší v přijatelných cenách a také v dlouhodobém provozu. Je srovnatelná s životností budovy.

Profesionální tipy

Vzhledem k izolaci, ve které myš nepracuje, stojí za to zvážit i několik nuancí. Je třeba je zvážit při výběru materiálu. Samozřejmě, vzhledem k nízkým nákladům, je pro zákazníky nejvíce atraktivní hliníková deska. Odborníci však tvrdí, že jeho použití není vždy možné.

Takže u dřevěného domu, který vyžaduje rekonstrukci, není claydite použit jako izolace. Faktem je, že hmotnost tohoto materiálu bude významná. To zvýší zátěž nadace. Nemůže stát. Proto je nutné upřednostnit lehké materiály.

Rozšířená hlína je vhodná pro ohřev podlahy a stropu nového domu. Její váha je brána v úvahu při vývoji nadace.

Pěnový beton je vhodný k použití, vytváří vrstvu izolace v cihlovém domě. Toto je v podstatě druhá zeď budovy. Neštandardní řešení je zahřát dům zvenku pomocí takových bloků. To lze provést i v dřevěné konstrukci. Vnitřní prostor se však mírně sníží.

Tento materiál je relativně lehký, protože bloky mají uvnitř duté komory. Navíc akumulují teplo. V zimním období tyto bloky dodají energii nahromaděné zpět do místnosti. Proto je lepší vytvořit takovou vrstvu uvnitř domu. Zatížení stávajícího nadace bude minimální.

Kdy lze použít ekowool a pěnové sklo?

Zjistíte-li, jaká izolace neškrtí myš, měli byste vzít v úvahu doporučení stavitelů, o tom, který materiál je v konkrétním případě lepší. Pěnové sklo lze použít pro různé typy předmětů. Tato tepelná izolace slouží k oteplení obou stěn a podlah, stropů. Dokončit můžete i fasády uvnitř.

Jediným omezením použití pěnového skla je prostor s vysokou vlhkostí. Zde je lepší montovat jiné typy materiálů. V opačném případě začnou stěny hnitět. Stojí za to, že tento materiál je poměrně těžký. Neměla by být zakoupena za účelem rekonstrukce budovy. Základ tohoto domu není určen k další hmotnosti.

Pro většinu stavebních prací je ekowool vhodný jako ohřívač. Jeho náklady mohou kupujícím trochu zmást. Jeho život bude však velmi dlouhý. Ecowool je vhodný pro kamenné, cihlovité a dřevěné budovy. Zároveň se materiál velmi liší při vysoké adhezi. Proto může být aplikován na povrch jakékoliv konfigurace. Všechny zásuvky základny budou naplněny touto izolací.

Ecowool je lehký materiál. Není třeba se obávat, že se bude zvyšovat váha budovy. Kromě toho lze tuto izolaci aplikovat jak na vertikální, tak i na vodorovnou plochu, na strop, podkroví atd. EkoLow se pohodlně zapadne do základny a zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř.

Profesionální stavitelé tvrdí, že ekowool je preferovanou volbou, pokud chcete vytvořit izolaci. Je to bezpečné pro lidské zdraví, ale hlodavci nemohou v něm žít.

Jiné metody ochrany

Po zvážení, jaký druh izolace nehýbal myší, měli byste zvážit způsoby, jak chránit běžnou izolaci. Můžete pokrýt obvyklý materiál kovovou sítí s malými buňkami. Takže hlodavci se nedostanou dovnitř. Mohou být použity také speciální chemikálie. Nejpopulárnější z nich jsou "Goliath", "Krysid" apod. Zpracovávají izolaci podle pokynů výrobce.

Někteří majitelé naplní suché listy. Zní to hlodavci. Tato metoda je však méně spolehlivá ze všech.

Vzhledem k tomu, jaká izolace netkne myš, můžete zvolit příslušnou možnost.