zahradnictví

Jak rozvíjet meloun v zemi. Několik tipů

Anonim

Jeden z atributů léta, spojené s dovolenou, dětství - šťavnatý meloun. Až dosud vyvolalo spousta kontroverzí svůj původ. Co je to opravdu - zelenina, ovoce nebo bobule?

Meloun pochází z dýňové rodiny, takže existují všechny důvody, proč se jedná o zeleninu. Hmotnost plodu může dosáhnout 12 kilogramů nebo více.

Než začnete pěstovat vodní meloun v zemi, měli byste se zbavit znalostí o této kultuře. Meloun je mimořádně užitečný. Stejně jako všechny dýně, obsahuje hořčík, což je velmi dobré pro srdce. S tímto ovocem se ledviny "umyjí". Zvláště se doporučuje používat vodu pro lidi s formováním ledvin. Rostlina odstraňuje toxické látky z jater, proto se doporučuje po dlouhodobé absorpci léků. Vodní masky omlazují pokožku.

Bohužel je použití zeleniny pro diabetiky kontraindikováno kvůli obsahu cukru. Měla by omezit množství melounu spotřebovaného za přítomnosti edému, stejně jako problémy s střevami a slinivkou břišní.

Milovníci této neobvyklé rostliny hodně, mnoho z nich vlastní půdu a sen o kultuře doma. Pokusme se vysvětlit, jak rostou meloun v zemi.

Zahájit pěstování by mělo být s výběrem odrůd. Je lepší vybrat hybridní odrůdy, protože nejsou příliš náchylné k nemocem, jsou odolnější vůči teplotním extrémům a zrychlí rychleji. Poté se musíte rozhodnout o místě pro plody v zahradě. Meloun v dachu by měl být vysazen na místě, kde je většina tepla a slunce a méně větru, zejména ze severu a západu.

Měli bychom mít na paměti, že tato rostlina je termofilní, proto je nutné za teplého počasí zasadit semena nebo sazenice do země, když je noční teplota nižší než 14-15 stupňů. Jelikož tento čas přichází přibližně v červnu, je lepší začít se kultivací ze sazenic a pak je přenést do skleníku. Za prvé, rozvíjíme meloun v poháru, vysazujeme 1-2 semena a namočíme je na jeden den. U hřebenových semen potřebujete vysokou teplotu - až 30 stupňů. Vznikající sazenice rostou lépe při teplotách 20-22 ° C a zvýrazňují asi 10 hodin denně. Půda v pohárech musí být uvolněna.

Jak rozvíjet meloun v zemi, aby práce nebyly marné? Další etapa - výsadba sazenic na krytí - skleníku nebo skleníku. Tento krok je nezbytný pro nasycení rostliny slunečním světlem.

Optimální čas pro konečný přenos melounu na jeho trvalé "místo pobytu" je začátek června. Po výsadbě rostliny v otevřené zahradě musí být vytvrzené a to by mělo být provedeno postupně. Kalení má zvýšit dobu zdržení kultury na volném prostranství. To znamená, že i na ulici musí být meloun nejprve pokryt.

Pěstování melounu by mělo být v jamkách s hloubkou až půl metru as vzdáleností mezi nimi až na jeden metr. Humus, kompost a písek by měly být umístěny na dně jámy. Je třeba poznamenat, že přírodním půdou pro rostliny je písečná a písečná hlína, hlína je pro ni velmi malá. Než začnete pěstovat meloun v zemi, měli byste zásobit hnojivo. Zelenina miluje krmení s lososem a kuřecím trupem.

První sklizeň se dá očekávat do konce července, většina ovoce dozrela do poloviny srpna. V horkém počasí může vybírat zeleninu až do září.