konstrukce

Dispozice domu 6x6 s podkrovím. Typické návrhy domů

Anonim

Soukromé domy se nyní stávají stále oblíbenějšími. Vysvětluje to skutečnost, že lidé mají tendenci žít blíže k přírodě. Samozřejmě můžete koupit pozemek s hotovou stavbou, ale ne vždy typické návrhy domů mohou uspokojit všechna přání. Koneckonců, chci mít opravdu pohodlné a pohodlné bydlení.

Budování domu není proces jednoho dne. Zahrnuje celou řadu děl. Aby konečný výsledek překonal všechny očekávání, je třeba začít s přípravou projektu, který bude zohledňovat všechny body. Stojí za zmínku, že rozložení domu 6x6 s podkroví bude vyžadovat určité znalosti, takže je smysluplné konzultovat s odborníky. Nicméně, pokud chcete dělat sami, pak tento článek je pro vás.

Design: kde začít?

Jsou zde důležité body, které tvoří projekty domů. Samozřejmě nejdůležitější je velikost budovy. Jak ukazuje praxe, nejběžnější jsou dům 6x6. Tento záznam stačí k pohodlnému uspořádání všech potřebných místností. Také při stavbě domu je třeba vzít v úvahu plochu místa. Nejlepší volba - 12 akrů. Při navrhování projektů domácího plánování je důležité, aby se výpočty zaměřily na počet lidí, kteří tam budou trvale bydlet a na jejich potřeby. Například jeden z členů rodiny potřebuje studium, další - tělocvična, třetí - knihovna. V tomto případě se uvolní půdní prostor, který může být vybaven různými způsoby. Stejným principem je rozhodnutí o počtu podlaží v domě.

Po projednání všech výše uvedených možností a přijetí konečného návrhu bude nutné provést odhad. Plánování domu 6x6 s půdou již v počáteční fázi znamená náklady, takže by bylo vhodné připravit se na velké finanční investice a postupně zakoupit potřebný materiál.

Panelové domy: obecný koncept

V současné době najdete spoustu velkých chatových vesnic. Domy, které zde byly postaveny, okamžitě zaujmou. Zpravidla jsou vyrobeny z dřevěného baru. Výhodou těchto konstrukcí je nízká hmotnost, která se naopak odráží ve výběru typu základů. Tato zařízení nepotřebují masivní základ. Rámové domy (projekty 6x6) postavené na monolitickém jemně zúbkovaném nebo kamenném podkladu. Tento faktor významně ovlivňuje výši vynaložených peněz. Je třeba poznamenat, že rysy půdy na místě nejsou také důležité. Například jsou to faktory jako nosnost, podzemní voda, pokles hladiny apod.

Rámové konstrukce mají tenké stěny, což výrazně zvyšuje využitelnou obytnou plochu. To však v žádném případě neovlivňuje jejich tepelnou vodivost. Díky moderním technologiím a izolaci s vhodnými materiály bude dům z baru o rozměrech 6x6 metrů mnohem teplejší než cihlový.

Výhody a nevýhody konstrukce rámu

Zdůrazňujeme hlavní výhody těchto zařízení:

 • Rychlá výstavba domů.
 • Nízká hmotnost konstrukce.
 • Není třeba položit obrovský základ.
 • Mají vysokou úsporu energie.
 • Spíše silné a spolehlivé, nezmršťujte.
 • Vnitřní provedení okamžitě po dokončení stavby.

Nevýhody:

 • Konstrukce rámové konstrukce vyžaduje kvalifikovaný přístup a přísné dodržování technologie.
 • Maximální počet podlaží je tři.
 • Ujistěte se, že potřebujete zpracovat prostředky proti hašení dřeva.

Možnost rozložení rámů

Jak již bylo zmíněno výše, montované domy jsou velmi žádané. Moderní technologie umožňuje relativně rychlou výstavbu jednopodlažních a dvoupatrových budov. Pracovní plán je vypracován s přihlédnutím ke všem standardním pravidlům, které zahrnují takové momenty, jako jsou vlastnosti pozemku, umístění komunikací atd. Standardní návrhy domů jsou jakousi šablonou. Po studiu si můžete vyhnout běžným chybám.

Pokud jde o velikost 6x6 metrů, užitečná plocha v takových zařízeních bude dost velká pro velkou rodinu. A pokud budete stavět druhé patro nebo vybavit podkroví, můžete dokonce přijmout hosty s přenocováním.

Takže v prvním patře musíte přidělovat prostor pro kotelnu. Na tuto místnost je kladen velký počet standardních požadavků, proto doporučujeme, aby byly zavedené normy v průběhu výstavby předem známy, takže při instalaci zařízení není nutné vše znovu provádět.

Další místnost je vestibul nebo vestibul. Žádný z uspořádání domu 6x6 s podkroví nemůže bez této místnosti. Budete také muset vybavit koupelnu, samostatnou nebo kombinovanou - v závislosti na osobních preferencích. Kuchyně a obývací pokoj by měly být umístěny v přízemí, toto uspořádání bude nejvhodnější.

Pořádáním druhého patra si nejprve vyberte místo pro ložnice. Dvě z nich jsou zpravidla v domě 6x6. Mezi nimi musí být koupelna, protože je nesmírně nepohodlné běžet do prvního patra. Zbytek volného prostoru je ideální pro chodbu.

Podkroví je často využíváno v létě, ale pokud během výstavby je možné tento pokoj správně zahřát, lze jej využít po celý rok. Zde můžete vybavit dětský pokoj, posilovnu, knihovnu nebo kancelář.

Dispozice domu 6x6 s podkrovím v jednom patře

Takové domy jsou považovány za mnohem silnější a praktičtější než výše uvedená možnost. Úkol je však poněkud komplikovanější, nyní musíte umístit všechny potřebné místnosti na stejném patře.

 1. Kotelna zůstává.
 2. Hala je značně omezena.
 3. Kuchyně s obývacím pokojem se doporučuje kombinovat.
 4. Dvě nebo tři ložnice v závislosti na počtu lidí žijících.
 5. Koupelna.
 6. Podkrovní pokoj vhodný k odpočinku.

Typy střech

Pokud je potřeba přidat podkrovní plochu k užitečnému, je třeba v počáteční fázi výstavby správně zvolit typ střechy. Zvažte nejběžnější:

 • Standardní výhled je střecha štítu. Stává se to rozbité a mansard. Je-li s takovou střechou postavena jednopodlažní domek o rozměrech 6x6, je ekvivalentní v rozloze dvoupodlažní.

 • Bouda nemá téměř žádný volný prostor pod střechou, takže pro užitečný obytný prostor není příliš vhodný. Zde můžete vybavit pouze malou knihovnu nebo galerii.