konstrukce

Univerzální silikonový tmel průhledný: vlastnosti, účel, instrukce

Anonim

Před nástupem tmelů na bázi silikonu byly švy utěsněny různými tme- lemi. Jednalo se o domácí tmely a směsi na asfaltové bázi, které prováděly velmi špatně stanovené úkoly. S příchodem silikonových univerzálních průhledných těsnicích materiálů na trhu se každá oprava stává snadnější. Podívejme se, jak jsou tyto materiály odlišné a jaké jsou jejich vlastnosti.

Složení

Složení silikonové univerzální průhledné tmely jsou složité směsi. Během výroby se k produktu přidává celá skupina látek.

Silikonové změkčovadla tak činí hmotnost pružnější. Vulkanizační složky poskytují kompozici viskozitu. Guma je základem. Primery jsou nezbytné pro maximální adhezi s jakýmikoli materiály. Díky tvrdidlo má tmel pevnost a pomocí náplně je kompozice lakována v požadované barvě.

Všechny stávající produkty na trhu jsou rozděleny do dvou skupin. Jedná se o jednorázové a dvoukomponentní formulace. První jsou univerzálnější a nejčastěji se používají při stavebních a opravárenských pracích. Ty se používají pro průmyslové potřeby.

Typy jednozložkových těsnicích materiálů

Jsou rozděleny do několika typů. V závislosti na hlavním komponentu mohou být jednokomponentní univerzální silikonové průhledné těsnicí materiály alkalické, kyselé nebo neutrální:

  • Alkalický tmel je řada speciálních materiálů, kde se jako základní složka používají aminy.
  • Kyselinové přípravky jsou klasifikovány jako univerzální produkty, které jsou cenově dostupné. Hlavní složkou kompozice je kyselina octová, jejíž vůně se dobře projevuje při procesu tuhnutí hmoty. Hlavním a vážným nedostatkem je úplná neslučitelnost s některými kovy. Tento výrobek způsobuje zvýšení korozi. Také tyto sloučeniny nepoužívejte pro cement, který obsahuje částice alkalických kovů. I přes nízkou cenu kyselého silikonového tmelu byste si ho neměli koupit.
  • Neutrální těsnicí materiály jsou ideálně kombinovány s jakýmikoli typy povrchů a materiálů díky speciální směsi, která je založena na ketoximu nebo alkoholu.

Při výběru tohoto nebo toho těsnicího prostředku stojí za to věnovat pozornost přísadám. Existují čtyři hlavní skupiny zařazení. Takže ve výrobním procesu se do kompozice přidává barvivo. Mechanické plnivá jsou nezbytné k zajištění houževnatosti silikonové sloučeniny s povrchem, na kterém je sloučenina aplikována. Prodlužovače slouží ke snížení viskozity silikonu. Fungicidy jsou nezbytné pro potírání hub a plísní. Díky těmto přísadám se rozsah použití univerzálních silikonových průhledných tmelů výrazně rozšiřuje.

Charakteristiky

Těsnění má tendenci se roztahovat, což umožňuje použití těchto materiálů i na pohyblivé části a součásti. Univerzální formulace mají vysoký stupeň pevnosti. Materiály mají vynikající přilnavost a utěsňují spoje v jakýchkoliv prvcích, včetně keramických výrobků, skla, dřeva, plastu, kovu, betonu.

Těsnicí materiál může vydržet UV záření a účinky složek detergentů pro domácnost. Materiály mají také vysokou tepelnou odolnost. Ochranné charakteristiky jsou udržovány v širokém teplotním rozmezí od -50 do +300 stupňů.

Náklady na tento stavební materiál činí asi 200 rublů.

Nevýhody těsnicích prostředků na bázi silikonu

S takovými závažnými technickými vlastnostmi má univerzální silikonová průhledná tmely nevýhody. Hlavní nevýhodou je neschopnost použití v podmínkách vysoké vlhkosti. Těsnicí materiály, které neobsahují žádné organické látky, by neměly být barveny běžnými barvivy. Výrobky se liší nedostatečně vysokou přilnavostí s úzkými polypropylenovými plasty, polykarbonátem, polyethylenem, fluoroplasty a PVC.

Typy těsnicí látky k cíli

Existuje mnoho typů silikonových těsnicích materiálů. Od výběru bude záviset na místě a povaze použití. K dispozici jsou:

  • Výstavba.
  • Zvláštní.
  • Automobilové směsi.

Zvažte každý typ podrobněji.

Univerzální tmel

Tyto výrobky se vyznačují vysokou mírou adheze, odolností proti vlhkosti a ultrafialovému záření. To umožňuje použít k utěsnění spár v umyvadlech, koupelnách, sprchách, bateriích, potrubích. Tyto výrobky mohou kompaktní světlomety a lepidla.

Jeden z představitelů této třídy je Moment, univerzální transparentní silikonový tmel. To se liší cenově dostupnými náklady.

Těsnicí materiály pro vodovodní systémy

Tyto sloučeniny se používají v místech, kde je zvýšená vlhkost. Jedná se o kuchyně, koupelny, koupelny. Hlavními místy použití jsou potrubní spoje, sprchy, umyvadla, toaletní mísy a koupelny. Tyto výrobky se vyznačují vysokou přilnavostí k hliníkovým a neporézním povrchům, odolnost vůči agresivním čisticím prostředkům. Kompozice zachovává vlastnosti po dlouhou dobu.

Těsnicí prostředek pro automobilový průmysl

Tato skupina sloučenin se nejčastěji používá v procesu výměny těsnění v autě.

Tyto materiály se liší v odolnosti proti nemrznoucí kapalině, krátkodobé expozici vysokým teplotám. Produkt není dlouhý.

Recenze výrobců

Macroflex je finská společnost, která již více než 35 let vyrábí různé tmely a lepidla. Silikonový tmel univerzální průhledný pro venkovní práce této značky má vysokou kvalitu a výkon. Tuto kompozici používá odborníci.

Značka "Moment" je předním domácím výrobcem různých stavebních chemikálií. Zkušenosti společnosti - více než 30 let. Silikonové těsnicí materiály jsou vyráběny v Rusku. Tento materiál dokonale spojuje nízkou cenu, vysokou kvalitu a spolehlivost.

Soudal je polská značka, která vyrábí těsnicí materiály, lepidla a těsnění pro střešní materiály. Celá řada je vyrobena nejnovějšími technologiemi. Cena silikonového tmelu je vyšší než cena domácích výrobků. Ale kvalita je na dobré úrovni.

Tak jsme zjistili, jaký je silikonový silikon a jaké to je.