interiérový design

Design stěny v apartmánech

Anonim

Oprava je děsivé slovo, které slibuje nejen velké finanční ztráty, ale také čas a úsilí. Ale dnes, ke změně vzhledu bytu není vhodné skladovat "Corvalol". Vzhledem k množství tipů, které jsou plné webových stránek, lze výrazně změnit design interiéru za poměrně příznivé ceny. To je nejvíce zasaženo stěnami. Jsou základem, na kterém je návrh založen. Na nástěnné výzdobě budeme mluvit dnes.

Módní nebo pohodlné?

Jaké jsou nejvíce stylové odstíny v interiéru v letech 2017-2018? Na tuto otázku neexistuje přesná odpověď. Konstrukce místnosti se provádí s ohledem na řadu faktorů - velikost, množství světla v místnosti, zvolený styl. Důležitou roli hrají individuální preference majitele. Můžete si vybrat libovolnou barvu stěny, kterou se vám líbí.

Ale otázka, které dokončovací materiály je obzvláště důležité. Koneckonců, chcete krásnou, vysokou kvalitu a po dlouhou dobu.

Tapety na zeď dekorace

V poslední době tapety ztratily svou bývalou popularitu, ale stále zůstávají v poptávce.

Často pro výzdobu ložnice nebo obývacího pokoje zvolte vinylovou tapetu na netkané bázi. Textured povrch jim dává krásu a hustá struktura prodlužuje operaci po několik desetiletí. Neblednou na slunci, některé z jejich typů mohou být opakovaně překresleny. Navíc zakrývají nepravidelnosti stěn. Potřebujete speciální lepidlo na vinyl. Nyní ve vývoji malého a velkého geometrického tisku.

Navíc v sortimentu obchodů najdete textilní tapety. Jedná se o papírovou tapetu s textilním povrchem. Jediné negativní - přitahují prach.

Mnohem méně běžně používaný pro zdobení stěn ze skla. Mezitím mají vynikající výkonnostní vlastnosti. Mohou se umýt, omítnout mnohokrát, a co je nejdůležitější - umožňují průchod vzduchu a stěny "dýchat".

Tekutá tapeta, která je vyrobena na bázi celulózových vláken, má rovněž "dýchací" vlastnosti. Před několika lety byly neuvěřitelně populární. U obytných prostor je tato možnost dokončena jedním z nejvhodnějších.

Korková tapeta se vyrábí na papírové podložce s voskovým povlakem. Korková textura jim přináší řadu pozitivních vlastností. Hlavní nevýhodou tohoto typu tapety - vysoké náklady.

Ostatní povrchové úpravy

Lamináty jsou často položeny na zeď. Jeho hlavní přednosti jsou snadná instalace, odolnost, obrovský výběr dřevěných textur, krása. Nejčastěji se však laminát kombinuje s jinými materiály - omítkou, sádrokartonem. Návrháři často hrají na kontrastu. Například pokud zvolíte tmavý laminát pro jednu zeď, pak pro zbytek doporučujeme zvolit světlé tapety.

Obklady stěn s akrylovou, silikátovou nebo latexovou barvou stále neztrácejí význam. Tato možnost dokončení zdí ušetří nejen finance, ale i čas. Nicméně před lakováním stěn je nutné se ujistit, že jsou ideálně ploché, proto jsou stěny předem vyrovnány omítkou.

Návrh stěn s dekorativní omítkou dává interiéru prostor pro zdokonalení a krásu. Pro dokončování suchých místností (ložnice, obývací pokoj, chodba) to perfektně padne. Jeho hlavní předností jsou krása, snadná péče, odolnost proti mechanickému poškození, šetrnost k životnímu prostředí. Ale stojí za to zvážit, že mnoho typů dekorativní omítky nemá rád vlhkost a nijak se nelíbí v levosti.

Stěnové panely pro vnitřní práce začínají získávat popularitu. Mají mnoho výhod - skrývají nedostatky, snadno se montují na jakýkoli povrch, nebojí se vlhkosti a snadno se čistí. Zároveň jsou jejich náklady výrazně nižší než jiné méně praktické materiály. Na fotografii byl návrh stěny vytvořen pomocí přírodních dřevěných panelů.

Vyzdobíme stěny ložnice nebo obývacího pokoje

Návrh stěn je základem vnitřního prostoru. Proto se mnozí ptají, jak jim dát originál. Zvažte nejoblíbenější možnosti.

Fotografický papír umožňuje poskytnout místnosti zvláštní krásu, která dokonale doplní interiér nebo se stane jeho středem. Často mají papír nebo netkaný základ, ale jejich hlavní výhodou je krásný vzor, ​​který vám umožní dát místnosti zvláštní atmosféru.

Obraz na zeď vypadá neobvykle a zajímavě. Zbarvená většinou jedna stěna. Aplikujte výkresy barvou nebo airbrush. Může to být obraz, portrétní portrét, vzor a mnoho dalšího. Chcete-li vytvořit krásný ornament, můžete si koupit šablony.

DIY dekor je dnes velmi populární. Designéři nabízejí, aby se vyzkoušeli v oblasti ruční výroby, dokonce i těch lidí, kteří jsou daleko od výtvarného umění. Bez finančních nákladů můžete vytvořit vlastní a neobvyklé ruce.

Obrázky, plakáty, panely vytvoří originální a jedinečný vzhled místnosti. Pomohou také skrýt některé nedostatky a nedokonalosti povrchu. Fotka v designu bytových zdí připomene pár nejšťastnějších událostí v jejich životě.

Zbytečné v každodenním životě, ale zajímavé věci udělají exkluzivní pokoj. Mohou to být ručně malované desky, ruční práce z papíru, složení dřeva a další materiály.

Nástěnný design v kuchyni

Pro dokončování kuchyňských zdí je nutné zvolit materiály odolné proti vlhkosti. Jinak se na ně brzy objeví houba.

Mnoho z nich vybírá dekoraci v kuchyni vinylové tapety. Pokud dáváte přednost tapetu, musíte je přilepit z umyvadla. V oblasti přímo nad ním se doporučuje vydávat dekorativní kámen, dlaždice nebo fresku.

Také pro zdobení stěn kuchyně získat tapety ze sklolaminátu pro malování a metalizované tapety. Ty jsou zvláště důležité pro malé kuchyně, protože vizuálně zvyšují prostor.

Keramické dlaždice jsou stále oblíbené pro dekoraci kuchyňských zdí. Ale pokud je místnost kompletně omítnutá dlažbou, její design musí být doplněn dekorativními prvky - vázy, krásně položené ovoce atd.

Na závěr

Při výběru materiálu pro dokončení místnosti nezapomeňte věnovat pozornost nejen kráse a ceně, ale také její kvalitě.