udělejte to sami

Jak si vyrobit ovoskop s vlastními rukama za 5 minut? Pokyny a doporučení krok za krokem

Anonim

Před kladením vajec v inkubátoru je velmi důležité vědět, zda jsou oplodněny a jak se embrya vyvíjí. Ovládání tohoto procesu pomůže speciálnímu zařízení - ovoskopu. Je to snadné, abyste to dělali vlastními silami, potřebujete jen trochu. Existuje několik způsobů, jak vytvořit takové zařízení. V každém případě budete vyrábět jen pár minut, proto si vyberte nejvhodnější volbu.

Co je ovoskop a jaký je jeho princip fungování?

Toto zařízení se používá při vaření k určení čerstvosti produktu, ale častěji v zemědělství, aby se ujistil plodnost. To znamená, že pomocí tohoto přístroje můžete kontrolovat kvalitu vajec.

Princip fungování ovoskopu je poměrně jednoduchý. Je založen na zvuku vajíčka s obyčejnou lampou. Proto můžete snadno vytvořit ovoskop s vlastními rukama během 5 minut. Vejce jsou položeny v malých dutinách na těle. A uvnitř přístroje je jen lampa.

Obvykle jsou připravené ovoskopové práce ze sítě a jsou určeny pro skenování asi tuctu vajíček. Ačkoli existují větší vzorky, což umožňuje určit kvalitu více než dvacet kusů. Také existují miniaturní zařízení, která mohou osvítit pouze jedno vejce najednou. V závislosti na modelu se zařízení značně liší v závislosti na hmotnosti a rozměrech. Doma je to oba možné.

Výběr lampy

Prvním krokem je zjistit, jaký druh lampy je vhodný před tím, než provedete ovoskop, abyste vajíčka zkontrolovali vlastním rukama.

Často instalujte zdroje halogenového světla. Taková zařízení by však měla být používána s opatrností, protože se velmi rychle zahřívají. Nepřetržitý provozní čas ovoskop by neměl být delší než pět minut. Pokud potřebujete zkontrolovat další dávku vajec, zařízení se vypne až do úplného ochlazení.

V modernějších zařízeních jsou LED lampy. Mají několik výhod než halogen. Přístroj lze nepřetržitě používat delší dobu. Také eliminuje zahřívání vajíček, když jsou rentgenovány, takže jejich vlastnosti zůstávají nezměněné.

To znamená, že pokud chcete udělat vlastní ovoskop s vlastními rukama, je lepší vzít lampy s malou silou. A pamatujte si, že vejce nemusí být přehřáté, jinak poškozuje embryo.

Nejjednodušší ovoskop

Abyste získali nejjednodušší ovocný materiál, budete potřebovat materiály, které s největší pravděpodobností již máte. Jedná se o žárovku, list lepenky a nůžky:

1. Obsah vajec bude nejlépe vidět v lumenu, pokud použijete jako omezovač tmavé pozadí. Proto se doporučuje, aby lepenka byla černá. Ve středu listu nůžky řezané oválné, které ve velikosti budou o něco menší než vejce.

2. Přejděte na světelný zdroj (lustr, lampu nebo stolní lampu). Stávejte od něj asi třicet centimetrů.

3. Přidržte připravený karton jako přepážku a druhou rukou držte vejce do otvoru.

Nejjednodušší ovoskop (s rukama snadné) je připraven. Nyní může být použita pro svůj určený účel.

Papírový ovoskop

Pro tento způsob výroby ovoskopu budete potřebovat list papíru, lepidla nebo pásky, nůžky a světelný zdroj (například stolní lampu nebo svítilnu).

1. Rolou list papíru do slámy tak, aby jeden konec byl o šest milimetrů menší než průměrný vejce. Druhý okraj v průměru musí odpovídat světelné části lampy. To znamená, že jedna strana vaku bude aplikována na lampu a vajíčko by mělo být aplikováno na druhý okraj.

2. Zajistěte konce trubky páskou nebo lepidlem tak, aby se neodvíjely.

3. Pro pohodlnější použití, koláče odřízněte tak, aby byly dlouhé asi devět centimetrů.

4. Ovoskop pro vajíčka (snadné je sami) je připraven! Volitelně můžete baterku a odpovídající špičku trubky připojit lepicí páskou.

Co udělat pohodlnější volbu?

Pokud chcete pravidelně pěstovat kuřata ve vašem domácím inkubátoru, budete používat ovoskop téměř nepřetržitě. Pak má smysl vytvořit pohodlnější a spolehlivější zařízení pro x-raying vajíčka. Můžete to také vyrobit ze šrotových materiálů, které se nacházejí doma.

Takže co budete potřebovat? Hlavní součásti vlastního ovoskopu jsou bezmocná žárovka až do sto wattů, elektrický kabel (je-li to žádoucí se spínačem) a tělo z ohně odolného materiálu. Dokonce i dívka může vyrobit ovoskop s vlastními rukama z takového minimálního setu.

1. Nejprve se rozhodněte, na čem budete založen. Může se jednat např. O plechovku nebo o dřevěnou krabici. Nejlepší velikost je asi třicet centimetrů. Ale můžete vytvořit základy větší nebo menší v závislosti na vašich potřebách. Hlavní věcí je instalovat žárovku.

2. V dolní části skříňky vyřízněte malý otvor.

3. Vložte držák žárovky do něj tak, aby kabel s konektorem vypadl. Pokud je to nutné, zajistěte lepicí páskou nebo lepidlem. Žárovka by neměla spadnout.

4. Ve skříni víčka vytvořte oválný otvor. Mělo by být menší než vejce o půl centimetru, jinak by padlo.

5. Umístěte hotové zařízení na stůl a zapněte jej. Pokud je vše správně provedeno, rozsvítí se kontrolka.

To je docela dobrý způsob, jak vytvořit spolehlivý donoskop se svými vlastními rukama za 5 minut.

Tipy na použití Ovoskopu

Ovoskop umožňuje detekovat nejen vnější, ale i vnitřní vady. Je však třeba mít na paměti, že testované vejce musí být dostatečně čisté. To usnadní identifikaci poškození.

V závislosti na době inkubace můžete s ovoskopem zobrazit různé obsahy. V počátečních fázích bude žloutek a vzduchová komora, poté - krevní cévy a na samém konci - již vytvořená kuřata. Pokud jsou poškozeny, zařízení se při skenování zobrazí.

Vzduchová komora vypadá jako tmavé kulaté místo a má pevnou polohu, proto při otáčení vajíčka by se neměla pohybovat. Žloutek se může pohybovat, ale neměl by se dotýkat stěn pláště. Trhliny na vejce během průsvitnosti vypadají jako tmavé pruhy nebo skvrny.

Nyní už víte, jak dělat ruční zařízení v několika minutách. Je to velmi snadné a jednoduché, a co je nejdůležitější, pomáhá šetřit rozpočet.