zahradnictví

Vnitřní rostliny fialky - Uzambarské hory

Anonim

Uzambarsky fialka je považována za jednu z nejkrásnějších rostlin na naší planetě. Tato fascinující tvorba přírody je velmi populární u pěstitelů květin a často se stává ornamentem okenních parapetů. Rodina fialové rostliny je Afrika, tady ji objevili cestující.

Popis

Saintpaulia, nebo barbarský, je známý po celém světě, má mnoho odrůd a druhů. Tato rostlina má krásné velké a malé, dvojité a jednoduché květy širokého výběru barev. Saintpaulia patří do rodiny Gesneriaceae a je široce používán jako pokojová rostlina. Potěšila se svým rozkošným kvete téměř po celý rok, fialka si sama dovolí odpočívat jen při nepatrných přestávkách. Rostlina má velké, masité listy tmavé nebo světle zelené barvy (někdy s červenavým nádechem). Květy se shromažďují v květenstvích na dlouhých řapíky, jejich barva závisí na odrůdě. To může být bílá a tmavě červená, fialová a růžová, modrá, fialová a také dvoutónové krásy.

Vnitřní rostliny fialky

Tato krásná rostlina - Saintpaulia - nikdy neztrácí svou krásu a něžnost. V přírodě roste na svazích hor. Vnitřní rostliny fialky - Uzambarské hory, které se nacházejí v Africe. Bylo to od nich, že se jmenovalo - Uzbebar fialová. Tato malá rostlina roste v hornatých oblastech Keni, Tanzanie, Uzambarsky a Ulugursky.

Saintpaulias jsou barevně umístěny v blízkosti vodopádů a potoků, na horských svazích a v blízkosti horských řek. A baron Walter von Saint-Paul objevil tuto okouzlující ženu už před sto lety. Procházel se kolem a viděl malou a mimořádnou krásu rostliny, která rostla na obmyshomském kameni. Na počest objevitele byl Saintpaulia pojmenován fialovým, dalším jménem, ​​které dostala od jména hor. V přírodě je asi dvacet druhů fialky, z nichž jedna se dokázala usadit v pokojových podmínkách.

Pěstování a péče

Vnitřní rostliny se staly ideální výzdobou bytů a prostor. Violet, jehož rodným místem jsou vzdálené africké hory, se stala jednou z nejoblíbenějších plodin v zahradnictví. Úspěšné kultivace vyžaduje otevřené, jasné plochy, ale je třeba se vyhnout přímému slunečnímu záření. Rodina fialové rostliny se vyznačuje vlhkým horským klimatem, proto je nutné zvlhčit vzduch v zimě, kdy jsou místnosti velmi suché. Při zavlažování musíte být velice opatrní, aby nedošlo k pádu vody na listy a květiny. Půda pro rostlinu by měla být měkká a prodyšná: jedná se o směs rašeliny, písku, zeminy a sphagnového mechu. Violet se šíří pomocí zásuvek, stejně jako z odřezků listů. Dospělá rostlina je transplantována jednou za rok, zavlažování se provádí, když je půda suchá. Potápění může vést k hnilobě kořenů a ke smrti květů.

Pravým zázrakem je barokní fialová! Vnitřní rostliny - Afrika - daly světu tuto nádhernou krásu, kterou každý může obdivovat doma.