zahradnictví

Řezání borovice: vytvoření koruny. Jak se vysadit borovice

Anonim

Tvorba a prořezávání borovic se často provádí, aby získal dekorativní vzhled, protože tato rostlina je považována za jednu z nejoblíbenějších pro tvorbu krajinného designu. Správně zdobená koruna vypadá velmi čistě. Navíc ořezávání pomáhá oživit strom. Je to spíše namáhavá a náročná práce, ale mělo by to být prováděno pravidelně.

Co je prořezávání borovice?

Borovice - poměrně nenáročná rostlina, ale vyžaduje náležitou péči a včasné prořezávání. Pomocí řezání můžete dát rostlině jiný dekorativní vzhled a udělat to opravdovou výzdobu zahrady. Pro omlazení rostliny se provádí pouze sanitární prořezávání dolních větví borovice, stejně jako suché a nemocné výhonky, aby byl strom udržován zdravý.

Není žádoucí, aby výška stromu přesahovala 180 centimetrů. Řezání se nejlépe provádí, když výška borovice dosahuje jeden a půl metru. Pokud koruna roste velmi silně, bude obtížné ji řezat. Kromě toho, pokud odstraníte příliš mnoho zelených větví, zařízení může zemřít.

Jak je prořezávání a tvorba borovice?

Bez ohledu na důvod prořezávání jsou metody pro zkrácení větví pro omezení růstu běžné, a to:

  • koruna ředění;
  • zkrácení nebo ztuhnutí;
  • napínací větve.

Ředění koruny znamená odstranění větví vcelku nebo částečně pro odstranění přebytečných výhonků nebo pro dosažení požadovaného tvaru. Zkrácení nebo přichycení znamenají odstranění části snímku. V zásadě se tento postup uskutečňuje koncem května nebo začátkem června. Roztažení větví znamená fixaci větví v určité poloze.

Řezání by mělo být provedeno nejdříve v příštím roce po výsadbě. Není třeba snížit současně více než 30% celkové zelené hmotnosti. Řezání by mělo být prováděno v oděvu, který může být odhozen, protože pryskyřice uvolněná jehličnatými stromy není zobrazena.

Po dokončení procesu prořezávání by měly být stromy opatřeny náležitou péčí. Je nutné provést přídavné krmení, minerální hnojiva a také zajistit vysoce kvalitní zavlažování.

Dekorativní ořezávání

Dekorativní ozdoba borovice pomáhá stromu poskytnout krásnější a dobře upravený vzhled. Rostliny s dekorativní korunou jsou ideální pro uspořádání živých plotů, stejně jako design uličky.

Nejlepší je provádět prořezávání v zakalených dnech, aby se předešlo vzniku tmavých skvrn na jehlách, ke kterým dochází při silném odpařování kapaliny. Dekorativní prořezávání se provádí takovým způsobem, že koruna udržuje hladký pyramidální obrys. Díky správně prořezanému stromu bude strom vypadat více šířící a načechraný, čímž se stane nejvíce reálnou dekorací dacha.

Nivaki Style borovice formace

Při vytváření koruny borovice ve stylu Nivaki by mělo být v každé vrstvě ponecháno liché množství větví. Rovněž je nutné vyfrézovat větve v základu kufru a ponechat rostoucí výhonky po obvodu, odstranit centrální, největší svíčku a zbytky výstřelů.

Po tomto postupu by větev měla připomínat trojúhelník umístěný v jedné rovině. Při růstu musíte pokračovat v utváření stromu a zanechat jen zdravé a velké výhony, mírně se ohýbat a upevnit tak, aby získaly požadovaný výsledek.

Řezání a tvarování bonsai

Borovice v japonském stylu se provádí s druhým rokem růstu stromu. Kufr zralé borovice nemůže být vytvořen, protože větve se jen zlomí. Strom toleruje stříhání, ale mělo by to být provedeno velmi pečlivě a nejvýše jednou za rok.

Tvorba koruny pro bonsai se provádí pomocí drátu. To se nejlépe provádí na konci podzimu, kdy je strom nejméně aktivní. K tomu jsou větve ohnuty po stranách a pevně fixovány. Chcete-li, aby borovice požadovaný vzhled, je třeba odstranit další pupeny každý rok. Vzhledem k tomu, že horní pupeny rostou mnohem rychleji, musíte odstranit většinu z horních pupenů a nechat nižší.

Ujistěte se, že vytahujete jehly, protože to přispívá k pronikání vzduchu do vnitřních větví a výhonků. Kromě toho vám umožňuje ovládat šířku a výšku borovice. Jehlice se dělají od poloviny léta do pozdního podzimu.

Pro zlepšení dřeva je nutné pravidelně ořezávat jehly, aby se zmenšila jejich délka. Řezání se provádí na konci léta na plně tvarovaném stromu.

Řezání borovice pro omlazení

Jedním z úkolů řezání dřeva je jeho omlazení. Je nutné odstranit příliš zchátralé, suché a nemocné větve, aby se uvolnily packy do aktivnějšího růstu. Je důležité odříznout větve tak, aby zůstaly jehly, jinak prostě vyschnou.

Prořezávání pro omlazení borovice se provádí každé tři roky. Díky tomuto postupu bude strom vypadat dobře a zabere mnohem méně místa.

Nejlepší čas na ozdobu

Chcete-li trimovat borovice nepoškodí rostlinu, je třeba provést všechny požadované postupy v určitém čase. Na jaře se prořezávání provádí s cílem vytvořit kompaktní vrchol. Práce na odstraňování suchých a nemocných větví se provádí kdykoli.

V období aktivní vegetace, která trvá od poloviny léta do konce zimy, je lepší nerušit strom. K zastavení růstu koruny a výhonků se větve po růstu svíčky zkracují. Stříleky je třeba řezat brzy na jaře.

Chcete-li opravit délku mladých výhonků, můžete provádět podzimní prořezávání, ale stojí za to pamatovat, že lze odstranit pouze malé větve. Během řezání by teplota neměla být nižší než 5 stupňů, neboť jinak se bod řezu zmrazí, což povede ke smrti rostliny.

Výsadba jehličnanů

Mnoho lidí se zajímá o to, jak se vysadit borovice, a jak to udělat. Nejlepší čas pro výsadbu sazenic je jaro nebo podzim. S pozdějším vysazením strom prostě nemá čas přizpůsobit se novým podmínkám a připravit se na zimu nebo sucho v létě, v důsledku čehož může semenáčka zemřít.

Je důležité vybrat sirobu borovice, měli by být s uzavřeným kořenovým systémem v kontejnerech. Hlavní výhody těchto sazenic jsou:

  • mít dobře vyvinutý kořenový systém;
  • chráněn před poškozením;
  • na kořenech se zachovávají mikroorganismy, které jsou nutné pro absorpci minerálů a vlhkosti z půdy.

Bakterie potřebné pro strom žijí na kořenech a zemřou venku během několika minut. Neměli byste si zvolit příliš velké sazenice borovice, protože čím mladší rostlina, tím rychleji se bude moci přizpůsobit novým podmínkám. Optimální věk stromku je 5 let.

Pro rostliny je třeba zvolit dobře osvětlené, slunečné oblasti nebo částečný odstín. Strom, zasazený ve stínu, se rozvíjí mnohem horší a také má řídnou korunu. Při přípravě výklenku pro vylodění je třeba se zaměřit na velikost kontejneru. Prohlubování by mělo být o 15-20 cm větší a průměr 20-30 cm.

Borovice netoleruje stojatou vodu, proto je-li podzemní voda umístěna v blízkosti půdního povrchu, musí být drenážní vrstva ze štěrku nebo z expandované hlíny (přibližně 5-10 cm na výšku) v přistávací studni. Odtoková vrstva by měla být naplněna půdou bohatou na minerály.

Strom je třeba opatrně vytáhnout z nádoby a umístit do předem připraveného výklenku a snažit se zachovat integritu zemského kómatu. Nejlepší je umístit rostlinu mírně nad úroveň půdy s očekáváním, že země bude ještě zaseto. Prostor kolem výhonku musí být trochu zhutněn a zakrytý úrodnou půdou. Poté vytvořte malou depresi pro zavlažování, aby se voda nerozšiřovala na povrch. Okamžitě po výsadbě musí být strom napájen a posypán samotným klíčkem. Vědět, jak se vysadit borovice, můžete krásně zařídit zahradu s použitím těchto evergreeny, které se snadno tvoří a střílí.