vanou nebo sprchou

Připojení lázně k kanalizaci: pořadí práce, výběr materiálů, poradenství zkušených instalatérů

Anonim

Při provádění oprav v koupelně se instalace často zcela mění. V takovém případě možná budete muset připojit koupel do kanalizace. Můžete to udělat sami, ale musíte vzít v úvahu skutečnost, že špatně napojená instalace může způsobit úniky, které vás v místnosti zpřísní nepříjemný zápach. Jak propojit koupel s odpadními vodami?

Přípravné práce

Po demontáži starých instalatérských prací a nové koupeli čeká na připojení, měli byste být pro to připraveni. Někdy je potřeba vyměnit potrubí a potrubí, zejména při přeplánování koupelny. Je důležité pochopit umístění potrubí, aby se usnadnilo připojení.

Při přesouvání instalatérských míst je důležité vypracovat podrobný plán na papíře. Měla by uvést počet a umístění trubek, jakož i jejich spoje.

Požadované materiály

Při připojení lázně ke stokovému zásobníku by měly být tyto materiály:

 • kombinovaná vana;
 • těsnicí prostředek;
 • armatury pro stoupačky;
 • kanalizační potrubí o průměru 10 cm.

Sifony v koupelně se dodávají v několika odrůdách, takže při nákupu je třeba konzultovat s prodávajícím.

Výběr trubek

K dnešnímu dni se potrubí těžkých kovů používají poměrně zřídka - jsou náchylné k korozi, těžké a objemné. Byly nahrazeny moderními polypropylenovými nebo PVC trubkami. Je důležité používat sanitární trubky třídy B. Jsou tlusté stěny, které jsou vhodné pro vypouštění horké vody, což je obzvláště důležité, pokud je k běžnému stojanu připojena pračka.

Výběr sifonu

Tato hygienická vložka je klíčová při připojení van do kanalizace. Sifony jsou dodávány ve dvou odrůdách - poloautomatické a automatické.

Poloautomatické sifony mají tvar potrubí, který je spojen se dvěma otvory pro vaření. Takové konstrukce jsou také vybaveny zátkou pro zablokování spodního odtoku a kabelu pro upevnění na sifon.

Automatické sifony jsou odlévány z poloautomatického zařízení, protože nejsou korkové, které musí být vloženy a vyjmuty nezávisle. Jsou vybaveny automatickým ventilem, který je řízen stiskem.

Kanalizační systém

Vytvoření okruhu pro připojení van do kanalizace znamená následující postup:

 1. Namísto odtoku je instalováno gumové těsnění. Pro dodatečné upevnění může být kloub rozmazán silikonovým těsněním, které nedovoluje průchod vody.
 2. Vypusťte potrubí těsně přitlačené k těsnění a upevněte šroubem nebo svorkou.
 3. Přečerpávací hrdlo lázně je připojeno k odtoku plastovými vlnami.
 4. Hadice vypouštěná do kanalizace je připojena k sifonu maticí.

Připojení koupelnového sifonu k kanálu nevyžaduje mnoho fyzického úsilí. Navíc takový systém nepotřebuje pečlivou péči, stačí pouze splnit některá doporučení zkušených instalatérů:

 1. Poloautomatické a automatické sifony mají kovové obložení, které je nutné pravidelně čistit, aby se zachoval atraktivní vzhled.
 2. Je důležité pravidelně kontrolovat těsnosti spojů. Pokud jsou k dispozici, je důležité utěsnit spoje svorkami nebo vyměnit těsnící pásky.
 3. Sifony musí být odstraněny malým štětcem nebo plunžrem. Při použití agresivních látek obsahujících kyselinu je důležité zkontrolovat jejich složení a pokyny, aby nedošlo k poškození trubek.

V některých případech je nutné demontovat sifon a důkladně jej vyčistit.

Připojení ke stoupači

Každá schéma připojení kanalizace v koupelně není omezena na připojení sifonu k vanu. Důležité je také připojení k centrální kanalizaci. Postupujte podle následujících pravidel:

 1. Sifon by měl mít otvory, které by mohly vypouštět vodu.
 2. Je důležité používat zařízení vyrobené z hladkých a tuhých trubek.
 3. Potřeba upustit od použití vlnitých prvků k odtoku.

Sifon můžete připojit buď přímo k kanálu nebo pomocí speciálního adaptéru.

Při instalaci se doporučuje používat silikonový tmel pro zpracování kloubů, jinak může voda spadnout pod lázeň.

Pokud je ve vaně nepříjemný zápach

Nejčastěji se může v koupelně objevit vlhkost a zápach, pokud není vana správně připojena k kanalizaci. Chcete-li odstranit nepříjemný zápach, je třeba zkontrolovat následující body:

 1. Při instalaci sifonu je třeba dbát na to, aby měl vodní uzávěr - zásobník s vodou, který zabrání pronikání zápachu z odpadních vod. V opačném případě musíte vyměnit sifon.
 2. Pokud se sifon rozbije, může být hydraulický zámek nepřítomen, v takovém případě se při vypouštění vody objeví charakteristické zvuky. Je také nutné vyměnit vadné zařízení.
 3. Nepríznivý zápach se může objevit v případě, že dojde k narušení větrání ve stoupači kanalizace. Bohužel tento problém je obtížné řešit samostatně a vyžaduje zapojení kvalifikovaného instalatéra.

Doporučuje se, aby nebyly uzavřeny kryty s hustými materiály, které jsou k dispozici v každé koupelně. Přirozená cirkulace vzduchu je narušena, vzniká stagnace a objevuje se nepříjemný zápach.

Také problém zápachu z kanalizace může být v rozporu s celistvostí stoupačky. To se často děje ve starých výškových budovách. Je důležité přilákat kvalifikované instalatéry a eliminovat únik v čase.

Instalace vany

Před připojením odtokové lázně k kanalizaci musíte nainstalovat tento instalační prvek. Metody se liší v závislosti na materiálu, ze kterého je lázeň vyrobena:

 1. V současné době populární akrylové nádoby by měly být instalovány na pevný podklad cihel, pěnových bloků nebo dřeva. Kromě toho jsou k dispozici hotové sady s kovovým krytem, ​​které nevyžadují samostatné spojovací prvky.
 2. Kovové vany jsou pevné. To je nezbytné, aby nedošlo k deformaci.
 3. Litinové lázně jsou nejtrvanlivější a často mají nastavitelné nohy, na kterých je instalován design.

Bez ohledu na materiál lázně je často kolem něj ozdobná dekorativní krabička. Je důležité nechat volný přístup k sifonu, což někdy vyžaduje čištění, opravu nebo úplnou výměnu.

Sink připojení

V koupelně je vedle samotné vany nebo sprchy také umyvadlo. Jak připojit umyvadlo k kanálu v koupelně?

K provedení takových manipulací potřebujete také sifon. Výrazně se liší od lázně, ale jejich design je podobný. Má také vodní těsnění, které zabraňuje vnikání zápachu z odpadních vod do místnosti. Instalace sifonu pro mytí se provádí následujícím způsobem:

 1. Na okraj vypouštěcího otvoru u dřezu je třeba umístit speciální gumové těsnění.
 2. Poté je na ni uložena síťka, která drží hrubé nečistoty, její průměr by měl odpovídat velikosti otvoru a pryžového těsnění.
 3. Montáž dole se provádí dotahováním speciálního šroubu.
 4. Poté je připojen sifon. K tomu potřebujete širokou matici, která je zkroucená rukou.
 5. Plastová vlnitá hadice slouží k připojení sifonu k kanalizaci. Obvykle má menší průměr než kanalizační trubka, proto doporučujeme použít speciální adaptér pro připojení.

Všechny spoje musí být potaženy silikonovým těsněním. Kromě toho, pokud konstrukce pláště neindikuje přítomnost gumového těsnění a stoupne nad úroveň dna, je nutné použít také těsnicí materiál. V opačném případě hrozí nebezpečí nahromadění vody na dně umyvadla.

Užitečné tipy

Zkušení inženýři se řídí následujícími pravidly pro připojení van do kanalizace:

 1. Vzory sifonu se mohou lišit, takže před montáží je důležité plně studovat pokyny připojené k prvku.
 2. Všechny plastové konstrukce musí být sestaveny ručně, protože použití hrubých nástrojů může způsobit jejich poškození.
 3. Teprve po finální montáži je jeden konec připojen k odtoku lázně, druhý konec k přepadu a třetí konec přímo k kanálu.

Aby všechny spoje zůstaly vzduchotěsné, je důležité je sestavit podle pokynů.

Připojte vařič k přívodu vody

Nestačí jednoduše propojit akrylovou lázeň s kanalizací, ale také vyžaduje systém zásobování vodou. Pro připojení nádoby k vodovodním potrubím je nutné provést následující kroky:

 1. Před připojením míchačky je nutné před kloubem namontovat kohoutek.
 2. Příchytné body jsou zabaleny speciálními pásky.
 3. Uvnitř směšovače musí být gumové nebo silikonové těsnění, po kontrole jejich přítomnosti můžete zahájit instalaci konstrukce.
 4. Je důležité, aby byl mixér oboustranně našroubován pro jednotnou montáž.
 5. Dvě trubky jsou připojeny přímo ke směšovači - pro horkou a studenou vodu. Musí být připojeny k mixéru a potrubí, resp.

Rovněž je třeba si uvědomit, že doporučená výška směšovače nad lázní je 30 cm.

Kromě toho existují směšovače, které se přímo připojují k vodovodním potrubím bez použití přídavných hadic. Při jejich instalaci je také nutné použít těsnicí prvky, aby nedošlo k úniku.