opravy

Správná demontáž podlahy

Anonim

Odborná a správná oprava vždy začíná demontáží. Pokud je během opravy nutné obnovit podlahu, demontáž podlahy je první operace. Je však důležité, aby to bylo správné. Trvanlivost a kvalita nové podlahy závisí na tom.

Demontáž betonové základny - hlavní body

Pokud je betonová podlaha v nevyhovujícím stavu, je nejlepším řešením demontáž. To může být nutné, pokud má potěr odlupování nebo prasknutí. Demontáž bude stát podstatně méně než oprava nadace. Chcete-li odstranit starou betonovou podlahu, můžete použít ránu, vrtání nebo řez.

Screed - co to je?

Betonový potěr je prvek podlahy, který je základem pro podlahu. Podložka se používá k posílení a vyrovnání. Použijte tuto metodu v různých budovách i v bytech. Betonové základy jsou díky svým vlastnostem tak oblíbené. Je odolný, odolný proti vlhkosti, nehořlavému a velmi trvanlivému povlaku.

Když potřebujete demontovat betonové podlahy

Pro odstranění betonových podkladů z různých důvodů. Takže někdy pod podlahou existují různé komunikace, které je třeba opravit nebo vyměnit. Rovněž odstraňte podlahu, chcete-li snížit podlahu. Demontáž je nejlepší volba, pokud se beton začal zhroucovat.

Demontáž betonové podlahy: technologie

Tento proces je spíše namáhavý, ale tím, že to uděláte sami, můžete ušetřit hodně. Tato služba od profesionálních stavitelů je poměrně drahá.

Před zahájením práce byste měli vědět, že tento proces bude vyžadovat značné fyzické úsilí. Musíme zničit poněkud těžkou monolitickou desku. Tento proces bude doprovázet silné zvukové efekty, takže byste měli předem upozornit sousedy, že byt bude demontované podlahy. Zvažte také odpadky.

Požadované nástroje

Pro zničení budou potřebovat některé nástroje a materiály. Prvním krokem je nákup a je lepší pronajmout kloubovou řezačku. Speciální disk snadno odřezává jak beton, tak případně vyztužení. Nepoužívejte nadbytečnou funkci k výložníku nebo kladivovému vrtáku. Pro ruční práce je lepší použít těžké kovářské kladivo, páčidlo, kladivo.

Nezapomeňte na prostředky osobní ochrany. Odborníci doporučují pracovat s rukavicemi, respirátorem a ušními zátkami. To vše pomůže zamezit zbytečným zraněním. Také je zapotřebí předem připravit spotřební materiál - disky pro švů a trysky pro děrovačku.

Začínáme

Demontáž podlah může být prováděna na různých technologiích. Výběr konkrétní metody závisí pouze na tom, jak byl založen základ. Například demoliční práce na cementu nebo betonu mohou být prováděny pomocí šokové technologie, ale jejich účinnost bude nízká, pokud jsou k dispozici potěry v potěru.

Pro zničení vyztužené základny by nejlepší volbou bylo použití kloubu. Nejjednodušší a nejlevnější způsob je odstranění suchého potěru - prostě se rozbije. Obecně platí, že demontáž podlah je postupným odbouráváním částí starého podlaží a jejich sběrem v pytlích pro následný vývoz.

Zničíme dřevěné podlahy

Dřevo je oblíbeným krycím materiálem. Dřevěné podlahy jsou bezpečné, nicméně, bohužel, daleko od věčného. Pokud byla základna zavedena všemi pravidly, může být použita více než 50 let. Ale někdy chcete opravu ve velkém měřítku, a pak musíte demontovat starou podlahu.

Přípravné práce

Demontáž lze provádět zcela nezávisle. Při plánování takových akcí je třeba pochopit, že stejně jako v případě konkrétní podlahy bude proces velmi hlučný. Bude také spousta odpadu a prachu. Prach se usadí i na stropě, takže byste měli používat pracovní oděvy.

Nutný nástroj

Takže pro destruktivní práci je třeba připravit kladiva, kleště, navíječ, šroubováky, stejně jako sekeru a malou páčidlo. Pro řezání desek užitnou pila. Podívejme se, jak demontovat dřevěnou podlahu vlastním rukama.

Za prvé, místnost je zcela očištěna od všeho, co může zasahovat. Pak je odstraněn starý sokl, pak ventilační mřížky. Dále je odstraněn horní podlahový kryt a po podlaze. Nyní je místnost co nejčistší. Nejlepší, pokud je čištění mokré.

Pracovní plán může být jiný. Záleží na tom, zda budou v budoucnu potřeba demontované materiály. Pokud se podlaha dostane do odpadků, pak s pomocí zachycovače nehtů, sekery a šrotu může být proces dokončen velmi, velmi rychle. Podstavec je snadno spoután navijákem na nehty, a pak se vypne. Poté se linka dostává na desky - jsou odtrženy u upevňovacích bodů. Nepracujte příliš opatrně - vše, co je odstraněno, pak bude likvidováno.

Takže s určitou námahou můžete odstranit staré podlahy. Na jejich místě budou nové, vyrobené moderními technologiemi. A nejnovější podlahové krytiny budou zdobit všechny interiéry.