konstrukce

Tepelná vodivost materiálů v konstrukci a dekoraci obytných budov

Anonim

Při studiu vlastností jakýchkoli stavebních materiálů by měla být věnována zvláštní pozornost takové hodnotě, jakou je tepelná vodivost, neboť schopnost obytné budovy zadržovat teplo uvnitř a zabránit jeho pronikání zvenčí přímo závisí na tom. Tepelná vodivost materiálů je schopnost přenášet tok tepla skrz materiál z jednoho povrchu do druhého, což je způsobeno přítomností gradientu přenosového potenciálu v něm. Absolutně všechny materiály mají určitý koeficient tohoto indikátoru, protože vědí, že můžete nezávisle určit, zda je tento materiál vhodný pro určité účely.

Nejvyšší tepelná vodivost mají kovové výrobky, které prakticky nemohou nahromadit teplo. V zimním období zamrzují a v létě se zahřívají na velmi vysoké teploty, zcela v závislosti na stavu životního prostředí. V tomto ohledu je třeba si uvědomit, že tepelná vodivost materiálů tohoto typu by měla být brána v úvahu při stavbě obytné budovy.

Kromě oken a dveří je hlavním zdrojem průniku za studena vnější stěny budovy, takže při stavbě by se měla věnovat velkou pozornost. Hlavní stavební materiál v naší zemi se tradičně považuje za červenou cihlu, jehož tepelná kapacita činí 0, 92 kJ / kg * K.

Nedávno však získal velkou popularitu pěnobeton, který je na trhu stavebních materiálů zastoupen pěnobetonem a pórobetonovými bloky. Měli byste vědět, že tepelná vodivost materiálů závisí na indikátorech její pórovitosti, struktury, teploty a vlhkosti, při kterých dochází k přenosu tepla. Díky speciální technologii autoklávu získává pěnový beton takovou vnitřní strukturu, která zabraňuje průniku za studena, takže dnes je stále více vidět na staveništích.

Kromě toho se neustále zvyšují požadavky na normy izolace obytných budov a konstrukcí, protože umožňují optimalizovat teplotní režim a výrazně snižovat spotřebu energie při vytápění. V tomto ohledu jsou některé z nejoblíbenějších ocelových izolátorů, jelikož tepelná vodivost materiálů tohoto typu umožňuje co nejvíce chránit budovu před nízkými okolními teplotami. Široká škála těchto produktů zahrnuje penofol, minerální vlnu, kámen, pěnu a polystyrenovou pěnu. Kromě toho se na trhu v poslední době objevuje speciální "teplá omítka", která umožňuje spolehlivou tepelnou ochranu absolutně jakékoliv budovy. Jedinou nevýhodou tohoto nového materiálu je jeho vysoká cena, která výrazně brání jeho distribuci.

Nejoblíbenější a cenově nejvýhodnější izolací je pěna, jejíž tepelná vodivost je v suchém stavu od 0, 042 do 0, 037 W / m. * K, což také závisí na hustotě pěny (M15, M25, M35). Má výborné vlastnosti, které zahrnují lehkost, nízkou tepelnou vodivost a absorpci vody, nepřítomnost škodlivých účinků na životní prostředí (při omítání, protože při otevřené expozici ultrafialovým paprskem může uvolňovat fenoly škodlivých látek), stejně jako nízkou cenu. To vše vám umožní pracovat s takovým materiálem velmi snadno a dokonce i samostatně provádět práci na izolaci fasád vašeho domu.

Na závěr je třeba zdůraznit, že tepelná vodivost stavebních materiálů je nejdůležitějším znakem, který musí být pečlivě věnován pozornosti kompetentním vývojářům při stavbě jejich domu, stejně jako všem vlastníkům při izolaci stávající struktury.