udělejte to sami

Oblouk v zemi - dekorativní konstrukce krajiny

Anonim

Který letní obyvatelé nesní o dobře upraveném, krásném a útulném spiknutí? Pro tento účel jsou vytvořeny stezky, trávníky, květinové záhony a květinové záhony. Někteří fanoušci dokonce mají rybníky s fontánami. Ale zvláštní pikantnost byla, je a bude obloukem v zemi.

Obvykle se tento návrh provádí pro vertikální zahradnictví. S nádhernými zahradními klenbami můžete nejen vyzdobit lokalitu, ale i zóny, oddělovat například oblast hospodářské činnosti od místa odpočinku. Hlavním pravidlem takové struktury je provedení ve stejném stylu s okolními budovami.

Oblouk v zemi může být libovolného tvaru, ale rozměry, zejména svisle, musí být takové, aby člověk jakékoliv výšky mohl projít pod jeho obloukem.

Obvykle se takové konstrukce nacházejí poblíž stěny domu a v jejich výklencích se instalují lavičky. Ale časem získali nezávislost.

Oblouk v zemi je výzdobou každého rohu zahrady. Navíc pletené rostliny vypadají poměrně ziskově a vytvářejí nepřekonatelnou barvu a neporušenost stylu místa a jeho dekorace.

Takové konstrukce se liší povahou klenby, která je polokruhovitá, špičatá, štíhlá, plochá nebo gotická.

Jaké materiály se obvykle vyrábějí v zemi? S vlastními rukama si můžete postavit z různých prvků: větve a rostliny, dřevo a kámen, kov, cihla nebo plast.

Nejdůležitější podmínkou pro zařízení v zahradní oblouk s bujnou vegetací jsou silné rohové podpěry. Takové návrhy jsou originální a krásné, neobvyklé a trvanlivé. Chcete-li je vytvořit, nemusíte trávit spoustu času. Den nebo dva, už ne.

Hlavní věc je, že stromky pro zahradní oblouk jsou flexibilní. Jsou postaveny proti sobě, ohýbají a tvoří otvor. V horní části jsou připojeny k vytvoření bezpečné struktury.

Oblouk u chaty je velmi často vysazován horolezci. Mohou to být růže, hrozny, trvanlivý sladký hrášek nebo klematis.

Na dvorcích, chalupách a zahradách často vidíte dřevěné oblouky. Pro jejich struktury používaly různé plemena. Pokud jste připraveni vytvořit takovou strukturu, musíte si uvědomit, že:

  1. Dřevěné oblouky pro dávání by měly být z lepeného dřeva.
  2. Barva tohoto designu je vyrobena z materiálů pro vnější práce. Před tím musí být povrch opatřen základním nátěrem.
  3. Strom pro oblouk musí být suchý.

Oblouk z kamene a cihel vypadá velmi dobře. Vyrobeno z poloviny kruhu, je krásné a majestátní, spolehlivé a odolné. Takový oblouk se nazývá "polokruh". Poloměr zakřivení se rovná polovině vzdálenosti mezi sloupci. Takový oblouk v zemi je umístěn pomocí kruhu (speciální bednění) a vypadá dobře na velkých zahradních plochách.

Pro malé plochy vhodná konstrukce z kovu. Tento oblouk vám bude sloužit po dlouhou dobu. Je spolehlivý a poměrně jednoduchý. Prvky tohoto typu konstrukce mohou být armatury, tyče, trubky, kovové profily a drát pro páskování. Jedinou nevýhodou těchto oblouků je náchylnost k korozi. Ale to samozřejmě není problém. Bude to stačit k aktualizaci obrazu alespoň jednou ročně. Pro kov potřebují péči.