nábytek

Nábytek z přírodního dřeva. Který strom si vybrat?

Anonim

Rozhodli jste se, že chcete vidět nábytek z přírodního dřeva ve vašem interiéru, ale nemůžete určit, který dřevo preferujete? Otázka není nejsnadnější, protože všechny druhy dřeva mají své vlastní provozní vlastnosti, nemluvě o jedinečné struktuře. Ale můžeme poradit, jaký strom by byl nejlepší, aby si vyrobil jeden nebo jiný kus nábytku.

Pine. Snadno pracující strom. Při výběru borovice jako materiálu pro nábytek, nezapomeňte, že na jeho řezu jsou téměř vždy uzly a linie růstových kroužků jsou hladké a odlišné. Toto plemeno má značnou tvrdost. Z ní se vyrábějí levné nábytek, dveře a okenní rámy.

Ovocné stromy. Třešeň, jablka nebo hruška se snadno zpracovávají. Nábytek z přírodního dřeva takových plemen lze snadno vyzdobit řezbářskou výzdobou nebo vložkou. Nezapomínejte však, že tyto druhy dřeva nejsou příliš odolné, takže je lepší je vyrobit statický, málo použitý nábytek.

Smrk. Jedno z nejlepších plemen pro výrobu nábytku, zejména nábytek pro trvalé použití, jako jsou stoly nebo židle. Modřín je světlý podle hmotnosti, ale zároveň je to velmi silný a trvanlivý strom, jehož vlastnosti jsou porovnány s kvalitami dubu. Zpracovává se jednoduše a rychle. Další "kouzelná" vlastnost tohoto plemene - odolnost vůči vlhkosti. V kontaktu s půdou nebo vodou, modřín neruší a nestane se místem bydliště pro různé druhy hmyzu. Kromě toho, modřínové dřevo svou přítomností má pozitivní vliv na lidské tělo, eliminuje nachlazení virů. V modřínu lze rozlišit až 12 barevných odstínů, což umožňuje použití v řadě interiérových řešení.

Popelník Velmi tvrdý (ale měkčí než dub) typ dřeva s jasnými ročními prsteny. Kvůli textuře nábytek z něj vypadá vznešeně a esteticky, zvláště pokud je dodatečně vyzdoben řezbami. Dalším úspěšným řešením je ohnutý popel, který vypadá obzvláště aristokraticky. Ash je považován za jeden z nejvíce šetrných k životnímu prostředí druhů. Teplá a útulná barva je vhodná pro obytné prostory.

Birch Dřevo, které má světle žlutou, alespoň světle hnědou barvu. Nejčastěji se nepoužívá ani dřevo samotné, ale jeho dýha. Podléhá lakování, barvení a dekorativnímu zpracování. Dřevo z karéské břízy je považováno za nejcennější a nejkvalitnější. Vyřezaná barva může připomínat růžový mramor. Široce se používá pro dekorativní účely, zejména pro výrobu malých dílů.

Dub Jeden z nejtěžších a nejsilnějších typů dřeva. Není snadné mechanicky a leštěno s obtížemi, proto nábytek z masivního dubu je považován za velmi cenný. To je dobrá investice, protože dubový nábytek bude trvat nejméně po mnoho let, nebo dokonce staletí. Ale nedoporučuje se jej umístit do malých místností, protože místnost bude vypadat ponurá. Věří se, že energie dubu je užitečná pro ty lidi, kteří často musí dělat důležitá rozhodnutí.

Acacia. Nejtěžší stromy rostou v Rusku. Barva jeho dřeva je téměř zelená nebo žlutá. Pouze vlhkou akácii lze obrobit nástroji. Bude však sloužit po delší dobu v jakýchkoliv podmínkách, za jakýchkoli vlivů a dokonce i při aktivním použití. To může lehce změnit barvu v důsledku slunečního světla, ale to bude pouze zdobí výrobek.

Mahagon (mahagon a brazilwood). Velmi tvrdé a cenné dřevo. Má červenohnědou barvu, a proto vypadá velmi působivě. Mahagon je odolný vůči změnám vlhkosti a teploty, jeho struktura je jednotná, nemá žádné vměstky. Nakonec můžete určit, jaká bude barva mahagonu, až po finálním zpracování.

Wenge. Přírodní wenge nebo jeho dýha je velmi vzácný typ materiálu pro nábytek, a proto vysoce ceněný. Velmi odolná a odolná vůči jakýmkoliv vlivům dřeva má tmavou barvu a pruhovanou strukturu. Pokud je interiér zdoben hnědými nebo smetanovými tóny, nábytek wenge se dokonale hodí do něj. Nepoužívejte však tmavou barvu, zvláště pokud je místnost malá.