opravy

Tapety pro strop: jak si vybrat a pokleit

Anonim

Každá etapa opravných prací je pečlivě a zodpovědně, protože opravy jsou vážným procesem. Vytvoření stropu není poslední hodnotou při provádění povrchových úprav. V poslední době se povrchová dekorace s tapetami na stropy stala populární a to je velmi rozumné.

Proč kupující upřednostňuje tapety na strop

Moderní trh stavebních materiálů je naplněn všemi druhy povlaků pro všechny povrchy. Proto není problém vylepšit povrch dnes, hlavním úkolem je vybrat nástroj, který je vhodný pro typ vašeho objektu z hlediska rozpočtu a výkonu.

Jaké jsou výhody stropní tapety

Mezi výhody, které jsou součástí stropní tapety, patří:

 • nízké náklady, díky čemuž je možné výrazně ušetřit rozpočet na opravu;
 • protože práce nevyžaduje čistě odborné znalosti nebo řádnou organizaci procesu vkládání stropu tapetami, a zpravidla to trvá jen málo času na provádění vkládání;
 • ideálně zdůraznit návrh interiéru, spojující jediný soubor s obložením stěn;
 • pro vkládání povrchu tapety pro vysoké stropy není nutné používat pracovníky - jedna osoba se může vyrovnat s touto činností;
 • po ukládání není ve srovnání s jinými alternativními způsoby dokončení povrchu stropu mnoho odpadu a prachu;
 • dlouhá životnost - od 5 do 15 let, což závisí na výběru výchozího materiálu;
 • různorodost barev, textur, struktur, které se snadno vybírají a přizpůsobují stylu interiéru;
 • možnost malování tapety pro strop a změnu odstínu v závislosti na potřebě;
 • stropní dekorace v žádném případě neovlivňuje výšku místnosti.

Co je třeba zvážit před vkládáním tapety

Jaké dokončení byste si vybrali, připravte se na možné obtíže. Přestože právě toto povolání nevyžaduje odborné dovednosti, ale lepení tapety na strop je obtížné a nepříliš pohodlné povolání. Když špatná kvalita práce může být vytvořena ošklivé švy na křižovatce obrazů. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, postupujte podle jednoduchých pokynů.

Nezapomeňte, že tenký tapetovaný papír se překrývá ze zdroje světla, například z okna. Hustá (vinylová nebo netkaná) tapeta - tupý spoj s maximálním kloubem a vyrovnáním okrajů.

Někdy zklamání přichází s západem slunce, když jsou všechny chyby, které jste si nevšimli v průběhu práce, jasně viditelné, například nelakované oblasti.

Než se konečně rozhodnete pro výběr stropů, zvážíte klady i zápory, zvolte, jaký typ tapety použijte na povrch. A věřte jim, ne několik.

Sortiment

Při výběru povlaku se snažte neztratit v různých materiálech. Seznamte se s hlavními a nejpopulárnějšími typy tapet a zjistěte si, která tapeta zvolíte pro strop.

Papír založený

Nejběžnější, protože jako rozpočet, ale zároveň krátkodobá možnost. Pokud nejste fanouškem opravy "po celá staletí", bude papírová verze také vhodná jako dočasná úprava. Tyto tapety vydrží až 5 let, zatímco strop bude vypadat svěží a esteticky příjemný. Produkty domácích výrobců jsou na trhu široce distribuovány. Jedná se především o tapety bílého papíru s hladkým povrchem nebo reliéfní strukturou. Tam jsou také lesklé tapety pro strop s výraznějším dekorativním účinkem.

Existují některé nevýhody tohoto povlaku:

 • nutnost šíření hadříků pomocí lepidla zpomaluje proces;
 • úzké použití: obývací pokoj, dětský pokoj, chodba, ložnice díky vysoké absorpci vlhkosti a negativním vlivům na jiné vnější faktory;
 • pouze chemické čištění;
 • vysoká úroveň vstřebávání prachu a jiného znečištění.

Ale spolu s nedostatky přichází řada výhod tohoto druhu materiálu:

 • nízká cena;
 • ekologické složení;
 • žádné škodlivé nečistoty;
 • hypoalergenní.

Textilní tapety

Použití tohoto typu stropního nátěru je skvělé řešení. Textilní tapety mají mnohem větší počet pozitivních rozdílů ve srovnání s papírovými plátny. Spoje mezi vrstvami jsou méně patrné díky zvláštní struktuře povlaku. Tepelná a zvuková izolace textilních tapet je vyšší, protože materiál je hustší. S těmito výhodami jsou nevýhody zcela chybějící a to je další faktor, který činí tyto tapety pro strop výhodnější než ostatní.

Hrubý povrch je v jednom případě plus, ale z toho vyvstává nevýhoda péče o stropní kryt. Tapety tohoto typu mají tendenci hromadit prach, pachy a snadno absorbovat nečistoty.

Tekuté tapety

Je třeba vyzdobit obtížně přístupný povrch s nápadnými nepravidelnostmi a tekuté tapety se vám budou hodit. Tento materiál vyplňuje celý povrch a skrývá všechny možné nedostatky.

Skládá se ze směsi složek šetrných k životnímu prostředí, včetně hedvábí a zlatých vláken, které dodávají speciální strukturu a náplast. Materiál dobře izoluje hluk a přispívá k ochraně tepla v místnosti.

Vzhledem k zvláštnostem použití lepidla při práci s takovým materiálem se někdy vyskytují obtíže při dokončení stropu. Pro mnohé se stává použití speciálního způsobu dokončení stropu problémem, vyžaduje určité úsilí a použití speciálních technologií. Jak lepit kapalné tapety na stropě? Stejně jako běžná mříž pro stěny, používající stejnou technologii.

Tekuté tapety jsou extrémně citlivé na vlhkost, protože nejsou vhodné pro všechny typy prostor. Také v péči o povlak bude muset opustit mokré čištění povrchu.

Skleněná vlákna

Tato varianta povlaku se používá za předpokladu, že povrch bude dále natřený válečkem. Tyto výjimečné vlastnosti jsou charakteristické pro skleněné vlákno:

 • přírodní látky v kompozici;
 • vynikající odolnost vůči řadě negativních environmentálních jevů;
 • vysoká pevnost;
 • různé výkresy, které pomáhají skrývat všechny defekty stropu.

Z nedostatků materiálu - cena, ale ani to, vzhledem k dlouhé životnosti, se nezdá být problémem.

Vinyl tapety

Vinylové tapety jsou na netkané nebo papírové podložce. Jediným rozdílem je horní pěnová vrstva polyvinylchloridu. Díky tomuto materiálu je možné do interiéru přinést novinku pomocí různých reliéfů a kreseb. Zvláštní pozornost je věnována fotografické tapetě pro strop.

Vinylové tapety jsou odolné proti vnějším poškozením, vyznačují se zvýšenou pevností a jsou ideální pro vyrovnání povrchu.

Pro čištění nátěru je vhodný jakýkoli prostředek, dokonce kapalný. Barva tapety se snadno mění, stačí je překopírovat. K tomu budete potřebovat vodní barvu a válec s dlouhou rukojetí. To umožňuje nelepit vkládání s každou změnou interiéru, ale pouze natěsit tapetu v jiné barvě.

Netkané tapety

To je nejoblíbenější materiál pro návrh stropů tapety. Při práci s vložkou zapomínejte na potíže s vkládáním, které vznikají v řadě dalších případů. Aby se povlak udržel dobře na povrchu stropu, lepidlo se aplikuje pouze na plochu, která má být lepena. Není nutné aplikovat kompozici na plátno, materiál a poskytuje tak sto procent spolehlivého spojení. Tímto můžete bez problémů přesunout roli na požadované místo.

Jakékoliv povrchové vady se stanou nepostřehnutelnými po vložení tapety pro strop na netkané textilie. Nevyžaduje významné školení. Pokud jste již udělali opravy doma, pak víte, jak tapetu nalepit. Na stropě jsou tapisérie lepeny podobným způsobem. A to bude vyžadovat speciální lepidlo, válec a stěrku.

Tento typ tapety trvá dlouhou dobu a nevybledne v procesu exploatace, je vynikající pro malování a udržuje svou svěžestnost až 10 let.

Co je třeba zvážit při vkládání tapety

Nezapomeňte, že tapety na malování mají řadu výhod ve srovnání s jinými typy nátěrů a při práci s tímto finišním materiálem byste měli zvážit některé faktory:

 • barva pouze zdůrazňuje nevýhody stropu, protože tapetování stropu s tapetami a další tónování je vyhledávanou verzí povrchové úpravy stropu;
 • použití mříže pro strop umožňuje vytvořit iluzi několika úrovní;
 • tento potah může odolat až 10 náplasti;
 • po nanesení barvy na utěsnění přirozené barvy, aplikují speciální povlak, který umožňuje stropu udržet nový vzhled po mnoho let.

Několik slov na závěr

Jakýkoli typ tapety pro strop je skvělou volbou. Dokončení takového povlaku nevyžaduje zvláštní dovednosti, specifické školení nebo speciální sadu nástrojů. Pro vkládání bude vyžadovat látku, špachtle a lepidlo a pro lakování - vodní barvy a válečky. Díky tomu je vše jednoduché, protože díky stropní úpravě to zvládne i nováček v podnikání.

Nyní víte, jak lepit tapety na strop a jak vybrat perfektní pokrytí pro váš strop. Zvláštní pozornost je věnována konstrukci tohoto povrchu, protože je to ten, kdo nastavuje celkový styl interiéru v místnosti, čímž mu dodává originalitu a komfort.