nábytek

Měkký roh kuchyně: fotografické modely, velikosti

Anonim

Touha každého chovatele je mít útulný kout. A protože žena v podstatě stráví spoustu času v kuchyni, je zcela přirozené, že chce vidět tento pokoj nejen praktický, ale i útulný a krásný. Je mnohem příjemnější jít o své podnikání, sedět v pohodlném a měkkém rohu pro kuchyň.

Jak si vybereme?

Při nákupu tohoto typu kuchyňského nábytku je třeba věnovat spoustu pozornosti doslova všemu: materiálům použitým pro čalounění skříňky, tvaru a barvy. Nezapomeňte na kvalitu příslušenství a sklopných mechanických prvků. V moři různých modelů je docela snadné se dostat zmatené, pokud se předem nerozhodnete, jaký měkký kuchyňský kout potřebujete pro kuchyň svého bytu.

Velmi konvenčně lze rohy rozdělit na odrůdy.

 1. Kuchyňská část s rohovou pohovkou doplněná židlemi nebo stoličkami. V takovém rohu je obvykle kuchyňský stůl.
 2. Kuchyňský koutek může být bez stolu. Tato sada by měla být vybrána, pokud máte oblíbenou, dobrou a krásnou tabulku, kterou nechcete měnit.
 3. Měkký roh v kuchyni s lůžkem. Tento typ rohového designu je schopen sklopit a přeměnit se na postel.
 4. Kuchyňský kout s místy pro další skladování, ve kterém jsou obvykle uloženy kuchyňské spotřebiče a různé užitečné drobnosti.
 5. Mobilní měkké rohy pro kuchyň se mohou ubytovat ve vaší kuchyni jak v levé, tak i v pravé straně.
 6. Rohy s doplňky ve formě vestavěných polic a dokonce i skříní. Taková multifunkční volba vám pomůže šetřit peníze tím, že odmítne koupit pevné skříně.
 7. Měkký roh pro malou kuchyň. Tato mini verze se často dodává s posuvným stolem.

Nejoblíbenější formy jsou v modelech

Pro správnou volbu by bylo vážnou chybou postupovat pouze z externích údajů kuchyňského koutu. Kromě jeho atraktivity stojí za to přemýšlet o funkčních schopnostech. Než se rozhodnete pro model, který se vám líbí, měli byste již předem vědět, jaké důležité účely, kromě okamžiku, kdy jste jedli, potřebujete roh. Je také vhodné předem rozhodnout, kolik čtverečních metrů jste připraveni přidělit tomuto nábytku.

Čtyři společné tvary rohů

 1. Měkký roh v kuchyni - pohovka. Přímý tvar je vhodný pro kuchyň, kde jako takový není žádný roh, ale na nějaké stěně je jen rovné místo. Jeho velikost a nejjednodušší forma na takovém místě mohou přinést více výhod a prosím s jeho funkčností. Tato měkká pohovka může být doplněna o stoličku, ve které je použito totožné čalounění.
 2. Měkký roh kuchyně ve tvaru písmene G. Tento typ je jedním z nejvíce koupených. Vzhledem k jeho tvaru to nevyžaduje mnoho prostoru. Proto takový měkký roh se vejde do kuchyně, jejíž rozměry jsou poměrně skromné. Zadní části takových modelů mají pohodlnou výšku a tloušťku. Samotná sedadla jsou uspořádána tak, že v tomto typu rohu je krátké a dlouhé sedadlo.
 3. U-tvarovaný model je vhodný pro vaši kuchyň, pokud má tato kuchyň dobrá kapacita. Taková zóna musí být vybavena spoustou místa, protože je to docela velký měkký roh kuchyně. Ale tady všichni vaši četní příbuzní a přátelé se vejdou najednou.
 4. Půlkruh - tvar rohu připomíná tvar L, ale s hladkým úhlem.

Rozměry kuchyňských rohů

Abyste si vybrali správnou velikost tohoto kuchyňského nábytku, zvažte standardy, které odborníci doporučují. Optimálně kombinují poměr pohodlí a užitečnosti:

 1. Hloubka Měkký roh by měl mít sedačku padesáti centimetrů, optimální pro průměrného občana země, můžete také koupit roh, jehož sedadlo je šedesát centimetrů. Trh nabízí řadu modelů od hloubky čtyřicátého až sedmdesát. Proto výběr nábytku na základě této položky parametrů nebude vůbec těžký.
 2. Výška, s přihlédnutím k zadní části a sedadlu, by měla začínat od značky osmdesát centimetrů a měla by být dokončena přibližně o jeden metr. Zde je také důležitý faktor osobních preferencí, protože se někdo cítí pohodlně na sedadle se zády, která dosáhla pasu, a může být příjemnější, když někdo sedí, když se záda podobá zadní straně trůnu. Ale výška sedadel od podlahy by měla být pohodlná pro nastavení nohou dospělé osoby v pravém úhlu. Nohy by měly být na podlaze rovnoměrné a stabilní.

Doplňkové funkce

Vedle hlavních vlastností jsou všechny rohy kuchyně vybaveny užitečnými doplňky, které umožňují tomuto druhu nábytku provádět mnoho vedlejších funkcí:

 1. Skládací gauč v kuchyni se často používá, když hosté pobývají v domě s přenocováním. Jeho šířka v rozložené podobě je stejná jako u standardního jediného nebo samostatného lůžka. Pouze dlouhá část je při rozvinutí prodloužena a krátké křídlo má zásuvku pro uložení potřebného ložního prádla. Kvůli svým zvláštnostem nemají měkké spací koutky v kuchyni stále možnost spát nadcházejícího vysokého dospělého.
 2. Měkká kuchyňská linka se zásuvkami. Úložná funkce bude skutečnou spásou pro ty, kteří nemají dostatek prostoru pro umístění různých kuchyňských potřeb a dalších užitečných kuchyňských potřeb. Vše můžete umístit do takových prostorných krabic, počínaje balíčky s mycími prostředky na myčky nádobí a končící většinou nádobí a dokonce i některými domácími spotřebiči.

Podívejte se, jak užitečný je takový měkký roh v kuchyni, na fotografii níže.

Materiály používané při výrobě

Nejběžnějším a nejlevnějším řešením pro měkký rohový rám je dřevěná deska. Na dřevotřískové desce se nepodobá vlhký vzduch a dlouhá expozice nekonstantní teplotě. Aby se minimalizovaly škody způsobené těmito součástmi, zvolte povrch dřevěné desky, která je potažena lakem. Tento materiál není velmi odolný, proto jsou v místech uchycení nábytkových prvků možná omílání a různé zlomení. Také s častým nárazem na povrch je možné rozštěpit horní vrstvu desky a vytvářet trhliny. Při výběru kuchyňského koutu, který je založen na dřevotřískové desce, je vhodnější zakoupit model, kde tloušťka desky není menší než 14 mm.

Dřevěný rám je odolný a také se může pochlubit svou trvanlivostí a šetrností k životnímu prostředí. Dřevo není z důvodu jeho vlastností nejlevnějším materiálem. Pro prodloužení jeho životnosti je strom ošetřen namáčením dýhy určitým složením. Ale bez ohledu na to, jak dobrý materiál je dřevo, nesmí být zkoušeno na pevnost častými teplotními výkyvy a párou.

Pokud jste odhodlaní prodloužit životnost dřevěného rohu, musíte se o ni postarat a pravidelně jej otírat speciálním složením na dřevěné povrchy. Blízkost topných zařízení neovlivní v nejlepším možném případě takovýto roh, a proto jej nainstalujte co nejdále z kamen, krbů a elektrických ohřívačů.

Kovový rám kuchyňského rohu je nejlepším řešením. Kov je spolehlivá, odolná, šetrná k životnímu prostředí a známá pro svou trvanlivost. Rám kovových částí, stejně jako kovové područky a nohy měkkého rohu dávají designu moderní vzhled.

Jak vybrat nejlepší materiál

Další položka má vliv na cenu a trvanlivost - to je materiál, se kterým je model čalouněný. Hlavními pozitivními vlastnostmi tohoto materiálu jsou jeho síla, dlouhodobá schopnost nepřepíše a nikoli půdou a čalounění by mělo být příjemné pro vaše hmatové pocity.

Syntetická tkanina

Tento typ čalounění je poměrně odolný vůči některému znečištění, prodyšný, je k dispozici za jeho cenu pro širokou škálu kupujících. Pokud v materiálech není bavlněná složka, nebudou ho vypálit na slunci a nebudou se táhnout. Barvy tohoto materiálu jsou prezentovány v bohatém sortimentu. Ale syntetické čalounění má významnou nevýhodu - snadno se vznítí nebo roztaví. Při spálení tento typ materiálu uvolňuje toxické látky do vzduchu. Při výběru kuchyňského koutu byste si měli pamatovat.

Kožené čalounění

Jedná se o nejvyšší kvalitu a tudíž nejdražší čalounění. Tento typ materiálu je krásný, odolný, "dýchá" a je také velmi trvanlivý, což znamená, že vám bude sloužit po velmi dlouhou dobu. Při nákupu věci čalouněná kůží věnujte pozornost kvalitě zpracování a zpracování. Špatně oblečený materiál brzy praskne. Při pohledu za rohem s koženým čalouněním se ujistěte, že neexistují žádné odlišné nepochopitelné či zatemněné oblasti, z jehly by neměly být žádné otvory a další zranění.

Kožená čalounická kůže

Čalounické kožené čalounění je do jisté míry dobrou náhradou drahého koženého materiálu, který je v některých okamžicích ještě výhodnější než kůže z pravé kůže. Ecoskin se nebojí vlhkosti a jasného slunečního svitu, vlhkost také neovlivňuje jeho stav. U některých se tento materiál nemusí zdát jako dobrý a pevný jako skutečná kůže, ale mnoho zákazníků si může dovolit tento typ výměny. Ecoskin s mikroperforací může také "dýchat". Na místech, kde se často vyskytují závady a excesy, tato kůže po nějaké době dává trhliny.

Měkké vlasy

Velurové a plyšové tkaniny mají zdřímnutí a způsobují dobré hmatové pocity. V interiéru vypadají velmi impozantně, ale postupně ztrácejí vrstvu fleecy. Při péči o tento typ čalounění potřebujete velmi úctivý postoj k látce. Pokud máte malé dítě nebo zvíře, je lepší vyměnit tento materiál za hejno. Hromada hejna je velmi pevně přilepená k povrchu a navíc je velmi krátká.

Úplně bez čalounictví?

K dispozici je také variace kuchyňského koutu bez čalounictví. Nejčastěji jde o roh z přírodního dřeva. Samozřejmě, nebude to moc pohodlné sedět na tvrdém povrchu, ale existuje cesta ven. V obchodech najdete polštáře speciálně určené pro tento účel nebo matrace podobné rohože. Můžete také šit přizpůsobené rohože pro tento kuchyňský kout. V každém případě by si každá hostitelka měla vybrat nábytek pro svou kuchyň, založenou na praktickosti a osobních preferencích.