nábytek

Bunk bed: recenze, doporučení, modely, výrobci, specifikace, použitelnost a interiérové ​​fotografie

Anonim

Pokud je rodina dostatečně velká a v bytě není dostatek prostoru, pak stojí za to přemýšlet o tom, jak ji zachránit. Problém je zpravidla vyřešen koupením palandy. Přehledy těchto produktů, modelů a kritérií výběru budou uvedeny v tomto článku.

Výhody palandy

Nejvýznamnější výhodou palandy je značná úspora místa.

Mnoho lidí si myslí, že takový výrobek koupili rodiny, které mají dvě nebo více dětí. Ale toto je mylná představa. Podle recenzí se postelová lůžka hodí i pro ty rodiny, které mají jedno dítě, ale velmi malý obytný prostor. V takovém případě bude takové lůžko v prvním patře obsahovat pracovní prostředí dítěte a na druhém ložnici. Je třeba poznamenat, že spousta dětí ráda spí na vrcholu a od něho se skutečně těší.

Před zakoupením takové postele musíte vědět, že produkt je vhodný pro rodiny, jejichž děti dosáhly čtyřletého věku: mladší děti nemohou spát na druhém stupni, protože to je traumatické.

Další výhodou palandy postele, recenze potvrzují toto, je, že mají vynikající funkčnost. Jedná se nejen o komfortní dvoupodlažní postel, ale také o plně vybavené hřiště a prostor pro uložení věcí a hraček.

Navíc s nákupem takového lůžka můžete výrazně ušetřit rodinný rozpočet, protože náklady na jeden komplexní výrobek budou mnohem nižší než celková investice do nákupu jednotlivých bytů.

Varianty výkonu a modelu

Moderní průmysl nabízí několik možností pro realizaci dvoustupňového lůžka.

Hlavní jsou:

 • kombinace s pracovní nebo herní zónou;
 • nejjednodušším řešením jsou dvě lůžka nad sebou;
 • možnosti pro tři děti, kdy první vrstva je vyrobena ve formě dvojlůžka a místo ve druhém patře je určeno pro další dítě (i tato postel je vhodná v případě jednopokojového bytu, když rodiče spí na prvním patře);
 • varianty s opačným designem, když je v horní části dvojlůžko a dětská postel je na spodní straně;
 • ještě jeden model je patrová postel s pohovkou, recenze ukazují, že je to pohodlný design;
 • modely, ve kterých jsou místa pro spaní umístěna v příčném směru, v tomto případě je ve výsledném výklenku obvykle uspořádán stůl nebo skříň;
 • první vrstva je mírně posunuta doprava nebo doleva vzhledem k druhé;
 • modifikace, ve které se spodní lůžko rozkládá od horní části.

Také různé možnosti mají žebříky - mohou být stacionární, posuvné nebo tvarované z krabic, ve kterých jsou věci nebo hračky uloženy. Vše závisí na tom, kolik prostoru rodiče mohou v tomto designu přijmout.

Bezpečnost a kvalita

Protože trvá téměř třetinu našeho života spát, každý rodič chce vytvořit pro dítě své nejpohodlnější podmínky.

Tyto podmínky zahrnují:

 1. Bezpečnost Pro dětské palandy jsou velmi přísné požadavky. Tyto výrobky musí mít maximální stabilitu a trvanlivost, musí splňovat požadavky státní normy, být opatřeny povinným certifikátem kvality výrobků pro nábytek a musí mít hygienické osvědčení.
 2. Vytvoření kvality. Hlavním požadavkem na lůžka pro komponenty a přípravky je jejich spolehlivost. Při nákupu nezapomeňte pečlivě uvažovat o posteli v obchodě, zkusit ji otočit, abyste zkontrolovali stabilitu a ujistili se, že geometrie konstrukce není narušena. Důležité je také, aby povlak výrobku neměl hrubé hrany a vyčnívající části ve formě kovových šroubů a ostrých rohů.
 3. Nárazníky. Musíte dávat pozor na strany horní vrstvy. Musí být silné a dostatečně vysoké - ne méně než třicet centimetrů. Měla by se zohlednit tloušťka matrace, která skrývá výšku a zvyšuje riziko pádu.
 4. Žebřík Tento prvek musí být dobře uchycený, začínat od podlahy sám a být vyroben z protiskluzového materiálu. Pokud si vyberete mezi různými úpravami žebříku, bude nejlepší ten, který tvoří zásuvky pro věci, na druhém místě je nakloněná verze a poslední je přísně vertikální konstrukce. V ideálním případě má schodiště široké schody a zábradlí. Standardní šířka zdvihu je 40 cm, optimální mezera mezi příčníky je 21-25 cm.

Materiály pro lůžko

Technický předpis stanoví, že pro výrobu nábytku by měly být aplikovány materiály, které nevyzařují chemikálie, které by mohly mít negativní dopad na lidské zdraví.

Ideální jsou přírodní materiály, jako je dřevo. Zhora jsou pokryty hypoalergenními ochrannými látkami.

Dnes výrobci nabízejí palandy z následujících materiálů:

 • kov;
 • strom;
 • překližky;
 • Dřevotříska;
 • malované MDF.

Poslední tři body jsou rozpočtovým segmentem. Při nákupu produktů z těchto materiálů je nutné ověřit certifikáty kvality od prodávajícího.

Nejoblíbenější stromové druhy, ze kterých jsou postele vyrobeny, jsou popel, buk, dub a borovice. Výrobky z nich mají dostupnou cenu, jsou vysoce odolné, mají dlouhou životnost a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Kovová lůžková postel, recenze rodičů to říkají, má také vysokou sílu, ale traumatickou a méně estetickou.

Design

Stylisté říkají, že stejně jako každý nábytek by se měla patrová postel hodit do celkového interiéru místnosti. Pokud je apartmán s 1 ložnicí, můžete se rozhodnout pro neutrální design tak, aby se postel nerozlišovala od obecného prostředí s jasným místem.

Pokud je postel umístěna v samostatné místnosti, má smysl udělat to jasnější, protože samotná postel je barevná místnost.

Obvykle chlapci jako chladné šedé a modré tóny, dívky jako teplé růžové nebo červené. V každém případě, před nákupem palandy pro děti, varují rodiče o tom, musíte vědět o preferencích dětí.

Použitelnost

Přirozeným kritériem pro výběr každé postele je pohodlí.

Pokud jde o dvoustupňové modely, jsou tyto požadavky:

 • mezera mezi dolní a horní vrstvou by měla odpovídat výšce sedícího dospělého, zpravidla by tato vzdálenost měla být 80 cm, pak se nikdo nebude muset dotýkat horního kotviště;
 • věnovat pozornost tomu, jak pohodlné je pokrýt místo horní vrstvy - pokud musíte ustoupit na spodní lůžko, je to nepohodlné, protože zasahuje do spící osoby;
 • Struktura postele by měla mít ortopedickou základnu, což umožní udržení správné polohy těla dítěte během spánku, přičemž základem je rám, na kterém jsou fixovány ohnuté lamely.

Recenze palandy pro děti naznačují, že vestavěné krabice na hračky nebo oblečení také vytvářejí použitelnost.

Velikost kotviště by měla odpovídat věku dítěte:

 • pro děti ve věku od 3 do 6 let vyberte lůžka velikosti 70 x 140 cm nebo 60 x 120 cm a mezera mezi podlahou a spodní základnou by měla přesáhnout 30 cm;
 • pro děti od 7 do 14 let by mezera mezi podlahou a spodním kotvištěm měla být 40 cm a pro dospívajícího - 50 cm velikost dětského lůžka pro děti od sedmi let je 60-85 cm na šířku a 140-200 cm na délku.

Optimální výška postele je od 165 do 175 cm.

Pravidla pro výběr postelí

Než začnete používat děti, nezapomeňte je poučit, jak bezpečně používat postelovou postel.

Recenze uvádějí, že při nákupu je třeba dodržovat jednoduchá pravidla.

Postel by měla:

 • mají masivní masivní konstrukci a stabilní, silné nohy;
 • odolat nejen hmotnosti ložního prádla (přikrývky, polštáře a matrace), ale také hmotnosti dítěte a dospělého;
 • mít horní vrstvu, vždy vybavené ochrannými nárazníky, aby se zabránilo pádu dítěte z výšky.

Postel musí nutně odpovídat věku dítěte, protože nadměrný prostor může způsobit pocit nejistoty a úzkosti u malých dětí a úzká postel nedovolí plné uvolnění a odpočinek.

Výrobci a cena

Náklady na postel postele závisí na tom, jaký materiál je vyroben, s pomocí jakých technologií a na slávě výrobce. Původní design, složitost designu nebo speciální dekorace také zvyšují cenu.

Obecně platí, že klasický rozpočet v posteli stojí asi 10 000 rublů. Tyto výrobky nabízejí výrobce Anton Furniture (například dětská postýlka je vyrobena v rozpočtové verzi dřevotřískové desky, nedoporučuje se ji používat, pokud je dítě starší než 6 let).

V dalším kroku je výrobce "Ormatek". Jeho postel "Sonata Kids" má stylový, zajímavý design a cena je již kolem 20 000 rublů.

Známá ruská firma Legend z Petrohradu potěší kupující s praktickým a originálním dětským nábytkem, oblíbená postel Legends. Recenze tohoto produktu říkají, že má mnoho úprav pro každou chuť. Cena modulárních lůžek této společnosti začíná od 10 000 rublů.

Známý nábytkový gigant IKEA nabízí palandy ve středním cenovém rozpětí, což je asi 15 000 rublů. Jsou vyrobeny z odolného dřeva, mají elegantní design a uživatelsky přívětivé funkce.

Z známých výrobců stojí za zmínku skandinávská společnost EllipseFurniture. Její výrobky jsou vyrobeny z masivního dřeva a jsou vysoce kvalitní. Modely jsou stručné a stylové v designu, minimální cena za postele z této společnosti je asi 65 000 rublů a luxusní ložnice Caramelbaby Raggio již stojí 140 000 rublů.

Hodnocení zákazníků

Většina spotřebitelů je s nákupem spokojena. Rodiče si uvědomují pohodlí a komfort těchto produktů, stejně jako sílu lůžka z borového lůžka.

Recenze uvádějí, že nejbezpečnější jsou žebříky s žebříky, tvořené zabudovanými krabicemi pro věci.

Také většina rodičů si všimne, že další nákup je dosažen dalším cílem - děti jsou spokojeny s nákupem.

Hlavním požadavkem na palandovou postel je to, že v domě není jen módní a stylový prvek, ale také funkční, příjemné a pohodlné místo k odpočinku. Takový výrobek pomůže nejen ušetřit rozpočet a prostor v malém bytě, ale také dát dítěti zdravý spánek a potěšení během her.