nástrojů a zařízení

Membránové čerpadlo: aplikace a vlastnosti

Anonim

Membránová čerpadla jsou určena pro čerpání jak čistých kapalin s nízkou viskozitou, tak abrazivních roztoků s průměrnou konzistencí. Zařízení jsou schopna přenášet velké částice bez poškození zařízení.

Díky konstrukci motoru mohou být pneumatické přístroje použity iv prostředí s nebezpečím výbuchu.

Membránové čerpadlo schopné práce s různými objemy tekutiny. Může čerpat od jednoho do tisíce litrů tekutiny za minutu. Současně lze regulovat tlak a dosáhnout 8 barů. Existují modely, které mají schopnost samo-čerpání.

Umožňují vám zvednout vodu do výšky 8 metrů, pracovat v suchu, bez rizika poškození. Když je uzávěr uzavřen, membránové čerpadlo přestane fungovat a při otevření se opět spustí. Tento návrh a princip činnosti vám umožní provádět bez instalace přeplňovacího nebo pojistného ventilu.

Čerpadla jsou vyrobena z různých stavebních materiálů. Takže kovová zařízení jsou vyrobena z litiny, hliníku, nerezové oceli a hastelloy slitiny. Nekovová zařízení jsou vyrobena z polypropylenu a acetalu.

Všechna zařízení používají vlnité membrány, což umožňuje prodloužit životnost a snížit náklady na pravidelnou údržbu.

Nejžádanější membránové čerpadlo společnosti ARO. Výrobní sortiment tohoto výrobce je velmi rozmanitý. Pro všeobecné průmyslové použití jsou vhodné kompaktní zařízení o rozměrech od 1/4 do 3/4 palce. Tato zařízení mají vysoký výkon a malé rozměry. Takové membránové čerpadlo může čerpat 56 litrů tekutiny za minutu.

Mezi profesionály v chemické oblasti jsou populární 1 až 3 palcová zařízení s kapacitou 1040 litrů za minutu. Zařízení mají vynikající výkon a přiměřenou cenu.

Membránová vakuová pumpa je pozoruhodná díky své účinnosti, dostupnosti možností, spolehlivosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Maximální výkon je dosažen díky konstrukci zařízení, která umožňuje velký průtok kapaliny s minimální pulzací a spotřebou vzduchu.

Přítomnost kolektoru s více místy a počet vstupů a výstupů v kombinaci s různými možnostmi umožňuje používat zařízení v různých polích. Spolehlivý spolehlivý provoz po celý životní cyklus je zajištěn přítomností bezolejového hlavního nebo pilotního diferenciálního ventilu. Šroubová konstrukce umožňuje maximální chemickou odolnost a zabraňuje úniku.

Modulární zařízení, snížený počet konstrukčních částí a snadné použití opravných sad minimalizují náklady a čas opravy. Přítomnost hlavního vzduchového ventilu pomáhá zabránit zastavení přístroje i při nízkém tlaku příchozího vnějšího vzduchu.