udělejte to sami

Jak umyt rolety: tipy a triky pro péči

Anonim

Rolety jsou schopny chránit místnost před jasným světlem a také dokonale zapadají do interiéru. Zvláště atraktivní je použití impregnace pro odpuzování prachu a zabránění znečištění, stejně jako kompaktnost plátna. Poslední faktor je relevantní pro záclony jak sestavené, tak rozvinuté.

Během provozu takového interiéru mnoho domácnosti myslí na otázku, jak čistit rolety. Tento proces je jednoduchý, ale má určité nuance. Péče je odlišná od běžných mycích záclon a závěsů. Z klasického praní v pračce se bude muset vzdát. Některé z těchto závěsů byly mycí a zcela kontraindikované. U takových závěsů se používá mytí rukou. Chcete-li umýt, budete muset začít sejmout krabici, ve které se shromažďují plátna.

Umyjte a opláchněte. Tipy pro domácnost

Než umyjte rolety, měli byste se seznámit s vlastnostmi této práce. Je lepší provádět práci ve vaně plněné teplou vodou, kde můžete předem přidat prací prostředek. Postup musí být proveden postupným odvíjením kotouče. Část tkaniny byste měli umýt měkkou houbou, kartáčem nebo hadříkem a otočit jej v opačném pořadí. Proces by měl být prováděn pečlivě, odvíjení role a čištění z obou stran.

Po dokončení mytí musí být výrobek zcela odvinutý, aby se látka dobře opláchla. Mýdlový roztok se odmyje sprchovou hlavou. Lázeň můžete zaplnit čistou vodou a ponořit plátno několikrát. Poté musí být opona opuštěna v koupelně ve vyrovnaném tvaru, dokud neteče veškerá voda.

Před zakoupením popsaného plátna byste se měli zeptat, jak umýt rolety. V závěrečné fázi čištění by mělo být provedeno sušení v rozšířené formě. Materiál je ponechán vzpřímený. Pokud to podmínky dovolují, mohou být roztaženy vodorovně. Plátno musí ležet bez zavěšených okrajů. Od vlhkosti můžete zachytit suchou látku. Počkejte, dokud není nutné konečné sušení. Produkt je zavěšený na svém místě, zatímco plátno se rozkládá a okno se otevírá.

Doporučení pro péči: což znamená lepší

Nyní víte, jak umýt rolety. Ale předtím je důležité se ptát více na to, jakým způsobem je lepší používat. Měli by být vybráni s ohledem na to, že při mytí tkaniny není poškozen, protože je impregnován speciálními látkami. Moderní výrobci nabízejí k prodeji speciální nástroje, které jsou určeny pro materiály s impregnací ve formě antistatických. Není však třeba konkrétně zakoupit speciální látku.

Pro mytí můžete použít jakýkoli výrobek, který neobsahuje chlor. Jedná se o tekuté mýdlo nebo prací prostředek, mydlo na praní je perfektní. Před praním se produkt rozpustí ve vodě. Pokud se rozhodnete použít prací prášek, měl by se úplně rozpustit, jinak pevné částice poškozují plech a poškozují nátěr. Nepoužívejte nasycený roztok mýdla. Musí být odebráno minimální množství mycího prostředku. To bude stačit k vyčištění materiálu. Mýdlový roztok by neměl zůstat příliš dlouho na povrchu.

Jak vypláchnout závěs bez demontáže

Docela často se mladé ženy v domácnosti ptají, jak umýt rolety na plastových oknech. Pokud je nemůžete odstranit, může být mytí provedeno následujícím způsobem. Lepší použití pracího vysavače.

Nejprve se tkanina rozvíjí a otírá se hadříkem, aby se odstranil prach. Pomocí pokynů pro vysavač byste měli aplikovat prací prostředek na závěs a rozložit ho přes celou oblast. Aby mohl prací prostředek působit na materiál, je ponechán po dobu až 5 minut a pak se dobře shromáždí.

Tkanina musí být vysušena v rozšířené podobě. Závěs můžete opláchnout ručně. K tomu použijte měkkou houbičku a roztok čisticího prostředku. Použijte houbičku na jemné otření hadříku a poté myčku očistěte další houbou namočenou ve vodě. Takže můžete odstranit zbytky roztoku mýdla. Postup lze opakovat několikrát, změna vody po každé sadě.

Vlastní suché čistění

Před pracím žaluziemi byste se měli ujistit, že je pro ně vhodné mokré čištění. V opačném případě můžete použít suché čištění. To platí i v případě, že se obáváte, že časté praní může způsobit křehnutí materiálu. Toto čištění lze provádět častěji, protože je to poměrně snadné. Chcete-li to provést jednou za 2 týdny suchou látkou, můžete otřít povrch zachytit prach. Nepoužívejte tvrdé, hrubé tkaniny. Ubrousky nebo hadry by měly být měkké.

Malou ubrousku můžete navlhčit. Pokud máte pochybnosti o tom, co znamená čistit a umýt rolety, pak pro suché čištění můžete použít vysavač, pomocí kterého můžete jednoduše a efektivně vyčistit plátno. Tuto metodu použijte nejdříve jednou za tři měsíce.

Mokré čištění

Záclony jsou velmi užitečné a mokré čištění, které se provádí místo praní. Role může zůstat na okně. Nejvhodnějším materiálem je jemný flanel. Bude to trvat tři ubrousky. První bude vlhká. Je navlhčen v roztoku mýdla a povrch dobře utřete. Druhá ubrousek musí být navlhčen v čisté vodě bez pracího prostředku. Tím se získá mýdlový roztok. Třetí je povrch otírán suchým hadříkem.

Jak odstranit skvrny

Nyní víte, jestli můžete umýt rolety. Ale péče může být nejen při tradičním čištění, ale také při odstraňování skvrn. Snadnější, samozřejmě, aby se zabránilo jejich výskytu. Za tímto účelem se spodní okraj závěsu trochu zvedne, čímž se zabrání nepříjemným následkům v kuchyni a v dětském pokoji. Ale pokud se na povrchu objeví skvrny, problém lze vyřešit.

Pokud skvrna neprochází samotnou tkaninou, ale zůstává na povrchu, může být odstraněna gumou a třením znečištěné plochy. Alternativou by bylo odstranění skvrn. Měl by být vybrán stejným principem jako prostředky pro praní. To znamená, že neobsahuje jako součást chlóru, se přiblíží.

Při práci s odstraňovačem skvrn byste si měli přečíst pokyny. Pokud odstraňovač skvrn nepomohl, neměli byste být horliví a opakovaně otřete materiál. Takže to můžeš poškodit. Nejrozumnějším rozhodnutím v této věci bude kvalifikovaná pomoc, která bude poskytnuta v rámci chemického čištění.

Ošetřovací záclony den-noc

Pokud jste mezi těmi, kteří si mysleli, jak umýt žaluzie den / noc na plastových oknech, pak vám pomohou následující doporučení. Obecně jsou podobné těm, které jsme uvedli výše, ale existují nějaké dodatky. Nejjednodušším způsobem je očistit prach vysavačem. To však bude vyžadovat speciální trysku ve formě štětce. Pokud máte zebra žaluzie, jak je umýt, měli byste také vědět. Čištění by mělo být pravidelné. Pokud potřebujete důkladnější péči, je lepší používat mokré čištění.

Není nutné produkt vyjmout z okna. Před pracími okny se tkanina stane a až poté, co se sklo vyschnou, lze plátno snížit. Při péči o textilní žaluzie Zebra jsou sušeny v rozšířené podobě. Při mokrém čištění se nedoporučuje zkroutit, rozdrtit a třepat materiál, jinak se konstrukce rozbije a způsobí deformaci. Odstraňovač skvrn by měl být založen na přírodních složkách, zatímco rozpouštědla by neměly být používány.

Péče z polyesteru

Při sušení polyester po praní je ponechán na povrchu tak, aby nebyly žádné ohyby, záhyby a záhyby. Zjevná vada nebude opravena. Nedoporučuje se žehlit plátno, ale pokud je to nutné, můžete po povrchu švů chodit pomocí žehličky, položit žehlící mřížku nebo gázu nahoře.

Před pracím polyesterovými žaluziemi byste si měli pamatovat, kdy bylo provedeno poslední čištění, protože mytí příliš často může negativně ovlivnit tkaninu. Může se ztratit barva a deformovat se. Stisknutí závěsů v pračce je naprosto nemožné. Pro čištění povrchů nebude fungovat:

  • benzín;
  • aceton;
  • rozpouštědlo;
  • agresivní odstraňovače skvrn.

Doporučujeme hostesky

Zbývající množství pracího prostředku nesmí být ponecháno na materiálu, jinak se na suchém plátně objeví skvrny a skvrny. Rolety neutahujte v neotevřeném nebo zkrouceném stavu. Nechte je na ohřívači nebo baterie neumí. To se týká i přímého slunečního záření a horké expozice z kuchyňských sporáků. V blízkosti trouby se nedoporučuje zavěšení hadříku. Je lepší nechat závěsy mokré na okno.

Na závěr

Spolu s římskými záclonami a žaluziemi se stávají stále více populární záclony. Používají se nejen k ochraně místnosti před nadměrným slunečním zářením, ale také k návrhu moderních interiérů prostor pro různé účely. Aby mohla taková výzdoba sloužit co nejdéle, je třeba se seznámit s pravidly péče o plátno. Může být vyroben z nejrůznějších materiálů, ale tyto výrobky jsou spojeny jedním majetkem. Spočívá v tom, že textilie ve výrobním stupni je ošetřena speciální hmotou, která odpuzuje nečistoty a prach. Je zřejmé, že praní tohoto nátěru nebude mít prospěch.

Válečky by měly být mokré čištění co nejméně. Rolety mohou být vyrobeny vlastním rukama, ale v tomto případě je vybrána tkanina, která bude obzvlášť odolná. V tomto případě jej můžete vypláchnout bez omezení.