konstrukce

Kamna na vytápění a vaření: odrůdy, recenze

Anonim

Kamna, která nejenom ohřívá, ale také se vyrovná s vařením jídla, pomáhá mnoha u chaty a v domě. Nyní jsou tyto jednotky velmi žádané, jako před mnoha lety. Když si člověk myslí o takovém nákupu, měl by alespoň porozumět návrhu a funkčnosti zařízení a seznámit se s jeho výrobci. Moderní ohřívací a varné sporáky nejen pomáhají vypořádat se s úkolem, ale také jsou dobrým doplňkem k interiéru bytu.

Pros

Než půjdete nakupovat, měli byste pochopit hlavní výhody tohoto designu. Kamna na vytápění a vaření jsou považována za multifunkční zařízení. Teplo je dodáváno do obytné oblasti bez ohledu na dostupnost zdroje elektrické energie a plynu. Takže návrh je vhodný v oblasti, kde neexistují zdroje pro takovou schůzku. Některé jsou navíc fixovány na topný systém, což poskytuje maximální podmínky pro provoz zařízení. Moderní zařízení od různých výrobců mají různé režimy spalování a konstrukci pece. Například to může být maximální požár nebo mírné doutnání. Výběr primárního paliva pro mnoho záležitostí.

Vytápění a vaření sporáků jsou krásné. Mohou být přírůstkem do interiéru domu. Dalším plusem je kompaktnost. Tato kvalita vám umožňuje umístit takovou jednotku kdekoli. Kromě toho se každý výrobce pokouší učinit své výrobky kompaktnější a snadnější, samozřejmě ne na úkor funkčnosti. Proto není nutné instalovat základnu před instalací takové jednotky v domě.

Nedoporučuje se vytvářet vařiče s ohřevem a vařením vlastním rukama, protože nedodrží bezpečnostní předpisy. V prodeji je dostatek rozmezí a je možné doplnit bydlení s takovou konstrukcí za málo peněz. Někdy je hlavní účel jednotky zapomenut a je fixován jako doplněk k interiéru, ačkoli mnoho z nich využívá plné charakteristiky. Pokud neexistuje žádný plynovod a je zde nedostatek elektřiny, je to nejspolehlivější řešení.

Jdete-li o obchod, můžete se setkat s problémem. Jedná se o příliš velký sortiment. Ne každý ví, jak si moudře vybrat, co hledat. Proto je nutné předběžně inventarizovat informace a teprve poté je konečná volba.

Návrh zařízení

Jednotka vytápění a vaření vytvořená pro prostory má mnoho pozitivních vlastností. V tom vývojáři vzali v úvahu každou maličkost:

 • Kompletní dodávka tepla (schopnost aplikovat v jakémkoliv prostoru).
 • Externí indikátory. Provádí jako doplněk do interiéru.
 • Povrch vaření. Velký plus pro ženy v domácnosti.

Teplá trouba vytápění a vaření bude mít spoustu prostoru, což nelze říci o alternativním řešení. Dnes jsou byty a domy malé, protože jejich náklady jsou vysoké. Nezávislé vytápění přináší velké výhody a pomáhá vyjít z obtížné situace. Život v zemi se stává populární a taková jednotka je nedílnou součástí.

Palivo

Palivo vybírá libovolnou součást. Mohou to být:

 • Palivové dřevo
 • Uhlí
 • Pevné brikety atd.

Tyto hlavní zdroje vznícení jsou poměrně levné. Kachle na vytápění a vaření plně ohřívají několik obytných místností. Vzduchové kanály nebo vodní okruhy jsou zhotoveny z hlavního zdroje tepla. Výstup teplých proudů pochází z hlavní instalace. Úspory jsou znatelné, protože nemusíte mít sporák. Při samotné instalaci struktury se zvyšují peněžní úspory. Ale v takovém případě musíte pamatovat na bezpečnost a sestavit jednotku, s ohledem na každou malou věc.

Mnozí říkají, že návrhy s takovými vlastnostmi mají další výhodu. To je příležitost být dlouhou dobu v režimu rozpadu. Proto je v místnosti dlouhodobě teplá. Nejčastěji je tento přístroj vyroben z kovu a palivo je pevné. Koeficient účinnosti je vysoký, stejně jako princip pyrolýzy. Vzhledem k konkurenci na trhu se výrobce snaží vytvořit takové pece, které by mohly zaujímat vedoucí pozici.

Můžete si vytvořit litinovou topnou pec a vařič pece, ale před zahájením práce je vhodné shromáždit potřebný materiál a nástroje. Je třeba vypracovat pracovní plán, který by zohledňoval každou z prvků procesu. Pokud je jednotka vyrobena z kovu, musíte se pokusit vybrat spolehlivý výchozí materiál. Pokud je návrh proveden z topných a varných pecí z cihel, budete muset vidět, jak se provádí pokládka. Výsledkem je, že každý dostane ohřívač s minimálními náklady, který je schopen zahřát a vařit jídlo.

Co lze nalézt v prodeji?

Kamna na vytápění a vaření na trhu mají velký rozsah. Vyznačují se těmito vlastnostmi: značkou, výrobním materiálem a použitým palivem. Proto se musíte rozhodnout, co bude pohodlnější při výběru. Jak bylo uvedeno výše, je zde použito palivo:

 • Palivové dřevo
 • Uhlí
 • Brikety různých složení.
 • Palety
 • Odpad a tak dále

Doba ohřevu závisí na volbě. Pokud se jedná o dlouhý design hoření, mohou pracovat až deset hodin. Ale většinou jednotky tří hodin a více práce. Dalším důležitým ukazatelem je síla. Záleží na výpočtu oblasti vytápění. Pokud tedy jednotku zakoupíte nesprávně, nebude to stačit a v domě bude studené. Průměrná topná a varná pec pro dávání nebo dům se blíží náměstí od 70 do 100 metrů. Přestože výrobci zde nezastavili, na trhu existují modely, které dokážou zvládnout plochu 250 m2.

Plnění ohniště může nastat dvěma způsoby - ručním podáváním nebo automaticky. Navíc každý model má své vlastní externí indikátory. Mohou být dýhované a vytvořeny ve stylu klasiky, starých sporáků atd. Před nákupem se musíte rozhodnout pro sebe, co je vhodnější a jaká možnost je relevantní.

Mnozí věří, že aplikace závisí na teplotě ohřevu. Většina pozornosti je věnována právě povrchu, který může vyzařovat teplo. Pokud potřebujete pouze vytvořit komfort v domě, pak stačí 90 stupňů. Ale pro vaření bude nutné toto zvýšit, aby se ukázalo až 120. Vytváří vytápění a vaření sporáků pro dům nebo chalupu z následujících materiálů:

 • Cihla
 • Keramika.
 • Litina
 • Ocel

Poslední dvě možnosti jsou základní a mohou být instalovány nezávisle. Litina je nejtrvanlivější materiál, který dokáže odolat vysokým teplotám a trvá dlouhou dobu. Ocel je v tomhle méně podřízená. Síla a keramika mají své výhody. Distribuce tepla z autonomních topných zařízení se ne vždy rovnoměrně vyskytuje, takže je třeba zařízení správně umístit. Samozřejmě, že nejlepší volbou se považují ohřívače vody a také radiátory. Přenos tepla se vyskytuje co nejvíce v celé oblasti.

V podstatě všechny pece mají stejnou strukturu. Toto je:

 • Firebox.
 • Komínový kanál.
 • Komín.
 • Popelník
 • Varná deska.

Každý prvek má svůj vlastní účel. Podšívka je také použita. Pec je určena pro spalovací produkty. Výfukové látky se shromažďují v odvodu spalin a vystupují již přes samotný komín. Paleta je popelový sběrač určený pro zbytky z hořlavých součástí. Při instalaci konstrukce je nutné vytvořit podmínky, ve kterých bude práce pohodlná as maximální efektivitou. Pece zakoupené v obchodě mají své výhody. Toto je:

 • Sofistikovaný design.
 • Velký sortiment.
 • Vysoká účinnost.
 • Dobrý externí výkon.

Zbývá pouze porovnat potřeby a uskutečnit nákup. Nezapomeňte na prostor místnosti.

Který výrobce je lepší?

Tam je velký výběr na trhu, takže topení a sporáky s pecemi jsou zdaleka neobvyklé. Tam je vždy model, který obsadil vedoucí pozici, a výrobci, kteří mají více než jeden rok dodávky osvědčené produkty kupujícímu. Takové značky jsou spolehlivé a vysoce kvalitní, ale cena nebude nízká. Existují ruští i zahraniční dodavatelé. Před výběrem je lepší prozkoumat několik modelů.

Z cizích zemí lze poznamenat:

 • Itálie
 • Švédsko
 • Belgie

Právě tito Italové začali vytvářet takové stavby a dnes je pro jejich sortiment dostatek nabídek. Vynikají na obecném pozadí, protože věnuje velkou pozornost designu. Jejich sortiment má klasické i super módní jednotky. Zároveň však není narušena úroveň uvolňování tepla. Švédsko je také uznáno mnoha kupujícími a je méně prodáváno ve srovnání se svými protivníky.

Sideros SPA Company

Ona není jeden rok na trhu a podařilo se vytvořit pouze s nejlepší stranou. Při vytváření moderního designu. Výsledkem je kvalitní jednotka s přijatelnými externími indikátory. V procesu vytváření vysoce kvalitních materiálů se používá, což zvyšuje životnost. Výkon zařízení je malý (pouze 8 kW), ale recenze ohledně topných a sporákových kamen Sideros říkají, že teplo se stává uvnitř budovy až do 150 metrů čtverečních. Celá jednotka je vyrobena z odolné litiny, včetně varné plochy. Pec je poměrně velká, což zvyšuje návrat toků teplého vzduchu (a tím i účinnost, která je pro pec důležitá).

Thorma

Slováci vyrábějí kamny Thorma. Společnost již více než rok zaujímá na trhu výklenek a poskytuje vysoce kvalitní ohřívače a sporáky pro domácnost i chalupu. Rozměry jsou působivé, ale umožňují vytápění co nejrychleji.

V podstatě se dříví používají ve formě surovin, které mohou dosáhnout délky větší než 30 centimetrů. Recenze uvádějí, že většina návrhů je vhodná pro každodenní vaření. Jedná se o pece s dlouhým spalováním pro vytápění a vaření a je zde ventil (nastavení přívodu vzduchu). Design přitahuje pozornost a taková pec může být skvělým přírůstkem do místnosti.

Silné MBS

Jedná se o srbské pece pro vytápění a vaření pro obytné prostory. Názory na ně jsou docela pozitivní. Jedná se o model, jehož výrobce věnoval pozornost nejen hlavním ukazatelům, ale také bezpečnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. V domě je jednotka nepostradatelná. Každá žena v domácnosti ocení možnost vaření jídla. Přenos tepla je maximální, protože komíny jsou uspořádány tak, aby produkty spalování byly spotřebovány na maximum.

Kuznetsovovy ohřívací a varné kamny

Než si koupíte návrh domu nebo chalupy tohoto typu, musíte pochopit pozitivní a negativní vlastnosti. Spalovací proces zde má své specifické vlastnosti, které ovlivňují celkové uvolňování tepla. Moderní výrobci se snažili vytvořit základ pro maximální efektivitu.

Zakladatelem je Igor Kuznetsov, který vytvořil vysoce kvalitní konstrukci. Je snadno použitelný a přístupný všem. Je nutné ihned po požáru nastavit víčko - kapacitu vnějšího tvaru ve formě skla. A uvolňování plynů ze spalování paliva se provádí níže. Jednotka je vhodná pro vytápění domu ve dvou patrech, protože design komína má vlastnosti. Zde jsou pece plyny po zapálení hlavního paliva rozděleny zvláštním způsobem. Studené proudy procházejí komínem a vyhřívané proudy jsou upevněny v uzávěru. Vždy je to, že teplota je vysoká, protože umístění se nachází v blízkosti schránky. Jednoduchý design neobsahuje oxid uhelnatý a těkavé uhlovodíky, což je důležité. To vede k tomu, že saze nezanesou potrubí a teplo více.

Nyní je zřejmé, že Kuznetsovovy pece mají své vlastní charakteristické rysy. Podstatou moderních modelů je, že základní návrh je upraven a doplněn. Například můžete najít jednotky s kolektorem vody, kde je výměník tepla odstraněn z pece. Toto nezmenšuje, ale naopak zvyšuje efektivitu. Komíny jsou namontovány tak, abyste co nejvíce odnesli teplo z nich a dali je pryč. V takové situaci je důležité správně umístit varnou desku tak, aby kouř nevniklo do místnosti. Náklady na takovou pec jsou nízké a kvalita jim pomůže trvat dlouhou dobu.

Každý design uvedený v seznamu nejlepších splňuje všechny požadavky. Jsou naprosto bezpečné a vydrží dlouhou dobu, stávají se asistentem každé hostitelky. Kromě funkčnosti a minimálních požadavků na prostor, kamna vypadají krásně a vytvářejí v domě pohodlí a doplňují interiér. Pro vysokou kvalitu bude muset zaplatit značnou cenu. Výrobce požaduje životnost až 10 let.

Rozhodli jsme se o volbě

Volba je postavena podle požadavků majitele. Když základem je povrch vaření, pak byste neměli věnovat pozornost modelu velké velikosti. Jsou vhodné pro letní obyvatele pro teplou sezónu. Mnoho ruských výrobců na trhu nabízí celou řadu, náklady budou nízké. Jediná negativní je, že design není příliš rozmanitý, jak říkají recenze.

Máte-li elitní předměstské bydlení, budete muset rozdělit a upřednostnit ty topné pece, které jsou vyrobeny s důrazem na design. Při individuálním stylistickém rozhodnutí budete muset zvolit topné zařízení se stejným originálním vzhledem. Italové se ve svých modelech soustředí na atraktivní obraz, ale cena za to stoupá.

Když se v domě objeví varná deska s troubou s troubou, je to nejen teplé, ale i příležitost vařit jídlo.

Závěr

Je zřejmé, že konstrukci lze samostatně provést, ale ne vždy se spolehlivě a bezpečně ukáže. Někteří lidé si myslí, že je lepší upřednostnit průmyslový vývoj a postupovat podle pokynů pro instalaci a provoz. Kuznetsovova pec pro jeho vlastnosti v designu není na trhu špatný vůči zahraničním zástupcům.

Každý výrobce se pokusí vzít v úvahu chyby svých prvních návrhů, ale podle odborníků je lepší věřit těm, kteří jsou na trhu již řadu let.

Kamna na vytápění a vaření mají převážně pozitivní hodnocení, protože poskytují příležitost k udržení pohodlí v domě i k vaření jídla. Hlavní věc je výpočet výkonu, jinak nemůžete dosáhnout požadovaného výsledku.