zahradnictví

Podzimní hnojivo pro růže: kdy a jak se aplikovat. Péče o růže na podzim, příprava na zimu

Anonim

Když skončí léto, začíná horká sezóna pro floristy. To platí zejména pro znalce nejkrásnějších květin na světě - růže. Takže v příštím roce by tyto půvabné krásy potěšily jejich rozkvětem, potřebujete péči o růže na podzim. Příprava na zimu je obtížný proces a zkušení pěstitelé si dobře uvědomují, že růže potřebují oblékání, prořezávání, přístřešek rostlin.

Řekneme vám to podrobně a doufáme, že získané informace budou užitečné pro ty, kteří právě v těchto oblastech začali pěstovat tyto nádherné rostliny.

Co se stane s růžemi na podzim?

Dnes je obrovský počet odrůd růží. Jsou odlišné ve vzhledu, mají vlastnosti vývoje, ale procesy, které se v nich vyskytují v podzimní sezóně, jsou podobné. Proto je důležité pochopit, co je potřeba pro růží na podzim. Zimní přípravky jsou založeny na procesech, které se v tomto období vyskytují v životě květin:

 • Růst stonků a růst vývoje se zpomaluje. Pokud je podzim teplý, mohou tyto procesy pokračovat. Ale to neznamená, že přípravy na zimu mohou být odloženy. Intenzivní přidání podzimních obvazů pro růží v tomto období v naději na aktivní kvetení také nestojí za to. S náležitou péčí získáte všechny potřebné živiny v létě a na jaře.
 • Stonka začíná růst dřevitá. Nová kůra dokáže chránit výhony před chladem.
 • Kořen hrdla je upevněn v půdě a akumuluje užitečné látky pro skladování až do jara. Proto, transplantace růží na podzim, zpravidla dává pozitivní výsledky.
 • V metabolismu rostlin zpomaluje.

Pro zimu růží se příroda sama připravuje. Ale obvykle to nestačí: tyto rostliny jsou teplomilné a zahradníci by se měli o zimu starat o své úkryty. Činnosti zaměřené na přípravu růží na zimu jsou nejlépe rozděleny do několika etap, které se konají měsíčně. V této otázce nemohou být přesné data, mnohem méně data, protože takové rozdělení je spíše libovolné. Například v severních oblastech studeného začíná brzy, z tohoto důvodu se některé typy přípravných činností posunuly téměř o měsíc. Je vhodnější zaměřit se na klimatické a klimatické podmínky regionu.

Péče o růže v září

Během této doby se provádí barvení kmenů, plenění a sušení růženec. Příprava růží na zimu věnujte pozornost stavu půdy. Musí být zcela čistý. Proto byste se měli zbavit všech plevelů a ročníků, které rostou poblíž keřů. Odstraňte spodní listy do výšky asi dvacet centimetrů. To výrazně zjednoduší uzemnění.

V září doporučujeme namalovat kmeny růží. Prostřednictvím tohoto postupu patogeny nepoškodí rostlinu. K tomu můžete použít speciální zahradní barvu nebo vodní emulzi zředěnou chloridem měďnatým. Je nutné začít s lakováním ze spodu a dokončit hladinu v hloubce (přibližně třicet centimetrů). Nebojte se namalovat kufry, pokud narazíte na porušování integrity kůry. Když kufr vysuší, musíte vyrazit keř.

Pokud se květ nezastaví v září, odstraňte malé a zvlněné pupeny, které ještě nekvetou dříve, než začne chladné počasí.

Sušení ruženec

Příliš zvlněná růžová zahrada neumožní, aby kultura bezpečně přežila zimu. Proto je nutné ho vysušit. Zvláště tento postup je důležitý mokrý podzim. Chcete-li to provést, nastavte nad oblouky keřů, které se obvykle používají ve sklenících. Poté na ně natáhněte film a vytvoříte tak nějakou střechu. Pokud jsou rostliny příliš vysoké, mohou být mírně ohnuté dolů k zemi.

V říjnu pokračujeme v školení

Takže v říjnu příprava císařských květin pro zimní výtěžek. Řezání na podzim je pro růže velmi důležité, protože zjednodušuje postup při skrývání rostlin. Nejprve je třeba zkrátit vysoké křoviny (standardní a čajové odrůdy). V opačném případě zemře dva metry. Křoviny se pro ně střížily a používaly potašové hnojiva. Výška pouzder by měla být snížena o polovinu. Rostliny s velkými květy jsou zkráceny o třetinu. Malokvěté rostliny vůbec nerezávají. Pro ně je postačující přitahování bodu růstu.

Doba prořezávání mnoha květinářů se volí podle měsíčního kalendáře. Rostliny se střílí na klesající měsíc.

Prevence nemoci

V říjnu se musíte postarat o prevenci onemocnění růží. To vyžaduje následující postupy:

 1. Stříkání Zkušení pěstitelé vědí, že paraziti odolávají i velmi nízkým teplotám. Proto je nutné chránit své oblíbené květiny před nemocemi. Pro tento vhodný 1% roztok bordeauxové směsi.
 2. Osvobození půdy od trosky. Místo, kde rostou keře, by mělo být zcela vyčištěno z úlomků a padlých listů. Pokud máte nádrž na kompost na pozemku, přeneste všechny větve, nechte na něj nebo vypalte odpadky. Tím se zabrání vzniku nemocí a výskytu škůdců.

Příprava na oteplování růží

Správné postupy úklidu stimulují aktivní růst a kvetení plodiny na jaře a také pomáhají udržet rostliny naživu. Ale útočiště, organizované negramotně, může zničit tyto křehké a něžné krásy. Tento postup se skládá z několika kroků:

 1. Čištění listů. Všechny listy jsou z rostliny odstraněny. To zajišťuje ochranu rostlin před houbovými chorobami. Kopání země Pro tento účel je nutné použít vidle: tímto způsobem nepoškozujete kořeny rostlin. Pokud rostlina má dlouhé výhony, musí být vykopány na jedné straně.
 2. Hilling Pro tyto suché materiály: volná půda, rašelina, písek. Když položíte půdu pod kořen, musíte vytvořit výšku kopce asi dvacet centimetrů. Tento postup zachrání ledviny před smrtí, dokonce i v extrémní zimě.

Rose Shelter

Všechny výhony by měly být shromažďovány a rozloženy na zemi. Poté je třeba pokrýt vrstvou nejméně deseti centimetrů. Můžete použít izolaci a silnější, je důležité, aby nepoškodila rostlinu, která se může udusit nebo zlomit. Krycí materiál se může stát lapnik, suchá tráva, pytlovina, křovinořezy. Během mrazivé zimy budete potřebovat speciální úkryty. Kolem pouzder je nutné vytvořit rám, který je izolován z polyethylenu nebo lepenky. V listopadu se růže zahřejí sněhem. Takto chráněné křoví, dokonce i velmi křehké, přežijí studenou studnu.

Proč hnojení na podzim?

Letní kvetení růží vyžaduje obrovskou spotřebu živin z rostlin. Po dokončení musí být pouzdra potřeba obnovit nerovnováhu. Proto je třeba podzimní hnojivo pro růže - to je povinná událost, která musí být naplánována předem.

Odborníci doporučují dvakrát pády ke kácení. První - na konci srpna nebo na začátku září, kdy je kvetení dokončena. Druhý je na konci září nebo na začátku října. S nástupem zimy se zastaví růst růžových keřů, ale jakmile se teplota zvýší o něco nad nulou, což se často děje ve středním a na jihu, rostlina "ožívá" a začne se točit. Během mrazů se džus zmrzne, kůra se roztahuje a může prasknout. V trhlinách se vytvářejí maligní bakterie.

Kromě podzimního prořezávání, sběr odpadků a přístřeší z chladného, ​​podzimní péče o krásné růže také znamená správné obvazy.

Kdy vyrobit podzimní hnojivo pro růže?

Srpen je měsíc, v němž se poslední hnojivo pro růžové je vyrobeno před nástupem chladného počasí. Půda oplodněná fosforem. Kromě toho se zavádí potašová hnojiva. Na podzim tyto chemické prvky činí rostliny odolnější vůči chorobám, stimulují zrání mladých rostlin, dřeva a kvetoucích kultur.

Jaké jiné hnojiva se na podzim používají pod růží? Někteří pěstitelé uplatňují spíše specifický typ krmení. V půdě pod křoví pocházejí banány, které obsahují mnoho draslíku velmi užitečné pro tyto rostliny.

A hnůj by neměl být používán jako hnojivo. Toto organické - letní krmení. Růže napájená hnojem na podzim produkuje mladé stonky, které pouze zasahují do kultury.

Druhé krmení se uskuteční koncem září. Pro lezení druhů a keřů, nejlepší hnojivo pro růže na podzim bude:

 • draslík (magnézium draselný, síran draselný, síran draselný, chlorid draselný);
 • fosfor (dvojnásobný superfosfát a jednoduchý superfosfát);
 • vápník (dřevní popel, křída, dolomitová mouka).

Na konci září je nutné použít růže na podzimní hnojivo. K tomu je třeba připravit speciální řešení: patnáct gramů superfosforečnanu draselného a šestnáct gramů monofosfátu draselného se zředí deseti litry vody.

Fosfátová hnojiva pro růže je možné připravit na podzim v poměru: 10 litrů vody + 10 gramů síranu hořečnatého. Nebo v litru horké vody je nutné rozpustit superfosfát (50 gramů). Výsledná infúze se rozpustí v deseti litrech vody a postříká se rostlinou.

Vápníkové doplňky se získávají rozpuštěním lžíce dusičnanu vápenatého v deseti litrech vody. V říjnu musí být na půdu aplikováno organické hnojivo, například zničený kompost. Krmení se zastavilo v listopadu, aby nedošlo k rychlému nárůstu výhonků.

Vlastnosti podzimního krmení

 • Na podzim je lepší nahradit kapalná hnojiva granulovanými, například "podzim". Takové krmení není okamžitě, ale postupně se vstřebává, poskytuje výživu a ochranu rostlin i pod vrstvou sněhu.
 • Kořenový obvaz s úspěchem může být nahrazen folií, například postřikem. Koncentrace výchozích látek se třikrát sníží.
 • Podzimní hnojivo pro růže se nejlépe používá v deštivém období v suché formě. Tím se zachrání půda před hnilobou.

Mnoho zahradníků nepopírá, že ruže dodávají hodně. Ale úžasná krása a nádherná vůně těchto krás v létě vás přesvědčí, že vaše úsilí nebylo marné. Pokud máte kompetentní podzimní uspořádání pro péči o růže, na jaře a v létě bude vaše zahrada zdobena zdravými a silnými květy.