konstrukce

Beton B15 a jeho použití ve stavebnictví

Anonim

Základní technická charakteristika ovlivňující beton B15 je faktor pevnosti. Všechny ostatní vlastnosti budou záviset hlavně na typu použité směsi. Například při nízkých koncentracích cementu se mohou měnit indikátory tuhosti. Hustota této kompozice je charakterizována ve větší míře plnidlem, který se přidává ve formě vápenných, štěrkových nebo žulových drtí. Druhá možnost je považována za nejdražší, takže při jeho použití je beton B15 zřídka prováděn. V tomto případě se cena výrazně zvyšuje. Pokud přísně dodržujete recepturu, proces vaření vylučuje obsah různých nečistot a dalších vměstků.

Na rozdíl od těžkých analogů, beton B15 prakticky nevyžaduje zařazení speciálních přísad. To se nevztahuje pouze na přísady, které zabraňují zamrznutí připravené směsi. Síla této kompozice se považuje za dostatečnou pro zařízení betonových potěrů, konstrukce základů a cest. Velmi často se používá při výrobě silničních desek, stejně jako bloků FBS. Při individuální výstavbě se aktivně využívá při nalévání různých typů základů a při stavbě hospodářských objektů.

Dosavadní stavba betonu B15 se stala jedním z nejpopulárnějších v nízkopodlažních konstrukcích. Že se stane nepostradatelným pomocníkem při stavbě předměstských budov, zajišťuje nízkou cenu a je docela dobrá kvalita. Hlavní výhodou betonové směsi této třídy je tedy srovnatelná levost s vynikajícími pevnostními vlastnostmi.

Při samostavbě domu nebo jiné budovy je třeba znát procentuální podíl materiálů použitých k přípravě směsi. Proporcionalita všech složek hraje důležitou roli v procesu budování nadace, protože slouží jako základ každé budovy. Aby byla zajištěna dlouhá životnost celé konstrukce, je nutno věnovat pozornost základům a správně připravit beton B15. Pásové základy mají dobré vlastnosti, ale existují možnosti ve formě betonových sloupů nebo bloků.

Složení jakékoli směsi betonu zahrnuje: vodu, plnivo a pojivo. Cement je poslední složkou. Kvalita kompozice může zaručit pouze značku M200 a vyšší, i když pro malý venkovský dům je docela vhodné a M150. Zpravidla existují tři až čtyři jednotky písku a stejné množství plniva na jednotku cementu. Při přípravě betonu B15 není obsah jiných nečistot ve formě trávy, půdy a jiných cizích příměsí povolen. Je žádoucí mít k mixování směsi betonový mixér. Manuální dosažení dobrého výsledku je poměrně problematické. Všechny složky obsažené v kompozici jsou různě zrnité materiály, které nutně rovnoměrně vyplňují všechny dutiny.