kontrola škůdců

Tipy pěstitelé květin: jak se zbavit hřbetů v květináčích

Anonim

Rostliny, stejně jako lidé, mohou být mučeni a nemocní, jsou trápeni všemi druhy chorob a škůdců. Pokud jste unavení z trvalých problémů s květy - hniloba, malý hmyz, nepříjemný zápach a nezdravý vzhled, je na čase myslet na to, jak se zbavit hřbet v květináčích.

Příčiny hmyzu

Obvykle, když si uvědomujeme, že naši "zelení přátelé" byli zasaženi hříběmi, začneme přemýšlet o boji s parazitem. Je však stejně důležité znát příčiny tohoto jevu. Na květinách se nejčastěji vyskytují vědci. Jedná se o malý hmyz bělavý odstín, jejich životní cyklus je spojen s položením larv v zemi (v zimě). Ty, naopak, negativně ovlivňují kořeny rostlin. A špatné zalévání, když je půda příliš vlhká, a teplo bytu - to jsou ideální složky pro rychlý růst a vývoj larv. Ukazuje se, že není třeba myslet na to, jak se zbavit hřbetů v květináčích, ale jak zničit jejich škodlivé larvy. Mimochodem, mohou se k vám dostat s půdou ze skladu, z ulice (pokud je rostlina vystavena pod širým nebem) nebo prostřednictvím ventilačního systému.

Blackflies v fialkách. Jak se zbavit?

Sziarid je nejčastěji vidět v květináčích s Saintpaulias. Ale to neznamená, že selektivně infikují rostlinu jediného druhu. Bohužel, praxe ukazuje, že problém, jak se zbavit chvostů v květináčích, je nutné spekulovat chovatelé fuchsias, begónie, balzámy. Nejčastěji jsou jejich "oběti" rostliny s měkkými listy a mladými výhonky.

Existuje celá škála aktivit, jak se zbavit květenství. Jak již bylo řečeno, k odstranění larvy potřebujete vlhkost a vysokou teplotu vzduchu, pak byste měli změnit způsob zavlažování rostlin, vyhnout se nadměrné vlhkosti půdy. V teplých, slunečných dnech umístěte květiny na chladné, temné místo. Pokud jste si již doma všimli komáry, vytvořte slabý roztok manganistanu draselného a ošetřete je do horních vrstev země v hrncích. Také účinný prostředek je považován za pravidelné stříkání rostlin alkalickým roztokem, proto je pro tento účel nejvhodnější mycí prádlo. Oddělíme 20 g z kusu, rozemletíme na strouhák a zředíme 1 litrem teplé vody. Pokud se tyto léky ukázaly jako neúčinné a znovu se potýkáte s problémem, jak se zbavit houbičky v květináčích, budete muset uchýlit se k chemickým přípravkům.

Opatření na prevenci infekcí

  1. Vyvarujte se přetečení vody do půdy a vypouštění přebytečné vody z palet.
  2. Nebuďte líní, abyste zvládli nákup půdy. Larvy zahynou, pokud je země řádně zahřátá (například s vroucí vodou) nebo zmrzlá.
  3. Monitorujte stav květiny, včas odstraňte vybledlé pupeny nebo listy.
  4. Pomocí drenáže udržujte suchý orovný povrch v hrncích.
  5. Občas rozstříkejte květiny roztokem mýdla nebo speciálním anti-sciaridovým prostředkem.
  6. Oddělené infikované rostliny od zdravých tak, aby se hrudník nerozšířil na zdravé výhonky.
  7. Pokud máte podezření, že larvy jsou již přítomny, přilepte síru do hlavy do hrnku. Nebude se jim líbit vůně česneku a citrusových peelingů.