nástrojů a zařízení

Thermocup s víkem: typy a funkce. Co hledat při výběru?

Anonim

Thermocup s víkem perfektně zachycenými v kuchyni. Taková jídla jsou vhodná nejen pro pěší turistiku. Je to jedna z potřebných věcí, které mnoho lidí denně používá. Koneckonců, moderní člověk nemusí vždycky brzy ráno vypít šálek silné a aromatické kávy. A vychutnejte si osvěžující nápoj, můžete si s sebou vzít a dát si drink na cestě. Samozřejmě, pravidelný hrnek v tomto případě nepomůže. Koneckonců se po krátkou dobu zahřívá, kromě toho je snadné vypít něco k pití. Thermocup s víkem dokonale udržuje teplotu. Ve horkosti nápoje zůstane studený, v chladném horkém stavu. Nicméně, při výběru takových jídel byste měli být opatrní. Koneckonců si můžete koupit kontejner, který se prakticky neliší od běžného skla papíru.

Ocelové termosky

Taková jídla, stejně jako obyčejná, jsou vyrobena z keramiky, plastu a oceli. Každý typ má určité výhody. Například termočlánek s víkem vyrobeným z nerezové oceli je nejvyšší kvality. Tento produkt je schopen udržovat teplotu obsahu po dlouhou dobu. Současně má termoska z tohoto materiálu vysokou životnost. Jinými slovy, takové pokrmy jsou jednoduše nepostradatelné pro ty, kteří milují outdoorové aktivity.

Thermocup z plastu a keramiky

Také dnes populární termomug z plastu. Vnitřní povrch těchto výrobků je zpravidla vyroben z tvrzeného skla, polypropylenu a nerezové oceli a vnější je vyroben z vysoce kvalitního plastu. Tyto temokubky jsou samy o sobě velmi lehké, na rozdíl od výrobků z oceli. Taková jídla jsou však křehká. Při nárazu nebo při pádu se trhá a snadno se rozbije. Tyto výrobky by proto měly být vybírány těmi, kteří je chtějí použít v kanceláři nebo doma.

K tomuto účelu použijte vhodný keramický teploměr s víkem. Vypadá skvěle na ploše. Takovou věc však nebudete mít na túru, protože keramika se snadno rozbije.

Některé funkce

Hrnček se silikonovým víčkem může být s rukojetí nebo bez rukojeti. Který z nich si vyberete? Záleží pouze na individuálních preferencích. Většina modelů je opatřena ochranným krytem. Může být vložen jako korkový nebo našroubovaný. Podobné kruhy lze použít jako termosky.

Kromě toho existují speciální produkty pro motoristy. Takový teploměr s víčkem na víko umožňuje ohřívat nápoj z cigaretového zapalovače. Pro mnohé je to hlavní kritérium při výběru. Koneckonců, tato funkce umožňuje vždy mít v autě teplý nápoj.

Co hledat při výběru?

Souhlasíte s tak velkým množstvím návrhů, že je velmi obtížné udělat správnou volbu. Odborníci také doporučují důkladný přístup k této problematice. Nejlepší je věnovat pozornost kvalitě materiálu, z něhož se vyrábí teploměr. Samozřejmě je vizuálně velmi těžké určit. Proto byste měli mít v ruce termočlánek. Tím určíte, jak příjemný je váš dotek. Také stojí za čichování produktu. Pokud vyzařuje nepříjemný a ostrý zápach, je lepší odmítnout koupit.

Dalším bodem, který vyžaduje pozornost, je to, co je mezi vnitřní a vnější stěnou produktu. Termočlánek s víkem by měl udržovat teplo. Proto je lepší upřednostňovat výrobek tam, kde je mezi stěnami podtlak. Pokud tam je vzduch, nápoj zůstane horký jen hodinu.

Navíc před zakoupením termočlánku byste měli předem určit, kam ho budete používat. Pokud plánujete vzít výrobek s sebou na silnici nebo na túru, měli byste upřednostňovat modely, které jsou vyrobeny z nerezové oceli. Pokud používáte termočlánek v práci nebo doma, můžete si koupit plast nebo keramiku. Samozřejmě, pokud jste řidič a často nejste doma, měli byste věnovat pozornost elektrickým modelům. Než si koupíte, zkontrolujte, zda se takový teploměr ve vozidle v držáku pohárku hodí. Také při výběru podobného výrobku byste měli věnovat pozornost jeho spodní části. Musí existovat protiskluzový nátěr. V opačném případě hrozí nebezpečí převrácení tepelného hrnečku v průběhu pohybu.

Nejlepší výrobci

Nejlepší výrobci termočlánku jsou:

  1. Tatonka . Jedná se o německou společnost, která je na trhu již 15 let. Tato organizace vyrábí zboží segmentu průměrné ceny.
  2. Tescoma . Tato česká značka byla založena v 92. letech minulého století. Specializuje se na výrobu kuchyňského náčiní.
  3. Thermos . Anglická společnost byla založena v roce 1904. Její výrobky jsou považovány za nejlepší. Kromě toho se na všechny výrobky vztahuje záruka, která se může pohybovat od 1 roku do 15 let.

Jak vyčistit útok

Pokud často používáte termočlánek, pak se na jeho vnitřním povrchu často objeví nepříjemný květ z čaje. Mohou být odstraněny improvizovanými prostředky bez poškození materiálu. Samozřejmě hodně závisí na stupni kontaminace. Je-li povlak malý, může být odstraněn běžným citronem. Stačí, abyste nakrájeli ovoce na plátky a poté, co jste ho umístili do termočlánku, přelijte přes něj vařící vodu. Doporučujeme provádět proceduru v noci. Takže řešení zůstane v termočlánku mnohem déle. Ráno můžete nalít obsah a opláchnout nádobu.