udělejte to sami

Byt je plný: jak opravit situaci? Obecné čištění velmi neporušených bytů

Anonim

Globální čištění s odstraňováním odpadků a třídění věcí by mělo probíhat nejméně jednou za sezónu a lépe měsíčně. Tím zajistíme, že skutečně velmi hromadíme zbytečné věci a pomůže nám učit se, jak žít jednodušeji. Ale nepořádek v bytě je nepořádek v hlavě a za účelem získání něčeho nového, musíte nejprve udělat místo pro to.

Samozřejmě existují patologické případy. V USA vydávají televizní pořady o lidech, kteří přinesli domov do takového stavu, že už je těžké se s ním pohybovat. Je to způsobeno psychickými problémy, obavami a syndromy. Tito lidé potřebují pracovat pouze s lékařskými specialisty. Pokud sousedé vrhli byt, co dělat? V takovém případě, pokud je situace skutečně kritická a popelnice zasahuje do jiných nájemců, musíte kontaktovat fond bydlení nebo místních komunitních vůdců.

Lidé, kteří jsou příliš líní, ale spíše čistí, mohou vždy zjistit ceny za úklid bytů v Moskvě nebo v jakémkoli jiném městě, aby se tak nezaujali tak nudným úkolem. Nyní zaměstnanci čistící společnosti mohou nejen umýt byt, ale také aby prostor více organizované, rozebírat skříně a hodit nadbytek.

Jak začít čistit

Jak rychle odstranit přeplněný byt? Musíte se rozhodnout, jak často budete provádět "revizi". Dokonce i v relativně čistém domě je vždy něco, co je čas se zbavit, takže je lepší provádět všeobecné čištění nejen se změnou sezóny, ale častěji. Nepokoušejte se dělat všechno najednou. Za prvé, pracujte v jedné místnosti, a když skončíte, dejte si přestávku. Teprve po tom s novými silami jdou na druhou. Potřeba postupovat postupně. Obecné čištění velmi neporušených bytů není prováděno za jeden den.

Pro čištění je třeba připravit inventář. Bude to vyžadovat spoustu balíčků: za odpadky, za nepoužívané věci, které mohou být někomu dány, prodány nebo odebrány na "zkušební dobu". Potřebujete značkovače, štítky, pásky, krabice, hadry na prach a časovač. Všechno po vyčištění bude umístěno v balíčcích a krabicích, aby nedošlo k jejich zmatení, stojí za to podepisovat každé úložiště. Časovač je zapotřebí doslova ne utopit se do odpadků, ale zastavit se včas. Můžete jej nastavit na jednu hodinu a spustit čištění. Během tohoto procesu je třeba jednat rychle a neměla by vás ničem rozptýlit.

Pokud je byt zcela plný, je lepší začít pracovat od vchodu do místnosti a pohybovat se po směru hodinových ručiček. Po vymazání jednoho místa můžete pokračovat k dalšímu. Pokud skočíte z místa na místo, ztratí vám jen síla. Koše nahromaděné v průběhu let musí být rozloženy do několika krabic. Něco může zůstat, je čas házet další věci na skládce a něco vhodného k použití, ale není třeba osobně, dát těm, kteří to potřebují nebo prodávat. Při obnově pořádku nepokládejte věc na jeho správném místě hned, ale prozatím si jej vložte do pole s nápisem "Návrat na místo".

Poté, co je sáček na odpadky naplněn zbytečnými věcmi, musíte ho okamžitě kravat a poslat na skládku. Neměli byste se na věci podívat a myslet si, že by něco mohlo být užitečné. Lepší, než se dívat dovnitř. Pole označené jako "Dát pryč" musí být přezkoumáno a rozhodnuto, co dělat s každou konkrétní věcí. Například dětské oblečení, které se stalo malé, může být dáno příteli, jehož rodina se očekává, že doplní. Tam jsou sirotčince a úkryty, které se také nevzdávají dobrých, i když opotřebovaných věcí. Některé nevyžádané věci se mohou prodávat. Mohou to být vázy, suvenýry nebo knihy v dobrém stavu.

Vyhledat zbytečné

Než začnete vybírat odpad z bytu, musíte oddělit všechny tyto odpadky od nezbytných věcí. To může být velmi obtížné. Ukazuje se, že drobné kousky, které jste dlouho zapomněli, ohřívají duši a staré věci mohou být užitečné pro výlet do země. Ale stojí za to čelit. Malé suvenýry jen shromažďují prach a staré oblečení zůstanou ve skříni. Ale jak zjistit, co skutečně potřebuje být vyhozen? Můžete si vzít několik fotografií apartmánu a zobrazit výsledky na velkém monitoru. Okamžitě odhalilo všechno, co není na místě a vypadá jako odpadky.

Můžete použít chronologický princip vyhazování. Stojí za to zbavit se všeho, co nebylo používáno déle než rok. Jedná se o poloprázdné parfémové láhve, konečné koření, staré léky, krémové krémy a tak dále. Tyto věci vytvářejí nepořádek v bytě. Vymazání domova starých věcí potřebuje odvážnější. Můžete se soustředit na dostupný prostor. Musíte se předem rozhodnout, co a jaký objem budete ukládat. Pokud jsou to kresby pro děti, pak musíte vybrat krabici s vhodnou velikostí, a když je plná, projděte vše a vyhazujte příliš mnoho, abyste vytvořili prostor pro nové kresby. Takže se můžete naučit, jak ukládat věci do stávajícího svazku.

Rozbité šatní skříň

Často je byt plný oblečení. Uklízení vašeho šatníku je jedním z nejzajímavějších, ale zároveň nejtěžších aktivit. Nejdříve se musíte rozhodnout, co přesně musíte odejít. To je obvykle základní šatník. Většina dámských oděvů obvykle obsahuje: černé šaty, které jsou vhodné jak při obchodních jednáních, tak na večírcích av přírodě pláštěm v neutrální barvě, béžovou nebo bílou blůzou nebo košilou, sukní, černými kalhotami, klasickými tmavě modrými jeansy, bundou nebo sako, vysoce kvalitní kabát a dvě svetry, béžová boty s podpatky, tenisky nebo tenisky v bílé nebo černé barvě, bundy, elegantní baletní byty, nejméně dvě tašky (jedna je malá a elegantní a druhá je prostorná). Tyto věci jsou dost, ale samozřejmě každá žena má vlastní základní šatník. To vše musí zůstat.

Nyní o věcech, které je třeba zbavit. To je vše, co se nehodí ve velikosti, věci, které jsou morálně zastaralé a opotřebované. Musí být distribuovány, vyhodeny, poskytnuty sirotčinci nebo centru pomoci pro obyvatelstvo, pokusit se prodat. Nemusíte to ještě hodit, ale měli byste dát oblečení, které potřebujete opravit, věci, které se vám nelíbí, na samostatné police. Dobré produkty, které se vám nehodí osobně, je lepší prodat a vše, co je třeba opravit, je třeba opravit. Samostatnou kategorií jsou věci, které by měly být odhozeny už dávno, ale jsou tak drahé, že jsou tak láskavé. Musíme sebrat sílu a všechno je odhodit.

Nejprve musíte pokračovat v analýze svých věcí a teprve poté rozhodnout, co dělat s oblečením dětí nebo manžela. Muži jsou většinou čistý šatník snazší. Mohou téměř vždy vybírat z celé řady triček a triček ty, které jsou pohodlné. Pokud jsou tyto věci v dobrém stavu (nejsou opotřebované, nevyžadují opravu), mohou být ponechány. Na této polovině práce skončila. Zbývá jen opustit džíny, šortky, kalhoty, 2-3 sady oblečení na cestě ven a na každý den, domácí oblečení (i dvě sady jsou dost). Je lepší koupit ponožky pro několik stejných párů najednou, vyhoďte zbité borsety a nahradit spoustu eko-kožených řemínků jednou, ale kvalitní.

Memorabilia

Koše v bytě je tvořena mnoha položkami, které se nepoužívají po celou dobu, ale jsou potřebné pouze v případě, že jsou uloženy jako paměť. Ale memorabilie musí být možné odlišit od bezduchých suvenýrů. Tištěné fotografie, první výkresy dítěte a deníky silnice jako vzpomínka, nemusí je vyhazovat, ale zachraňování patologicky není také volbou. Dobrým řešením je přidělit samostatnou krabici pro takové gizmos a sledovat její plnění. Jakmile je plná, zlikvidujte část a vyhoďte ji, abyste uvolnili místo. Ne každý král má místo v očištěném úkrytu. Musíme si na to vzpomenout.

Domácí spotřebiče

Nepokoušejte se házet domácí spotřebiče. Nefunkční zařízení by mělo být umístěno v samostatném balení. Pokud bude další technika "revize" stále nefunguje, pak to nepotřebuje. No, pokud můžete zařízení opravit. Takže funkčnost domu se zlepší a nebudou existovat žádné položky, které zaberou místo bez práce. Ale kde dát koše, to znamená staré magnetofony, pásky, nepracující zařízení, které nelze opravit a už se nebudou používat? Musíte digitalizovat kazety (pokud tam jsou památné fotografie a stačí si stáhnout filmy, když je budete potřebovat), můžete se pokusit dávat zcela staré věci nostalgickým, a nepracující - prodávat za součásti.

Nepoužité položky

Masové dary ve formě sady, turné, sady, složité vázy atd., Pokud jsou nové, mohou sloužit někomu a dokonce prosím. Je třeba dát takovým věcem šanci na druhý život. Nehazujte je do koše. Můžete dát na prodej za poloviční cenu. Totéž platí pro domácí spotřebiče, které jsou nahrazeny pokročilejšími protějšky. Můžete také vydělat peníze na úklid!

"Speciální" věci

V apartmánech starší generace najdete nedotčené sety, lůžkoviny, pantofle a ručníky, které jsou v případě příchodu významných hostů. Dlouho očekávaní hosté se zpravidla neobjevují a věci se stanou zastaralými nebo stanou nepoužitelnými, byt je přeplněný. Všechno, co potřebujete použít, jinak je to triviální akumulace. Zvláštní případ je každý den. Je načase zvyknout si nechat soubor v příborníku, ale dát ho na stůl i pro jednoduchý večerní čajový večírek. Totéž platí pro "vyjížďky" oděvů a dalších podobných věcí.

"Grafický odpočinek"

Okamžitě se zbavte štítků na šamponech, zubních pastách a jiných prostředcích osobní péče a pro dům, na výrobky a oblečení? Toto funguje pouze s oblečením (a dokonce i ne vždy). Může se zdát, že tato myšlenka je divná a dokonce šílená, ale ve skutečnosti každá nálepka obsahuje moře nepotřebných informací a vyhladí oči. Na pozadí sytosti informací to není absolutně výhodné. Je nutné se naučit, abyste se zbavili štítků ihned poté, co opustili supermarket, abyste neztráceli čas doma. To jsou další věci, které odvádějí pozornost.

Efektivní úložiště

Hlavní pravidlo organizovaného ukládání věcí - nakonec by mělo být pohodlné a prostorné. Ve volném prostoru v místnosti, tím lépe. Přestože to je v rozporu s obvyklým a dokonce přirozeným pro mnoho lidí, komplikuje věci, stejně jako s vášní pro hromadění a nakupování. Ale svět kolem se stal technologičtějším: je spíše méně vodičů, než hora papírů, můžete skenovat kopie v elektronické podobě, všechny objemy encyklopedie jsou umístěny na flash disku, a pro skladování, například kožichy, existují speciální služby, které se postarají o oblečení přežít v teplé sezóně nedotčené, bezpečnosti a zabezpečení.

Po vytažení odpadků z bytu se musíte rozhodnout, kde a jak uložit potřebné věci. Je třeba třídit položky na "horké" a "studené". Nejprve se denně používá. Tyto domácí spotřebiče, oblečení, boty. "Studené" věci - domácí knihovna, sezónní oblečení, vánoční ozdoby, drahé srdce a podobně. Pro jejich uložení je lepší uspořádat systém někde na chodbě tak, aby v obývacím pokoji bylo méně skříní. Je lepší minimalizovat otevřené úložiště a pokud již existuje otevřený regál, můžete si navíc zakoupit papírovou nebo papírovou krabičku pro skrytí dokumentových složek, fotoalbumů a dalších věcí, které se každý den nepoužívají z očí.

Fly lady systém

Jak nezajímat byt? Věci, které byste hodili, se objeví a objeví se znovu. Jediným řešením, které pomůže udržet čistotu a pořádek, je vyčištění systému. Stojí za to provést globální rasklamleniye alespoň jednou za sezónu a čištění není v sobotu obecné, ale trochu, ale každý den. V souladu s těmito pravidly je systém Fly Lady vhodný pro udržení čistoty snadné a jednoduché.

Je byt plný? Nejprve je třeba vyhazovat vše, co je zbytečné, a teprve poté začít experimentovat se systémy, které udržují pořádek. Význam systému spočívá v tom, že byt je rozdělen na zóny, z nichž každý je přidělen týden. Práce v určité oblasti by neměla trvat déle než 15 minut denně a hodinové čištění se provádí jednou týdně.

Kromě toho je třeba identifikovat horké body, tedy takové prostory v domě, které potřebují neustálou "péči". Obvykle se jedná o pracovní plochu, na které se každodenně hromadí hrnky a papíry. Také každý den, které potřebují čištění umyvadla v kuchyni.

Není to příliš obtížné. S tímto přístupem k úklidu si můžete jednou a navždy zapomenout na hrozné všeobecné čištění, po kterém budete muset vzít další den volna. Samozřejmě, že ceny na úklid bytů v Moskvě (a ještě více v provinciích) nejsou tak vysoké, ale je mnohem příjemnější udržet váš dům čistý.

Tajemství profesionálních služebnic

Je třeba se učit v rychlém a kvalitním čištění od služebných v dobrém hotelu. Vědí a používají ve své každodenní praxi mnoho technik a triků k urychlení procesu. Nejprve je nutné odstranit veškeré zbytečné - špinavé prádlo a odpadky, aby se začalo jako z čisté břidlice. Pro zaprášení je lepší použít mikrovlákno. Pokaždé, když vyčistíte, doporučuje úklidový personál čištění závěsů. Nejlepší ze všeho lze provést mokrou nebo suchou utěrkou. Ručník musí být dostatečně těžký, aby rána byla silná, ale také lehká, takže ruka není unavená.

Vysuňte vždy před umytí podlahy. Obvykle se doporučuje začít od vzdáleného rohu a směrem k dveřím. Ale je lepší nejprve vakuovat místa, kde nejčastěji chodí, a teprve pak začít z rohu. Takže budete dvakrát procházet vysátím nejvíce znečištěných oblastí. Čištění koupelny by mělo být poslední. Tím se minimalizuje přenos bakterií, které jsou vždy ve vlhkém prostředí. Pro čištění je dobré použít obyčejný ocet, který pomůže vypořádat se s tímto znečištěním, proti kterému jsou dokonce i super-nástroje bezmocné. Budou tam staré zubní kartáčky. Tím vyčistíte těžko dostupné místa.