konstrukce

Napájení venkovských domů vlastním rukama

Anonim

Vzhledem k cenám moderních městských bytů není překvapením, že se stále více lidí objevuje, kteří neustále žijí ve svých chatkách. Samozřejmě, můžete s vybavením ve dvoře přetáhnout stovky litrů vody ze studny, v takovém případě nikdo nesouhlasí.

V některých dachových farmách existuje trvalý systém zásobování vodou, ale zásobování venkovskými domy je stále vzácným jevem. Co dělat v případě, kdy ve vaší oblasti neexistují "excesy" civilizace a nepředpokládá se? Samozřejmě vybudovat vlastní vodní systém! To je důvod, proč dnes budeme mluvit o způsobu výstavby.

Jak jste pochopili, mluvit o banálním spojení s centrálním zásobováním vodou je hloupá, protože nejbližší vodovodní síť se nachází desítky kilometrů od vás. Kromě toho, i když je voda u dacha, ve většině případů je vypnuto na zimu, aby se zabránilo průnikům zmrzlých trubek, pro které nikdo nesleduje. Takže dnes budeme mluvit o těch případech, kdy máte ještě studnu nebo studnu. I když tam nejsou, budete muset požádat o pomoc od těch, kteří dokážou zásobovat venkovský dům vlastním rukama, neboť dostupnost vybavení domova rychle zaplatí za veškeré vzniklé náklady.

Za prvé rozhodněte o uspořádání vodovodních potrubí. Faktem je, že pokud nebudete bydlet ve venkovském domě v zimě, je zcela možné snížit náklady a provést pouze venkovní rozvody: v případě použití vysoce kvalitní izolace pro potrubí budou snadno přežít podzimní použití. Samozřejmě, v druhém případě budou náklady mnohem nižší, protože není potřeba nic kopat.

Znovu však opakujeme, že není vhodné využít tuto možnost pro celoroční život na venkově. V opačném případě se nejen vyvarujete velkého množství zemních prací, které musí nutně vzít v úvahu dodávku vody venkovského domu, ale také musíte přesně určit hloubku zamrznutí půdy ve vaší oblasti.

Je čas začít samotnou práci. Budete muset zakoupit nejen požadovaný počet potrubí, ale i armatury, kohouty, spojky, rozbočovače ... a samoúčelné čerpadlo samo o sobě! Výběr čerpadla závisí pouze na hloubce, ve které plánujete zvednout vodu. Trubky by také neměly způsobovat žádné zvláštní potíže při výběru a nákupu. Dokonce i přes to, že stále existují kovové odrůdy, měli byste zvolit pouze plastové a kovoplastové modely, neboť dodávky vody pro venkovské domy jsou v tomto případě prováděny po celá desetiletí.

Průměr potrubí je také zvolen v závislosti na čerpadle. Mimochodem, kde by měl instalovat samotné napájecí zařízení? Ideální volbou by bylo umístit čerpadlo do domu, ale to může být provedeno pouze v případě, že studna nebo vrata jsou také umístěna v blízkosti skříně.

V opačném případě budete muset na ulici postavit zahřátou strukturu, která zajistí vodu pro venkovské domy. Pokud jsou zimy obzvlášť tvrdé ve vašich hranách, pak i potrubí položené pod zemí musí být nejen chráněno izolací, ale také "zajištěno" pomocí tepelného kabelu.

Ve vrtu samotném nebo v dobře uloženém vodním filtru je instalován bez problémů. Díky němu bude voda vždy čistá, čerpadlo a další sanitární zařízení vám skutečně sloužit léta. Stručně řečeno, dodávky venkovských domů, vyrobené ručně - to je docela reálné!