nástrojů a zařízení

Ruční freerz na stromě - univerzální stroj

Anonim

Jedním z nejvšestrannějších strojů pro truhlářské a truhlářské práce je ruční mlýn na dřevo. Pomocí tohoto vysoce přesného zařízení je možné provádět různé druhy zpracování dřeva. A s určitými dovednostmi a dostatečnou kvalitou pána, může ruční mlýn sloužit jako nástroj pro umělecké řezbářství dřeva v základní rovině.

Stroj se skládá z elektromotoru s vysokým výkonem, kompaktního rámu a několika vodicích zařízení. Motor je určen pro otáčení řezačky v rozmezí 12 až 24 tisíc otáček za minutu, což poskytuje poměrně čistý řez. Ruční frézka pro dřevo je zpravidla vybavena regulátorem rychlosti, rychlost otáčení závisí přímo na velikosti použité frézy. Čím větší je mlýn, tím pomalejší je její rotace, aby se předešlo přehřátí.

Frézy, se kterými jsou vybaveny frézy pro dřevo, mají dva typy, tzv. Koncové frézy, pro frézovací drážky, drážky a drážky typu "rybinou". A podpůrné mlýny, které jsou určeny pro zpracování okraje obrobku, jsou rovné, hranaté nebo tvarované. Koncové frézy jsou rozděleny na válcové, polokruhové a špičaté, zaostřené pod určitým úhlem. Řada podpěrných nožů nelze vypočítat, jejich profilování je příliš různorodé, průměr hlavy může být od 4 do 30 mm.

Podpěrný mlýn má na konci konec pomocného kroužku, který omezuje upnutí jeho břitu na zpracovávaný materiál. Namísto omezovacího kroužku lze instalovat malé kuličkové ložisko. Metoda omezování frézy umožňuje použití speciálních opakovaně použitelných šablon, když je obrobek pevně spojen s šablonou a řezačka, spoléhající se na její uložení na šablonu, řeže obrobek podle daného profilu a velikosti. Vzorky jsou vyrobeny z pevného materiálu, mohou být vícevrstvé, tloušťky 10 mm, plošné desky, hliník nebo plexisklo.

Moderní ruční mlýn pro dřevo má mechanismus, který reguluje hloubku frézování, tzv. Výtah. Stroj se pohybuje nahoru a dolů na dvou svislých vodicích tyčích, zatímco router může být upevněn v libovolném výškovém bodě. U prací, které se často opakují, je umístěna třípolohová zarážka typu rotace, na které je router spuštěn a upevněn v této poloze. Pro větší jemné nastavení výšky je dodatečný zdůraznění šroubů.

Rovněž ruční mlýn na dřevo je vybaven mechanismem pro omezení frézování v dané vzdálenosti od okraje obrobku. Jedná se o speciální zastávku, která se pohybuje podél dvou vodorovných tyčí připevněných ke spodní části stroje. Po konečné instalaci je doraz upevněn dvěma šrouby. Je-li délka tohoto zařízení nedostatečná a nedosáhne se stanovené vzdálenosti, namísto důrazu se používají vodicí kolejnice, které lze kdykoli namontovat.

Stejně důležitá je síla motoru ručního mlýna. Obvykle se na ruční dřevoobráběcí stroje používají elektrické motory o výkonu 1, 5 kW. Pokud je však stroj používán v režimu konstantního zatížení, toto napájení nebude stačit. Je lepší zakoupit frézku s motorem o výkonu 1, 8 kW nebo 2, 0 kW. V tomto případě je rezervní rezerva dostatečná i pro nepřetržitou práci.