opravy

Suchá podlaha "Knauf": nevýhody, recenze, zařízení, technika pokládky

Anonim

Během výstavby nebo během provozu podlahové krytiny existují nedostatky, které je třeba v budoucnu opravit. Tváří v tvář potřebě podniknout kroky v případě nerovných důvodů musíme zvážit možnosti a hledat nejvhodnější způsob instalace a finanční možnosti. Pro zkušené řemeslníky a začátečníky se doporučuje suchá podlaha Knauf, která má chyby, ale jsou tak bezvýznamné, že tato metoda je stále více preferována.

Budete vyrovnat podlahu? Suchý potěr je skvělé řešení!

Moderní stavební trh je bohatý na materiály, které se dají vypořádat s problémy. Pro vyrovnání podlahy používají profesionální mistři různé metody, které používají novinky, které napomáhají opravit chyby v povlaku i pro nováčky v oblasti oprav. Ne vždy povětrnostní podmínky umožňují pracovat s kapalnými směsmi, které vyžadují dodržení teplotního režimu a dostatečný čas k sušení základny.

Stále více pozornosti stavitelů přitahuje možnost použití suchých směsí jako vhodnou alternativu, včetně suché podlahy Knauf, která zaručuje opravu podlahové krytiny bez jakýchkoliv finančních nákladů na vysoké kvalitě v krátkém časovém úseku. Tento materiál lze použít bez ohledu na roční období.

Vybrali jste si produkty Knauf? Citlivé rozhodnutí, ale ...

Pro dosažení dokonale rovného povrchu si zákazníci zvolí suchou podlahu Knauf. Tento německý montovaný design je jediný na světě, kde jsou vyloučeny mokré procesy. Umožňuje použití nátěru druhý den a nikoliv 28., jako u betonového potěru. Jaký je základem toho?

Jedná se o prefabrikované podlahy:

  • sádrokartonové desky, navzájem slepené a posunuté podél okrajů o 5 cm, které tvoří záhyb, určený k montáži konstrukce;
  • jemná frakce z hliníku pro spánek (Knauf);
  • vrstva páry a vlhkosti izolující PVC fólie;
  • někdy pro pevnost, je položena mezivrstva vrstev GVL na expandované hlíně a pod prvky podlahy Knauf.

Drsná podlaha vytvořená za pomoci suché směsi bude trvat dlouhou dobu pouze tehdy, budou-li dodrženy všechny kroky pokládky a přípravná fáze práce bude provedena správně. Stavební materiály se používají v uzavřených prostorech s dobrou ventilací, čímž se zabraňuje pronikání vlhkosti do konstrukce.

Knauf suché podlahy: nevýhody a doporučení

Nepochybnou výhodou objemové základny je zkrácení doby strávené na vyrovnávání povrchu, ale ne každá místnost je vhodná pro takovou variantu uspořádání drsného povlaku. Opatrně je třeba věnovat pozornost použití materiálu, protože vedle výhod má suchá podlaha Knauf nevýhody, že je nežádoucí ignorovat. Snadná absorpce vlhkosti, směs se stává k ničemu. Chcete-li poslouchat doporučení odborníků, měli byste:

1. Je přísně zakázáno položit podlahu do vlhkých sklepů v suterénu, kde je zvýšená vlhkost. Nedoporučuje se používat tento nátěr v koupelnách, v koupelnách - může to mít za následek nežádoucí následky, způsobené novými opravami a finančními náklady.

2. Suchý potěr je vhodný v domácích oblastech s nízkým provozem. Obrovský masivní nábytek v místnosti je nežádoucí. Základna v soukromém domě, v bytě, v tiché kanceláři je ideální pro vyrovnávání pomocí výrobků od německého výrobce.

3. Minimální výška objemové vrstvy by neměla být menší než 6 cm a lepší - 8-10 cm. Tento stav není vždy přijatelný v místnosti s nízkými stropy. Tuto skutečnost musí majitelé vzít v úvahu, protože se jedná pouze o výšku drsného nátěru a předpokládá se také přítomnost dekorativního nátěru.

4. Pokud se vlhkost dostane na suchou podlahu, jedinou cestou v této situaci je demontovat kryt. Ale vzhled smrtící formy je možný v rozporu s technologií pokládky základny.

5. Nevýhodou je cena výrobků Knauf jako sypký potěr, protože pro mnoho vlastníků je to nepřijatelné. Ale je to kontroverzní otázka, protože byste měli vzít v úvahu nepřítomnost nečistot a dlouhé čekání, dokud základna nezasychne, jako při "mokré" práci.

Přípravná fáze: nenechte si ujít drobné drobnosti

Správné zařízení suché podlahy "Knauf" provádí, právě po technologii. Zodpovědně je nutné přistupovat k přípravě základny pro objemovou podlahu. Za tímto účelem demontovat starý nátěr, očistit povrch od nečistot, zbytků a prachu. Stávající štěrbiny musí být utěsněny cementovou maltou, která musí být vysušena. Pro paro a hydroizolaci fólie z polyetylénových plížek. Bez tohoto ochranného povlaku existuje další riziko vystavení suché směsi nežádoucí vlhkosti.

Je lepší položit překryvnou fólii a její hrany vedou na stěnách na vyznačenou úroveň, určující výšku, kde končí konstrukce podlahy. Překrývání by mělo být nejméně 20 cm. Měli byste se věnovat pečlivému fixování filmu. Mezi potěr a fólii z PVC je položen okrajový pás, jehož šířka odpovídá výšce objemové vrstvy.

Technologie kladení suché podlahy "Knauf"

Po přípravě nátěru je nutno instalovat majáky, podle kterých se vyrovnává expandovaný jílovitý agregát. Reiki připevněná k podlaze. Značením výšky budoucího pokrytí nastavte profil. Můžete táhnout závit nebo linku ve výšce majáků. Železnice je umístěna podél objektu od dveří k oknu a linka je přes pokoj, od stěny ke zdi.

Zmrskáváme směs v hromadách, ale ne všechny, ale pouze pro šířku pravidla, která vyrovnává pás. Suchá podlaha "Knauf" se nanáší postupně na několik čtverců, protože je nutné pokrýt zhutněnou směs s vrstvami GFL, aby nedošlo k chodu na vyrovnanou vrstvu. Vnitřní švu předběžně vystřihnout z boku přiléhající ke stěně.

Části expandovaného jílového písku se nalévají v částech a okamžitě se táhnou po majácích. Uložením druhého listu jsou spoje pokryty lepidlem. Montáž desek je založena na principech zdivo, takže počet celých desek je určen v následujícím řádku a další panel bude muset být spuštěn, přičemž panel zůstane z oříznutí. Během pohybu se podpěry a profil odstraní a výsledné prázdné prostory spí.

Tipy mistři

Zvláštní odborné znalosti při instalaci nevyžadují suché podlahy "Knauf". Zpětná vazba od mistrů k návrhu je pozitivní, ale je nutné sledovat tuto technologii a poslouchat její doporučení, aby se předešlo chybám.

  • Profily se montují na vzdálenost nepřesahující jeden a půl metru.
  • Práce s respirátorem.
  • Pokládací desky začínají od dveří, aby nedošlo k narušení struktury povrchu při opuštění místnosti.
  • Pro čištění kloubů během instalace použijte štětec, který štětí prach vytvořený z expandované hlíny.
  • Spoje jsou lepené bílým lepidlem.

Stanovisko majitelů, kteří upřednostňovali suchou podlahu

Při instalaci drsné základny se stále častěji používá suchá podlaha Knauf, jejíž nedostatky se ztrácejí před výhodami, které si uvědomují stavitelé.

Majitelé obytných prostor, kde použili výrobky výrobce z Německa, aby vyrovnali nadaci:

· Jedná se o nejrychlejší způsob, jak eliminovat poklesy a nesrovnalosti;

· Začátečník se dokáže vyrovnat s položením, je nutné pouze dodržovat instrukce;

· Snadno maskovaná komunikace;

· Práce jsou prováděny čistě, bez nečistot a kdykoliv během roku;

· Spláchnuté podlahy nesklouzávají, nedeformují se v průběhu času, dodávají chlad v létě a teplo v zimě;

· Dlažba, koberec, laminát, parkety nebo linoleum jsou položeny na vytvořenou strukturu;

· Povlak má vynikající zvukově izolační vlastnosti.