kontrola škůdců

Jaká škoda způsobuje břicho?

Anonim

Chrobák chrobák (nebo brouka brouka) patří mezi čeleď brouků, jejichž pořadí zahrnuje více než 25 tisíc druhů hmyzu. Jejich vývoj je spojen s keři a stromy různých druhů. Chrobáky přesně určují, zda je určitý strom vhodný pro krmení jejich larv.

Kdo je brouka?

Délka dospělé osoby dosahuje délky 22 mm. Ženy jsou schopné položit až stovky vajec v trhlinách borových polotovarů: podlahy, krokve, dveře. Od lačených vajec do světa se rodí larvy, které jedí strom. Larva se změní v kuklu, ale tato transformace trvá velmi dlouho, někdy až 10 let. Vyrůstá až na 30 mm a jede suché dřevo s čelistmi s takovou chutí, že ji dokonce slyšíte.

Chrobák je nebezpečí pro domov

Po výstupu z kukly se chrobák vyhýbá. Taková díra s prachem je jediným viditelným faktorem sabotáže tohoto hmyzu. Pokud se pokoušíte naložit nůž do zasaženého stromu, pak se dostane jemně, jako by byl v oleji.

Také, brouka brouka jí květiny larvy, pistils, listy, mladá kůra. Největší ublížení přináší právě larva brouka brouka, která se rozvíjí v mnoha druzích stromů a ničí je. Larvy jsou vytrvalé. Pokud se strom vysychá a postupně umírá, mohou existovat v takovém prostředí až do 45 let a poté se přeměňují na trpasličí chrobáky. Zvenčí larva larvy má nažloutlé nebo bílé zploštělé tělo s dobře vyvinutým hrudníkem a hlavou zatišené. Larva končí tmavými silnými čelistmi dopředu.

Mramor se vyznačuje štíhlým, podlouhlým tělem a neobvyklými anténami, které jsou u některých druhů ještě delší než samotné tele. Na základně antény jsou pupkovité oči.

Brouci brouci, běžní v amazonském lese, rostou na délku 180 mm, brazilské druhy - až 140 mm. Nejdelší zbarvení Ruska žije v Ussuri taigě (délka je 100 mm). Samozřejmě existují malé odrůdy. Všechny druhy ležely ve štěrbinách dřeva, v kůře, nebo hýčkaly malé jeskyně.

Domovní vousy

Existují odrůdy brambor, které se staly nepříjemnými společníky lidí. Například Hylotrupes bajulus je malý zástupce brouka s malou anténou a zaoblenou přední částí. Barvy, které mohou mít z černého na hnědé a špinavě šedé tóny, s elytra v šikmých obvazech.

Podmínky přirozeného prostředí pro tento druh nejsou možností. Raději žijí vedle muže v jeho dřevěném domě. Usadí se v podlaze, v čalounictví, v přístřešcích, v dřevěných regálech, v nohách stolů a postelí, ve střeše apod. Ženské samice jsou schopny položit více než 400 vajec hluboko do štěrbin nebo trhlin v dřevěných předmětech. Pár týdnů projíždějí a hnědé larvy, které se nejprve živí vnějšími vrstvami, se vylíhnou z vajíček. To je indikováno vzhledu prachu z dřeva. Nábytek nebo stavba v blízké budoucnosti se jednoduše zhroutí.

Kontrolní opatření

V boji s tímto škůdcem se používá chemikálie: CE, ME, kinmiks. Zředí se v 10 litrovém kbelíku s vodou. Vezměte 2 ml rozhodnutí, 90 g karbofosu a 2 ml CE. Výsledný roztok by měl být dvakrát postřikovaný škůdci prostředí. Dobrý účinek je také dosažen při jediném postřiku roztokem EC a 2 ml karátu, zředěného v 10 litrech vody.