konstrukce

Kamenný chodník: výhody použití a vlastnosti pokládky

Anonim

Ne příliš mnoho materiálů může být použito pro pokrytí ulic, cest, hřišť a dalších oblastí, které se vyznačují spolehlivostí a kvalitou. Jedním z nich je dlažba.

Výrobní funkce

Materiál je vyroben z následujících materiálů:

 1. Přírodní vysokopevnostní kámen, který je rozřezán na prvky stejné velikosti a tvaru.
 2. Normální beton. Navíc, aby se získal materiál s určitými vlastnostmi, mohou být použity různé přísady.

Samozřejmě, že náklady na přírodní kámen jsou mnohem vyšší než umělé, ale pokud vezmeme v úvahu provozní dobu prvního a jeho jedinečné vlastnosti, je zřejmé, že vynaložené peníze se vyplatí za mnoho let provozu a krásné estetické vlastnosti vytvořeného povrchu. To je důvod, proč všichni ti, kteří si to mohou dovolit, nebo chtějí vidět pouze přírodní materiály na své půdě, nejčastěji používají přírodní kámen. O něm a bude pokračovat.

Rozsah působnosti

Dlažební kámen lze použít pro:

 1. Zařízení chodníků, chodníků, chodníků.
 2. Vytváření pevných povrchů v oblasti zahrad, zahradních altánů, rekreačních ploch, parků.
 3. Vytvoření krytu přístupových cest do specializovaných parkovišť, soukromých garáží.
 4. Uspořádání prostoru kolem výškových budov, chat, kancelářských budov, středisek, hotelů a dalších zařízení.
 5. Krycí dvory na obyčejných chalupách a blízkých soukromých domech.

Výhody materiálu

Nejlepší možnost pro výrobu povlaků s atraktivním vzhledem, pevností a trvanlivostí - dlažbou. Fotografie lépe než jakékoliv slova ukazují krásu hotových povlaků z tohoto materiálu. Bude to vypadat skvěle všude bez ohledu na typ budovy a její účel.

Další výhody zahrnují:

 1. Různé odstíny, díky nimž je výběr pokrytí konkrétním domem nebo krajinou výrazně zjednodušen.
 2. Odolnost vůči jakékoli teplotě, takže můžete materiál použít v libovolné oblasti.
 3. Malá tloušťka prvků, což značně usnadňuje jejich instalaci.
 4. Tvar a velikost dlažebního kamene mohou být libovolné, i nestandardní, pokud je nutné vytvořit složité prvky krajiny.
 5. Trvanlivost Životnost povlaků se počítá po desetiletí.
 6. Pevnost. Žádné srážení, UV záření a další nepříznivé účinky na atmosféru mohou poškodit hotovou vrstvu.

Stylovací metody

Kamenná dlažba může být položena několika způsoby. Jejich výběr závisí na účelu nátěru:

 1. Pro uspořádání povrchů v místech s nízkým zatížením bude dostatečné využít k vytvoření polštáře z písku, štěrku, štěrku.
 2. Pokud se provádí práce na uspořádání míst, podél kterých se bude pohybovat doprava nebo velký počet lidí, aby se ochranná vrstva chránila před ničením, musí být vytvořena dodatečná ochrana - pro vytvoření základny použijte drcený kámen a cementovou pískovou maltu.
 3. Je-li vybudována silnice, podél které budou prováděny velké dopravní toky, včetně těžkých dopravních cest, aby se získal spolehlivý povrch, musí betonová malta být základem pro dlažbu.

Technologie pokládky

Montážní práce se skládají z několika etap a každý z nich musí být proveden co nejpřesněji:

 1. Označení území . Dokonce ještě před zakoupením kamene je třeba pečlivě zkontrolovat oblast, abyste identifikovali předměty, které by narušily práci (stromy, altán, kůlna) a rozhodli se, co je třeba udělat - odstranění nebo obejití. Dále je třeba pomocí kolíků a lana určit hranice pokládky.
 2. Odstranění horní vrstvy půdy, protože má porézní strukturu a časem začnou problémy spojené s deformací povrchu. Hloubka, na kterou musí být země odstraněna, závisí na její specifičnosti. Mimo to by měla být půda odstraněna pod mírným úhlem, aby voda z precipitace mohla odvádět povrch a nestála. Pokud se tak nestane, vlhkost bude stagnovat a kamen bude klesat.
 3. Zhutnění půdy. K tomu můžete použít vibrační desku pro velké plochy a na malých místech můžete ručně utěsnit.
 4. Vytváření vrstvy pomocí přírodních materiálů (štěrk, štěrk) . Minimální tloušťka vrstvy je 10 cm. Pro otevřené plochy je nejlepší použít drcený kámen - to je vynikající drenážní systém.
 5. Použití roztoku písku (1 díl) a cementu (3 díly). Ve stejné fázi je nutné položit hranice, aby se dostala celá kompozice.
 6. Vytvoření polštářku 10 cm silného písku . Doporučuje se použít písek bez hlíny, nejlepší řeku. Vytvořená vrstva musí být zhutněna.
 7. Přímo pokládací dlažba . Chcete-li dát každý prvek na svém místě, přesuňte ho, je-li to nutné, můžete použít pryžovou paličku. Současně je třeba jednat opatrně, aniž by bylo příliš energické.
 8. Vytvořený povrch by měl být předán jemně zrnitým pískem, aby se vyplnily všechny existující mezery.