konstrukce

Konstrukce rámu: technologie a design

Anonim

Rámové domy v této době jsou prostě velmi oblíbené u majitelů stránek. Za nízkou cenu se vyznačují hmotností nepopiratelných zásluh. Jednou z výhod těchto konstrukcí je jednoduchost konstrukce. Je to docela jednoduché - konstrukce rámu. Technologie výstavby domů tohoto typu a budou popsány v tomto článku.

Typy rámových domů

Existují pouze dva hlavní typy těchto domů. Nejčastěji jsou postaveny na finské technologii. Tato technika je známá lidstvu od středověku. Finské domy jsou postaveny na dřevěném rámu a zatepleny minerální vlnou. V poslední době získává stále větší popularita další technologie pro výstavbu rámových budov - kanadských. V tomto případě se používají panely SIP.

Jak vytvořit projekt

Konstrukce rámu, jejíž technologie bude popsána níže, jako každá jiná, začíná vypracováním projektu. Především je třeba určit oblast domu a jeho uspořádání. Důležité je také zvolit si správné místo pro výstavbu. Minimálně 3 metry volného prostoru musí zůstat z plotu sousedů budovy a minimálně 5 metrů od "červené" linky ulice.

Budete také muset zvolit správný úhel sklonu střechy. Je určena s ohledem na použitý střešní materiál, jakož i zatížení větrem a sněhem v této oblasti.

Projekt zahrnuje:

 • plán místa s označením umístění budoucího domu a údaj o tom, jak shrnout sdělení;
 • čelní a profilové projekce samotné budovy;
 • dům plán;
 • skica nebo 3D model;
 • tabulka zobrazující všechny potřebné materiály.

Nadace

Konstrukce rámu (technologie s vlastními rukama nebo profesionály), stejně jako každá jiná, začíná konstrukcí pevného základu. Pod takovými domy se obvykle instalují základy pásů nebo roštů. Plnění je provedeno z betonové směsi (cement-pískově drcený kámen v poměru 1: 3: 5). Práce zahrnuje následující kroky:

 • Vyrábí se způsobem "egyptského trojúhelníku".
 • Vykopněte příkop nebo jámy pod pilíři.
 • Na dně písku nalial vrstvu 20-25 cm.
 • Podklad se nalije vrstvou přibližně 5 cm.
 • Instaluje bednění. Pro pásový podklad může být vyroben ze dřeva, pro sloupek, střešního materiálu.
 • Výztužná klec je připojena a instalována. Shromážděte jej z tyče o tloušťce 12 mm.
 • Trámec nebo jámu nalijete beton. Povrch zachycené směsi musí být opatrně vyrovnán.

Výztužné šrouby se nalévají shora. Budou zapotřebí pro připevnění spodního obložení.

Začněte sestavování rámů budov

Stavba stěn začíná instalací spodního pásku. Vyrobte z baru 100 x 100 nebo 150 x 150 mm. Pak je připevněn k upevňovacím šroubům. V rozích tyčí se kombinuje metoda "poloviny". Podklad před instalací by měl být pečlivě zkontrolován na vodorovné rovině. Hydroizolace s dvěma vrstvami střešního materiálu, přilepením na asfaltový tmel. V závěrečné fázi jsou zavazadla pod podlahou připojena k páskování.

Montáž na regály

Finská technologie konstrukce rámů je ve skutečnosti velmi jednoduchá metoda. Po upnutí spodního pásku postupují ve skutečnosti k výstavbě stěn. První rohové stojany jsou nainstalovány. Pro jejich upevnění k základům mohou být pozinkované ocelové rohy. Dále vložte středový stojan. Po jejich namontování postupujte k instalaci horního krytu. Je také namontován na pozinkovaných rohožích. Budete muset upevnit podlahové nosníky na pásku.

Vytvořte systém vazníků

Po vybudování stropu stěn postupujte k montáži střechy. Dříve ve středu podlahových nosníků instalujte stojan. Dále jsou spojeny hřebenem. Pak odřízněte krokve. Kombinuje je ve dvojicích, zvedne se na střechu a nastaví, zajistí přes nosník. Nohy jsou upevněny hřebíky nebo rohy na horním okraji.

"Pie" stěny

Konstrukce rámu (technologie stěn) zahrnuje použití pouze vysoce kvalitní moderní izolace. Mohou to být čedičová vlna nebo polystyrenová pěna. Obložení rámu pokračuje po montáži nosného systému. Za prvé, zevnitř budovy se na regály aplikuje parotěsná bariéra. Dále namontujte listy překližky nebo OSB. Pak mezi stojany venku nainstalujte desky z minerální vlny. V dalším stupni je izolační fólie namontována na izolaci. Připojte jej také na tyče. Následně jsou stěny opatřeny obvodovou stěnou nebo stěračem.

Střešní opláštění

Instalace střešního startu s montáží hydroizolace na krokvech. Film je připevněn horizontálně malým průhybem. Dále naplňte bednu a namontujte na ni krytý materiál.

Konstrukce rámu: technologie z Kanady

Při montáži budov pomocí kanadské technologie jsou základ a střecha konstruovány stejným způsobem. Po naplnění nadace jsou umístěny zaostávání a již na nich - CIP panely podlahy. Nasaďte je na šrouby a spáry mezi nimi se zpěňují.

Dále už na dokončené podlaze upevnění páskového dřeva. K tomu, přes to a panely v nadaci jsou vyvrtány díru. Upevnění se provádí na kotevních šroubů. První panel je umístěn na rohu domu. Je vyrovnán hladinou a připevněn k nosníku svazku se samořeznými šrouby (podél lemu desky OSB). Dále podél rohu - v pravém úhlu k prvnímu - nainstalujte druhý panel. Pak shromážděte zbývající části stěn stejným způsobem. Konce panelů před instalací zapenyvayut. Každý jiný je spojen šrouby (220 mm). Horní konce panelů jsou pokryty páskovými deskami.

Rámová monolitická konstrukční technologie

Vícepodlažní domy lze postavit poněkud jinak. V tomto případě je stejně jako u konstrukcí budov používajících finskou techniku ​​rám nejdříve sestaven a kůže se používá jako bednění pro nalévání betonové nebo pěnové betonové směsi. Plášť takových domů je obvykle odvětrávaná fasáda. Současně se obložení stěn nebo obložení stěn nejčastěji používá jako povrchová úprava.

Jak vidíte, kanadská technologie pro výstavbu rámových domů, jak finských, tak monolitických, není příliš složitá. Pokud chcete postavit takovou budovu, nebude to příliš obtížné.