zahradnictví

Strawberry "Lord". Popis, funkce, recenze

Anonim

Jahoda je bobule, které děti milují a že dospělí nevadí jíst. Mnoho zahradníků v Rusku vyrostlo na jejich pozemcích. K dnešnímu dni byly chovány mnohé odrůdy tohoto lahodného a zdravého plodu. To umožňuje každému vybrat si nejlepší variantu, vzhledem k preferencím chuti a klimatickým podmínkám některých regionů. Na jedné z nejpopulárnějších odrůd jahod, budeme diskutovat v tomto článku.

"Pán" - britský host

Jahoda "Pán", jehož popis je zde uveden, má vynikající chuť. Zahradníci poznámky a vysoké výnosy z této rostliny. Samozřejmě, aby výsledek potěšil vás, musíte vzít v úvahu všechny rysy tohoto odrůdy.

Tyto plody byly chovány chovatelky ve Velké Británii. Jahoda "Pán" označuje středně pozdní odrůdy. Termín jeho zrání je velmi dlouhý a každoročně se rozšiřuje.

Bush je vysoký a vzpřímený. Jednotlivé vzorky dosahují výšky 55-60 cm. Peduncles - hlavní věc, která rozlišuje jahodu "Pána". Vlastnost květiny je pozitivní, je silná a trvanlivá. Ale přesto, jestliže je sklizeň bohatá a je tam mnoho plodů, je nutné zalepit keř. V opačném případě dopadne na zem pod svou váhu.

Bobule jsou obvykle tupé kuželovité a vystupují na zahradě, protože mají velmi jasně červenou barvu. Lidé milovali tuto odrůdu kvůli příjemné sladkokyselé chuti a jemné vůni.

Toto jsou první informace, které vám pomohou dozvědět, co jahodu "Pán". Popis odrůdy nebude kompletní, pokud nebudete hovořit o výnosu odrůdy. Správná péče o tuto rostlinu bude zárukou toho, že Bush dá na jedno květenství až šest bobulí. Na vrcholu sezóny můžete získat dva nebo tři kilogramy jahod z jednoho keře.

Výběr místa pro přistání

Všichni zahradníci, dokonce i amatérští amatéři, vědí, že pro každou rostlinu je nutné vybrat konkrétní místo. Jahoda "Pán" vyžaduje stejný pozorný postoj k místu svého růstu. Charakteristika místa, kde bude nejvhodnější, je následující: jihozápadní směr, půda dobře oplodněná humusem a umístění na svahu je žádoucí. V žádném případě není nutné vysadit sazenice v nížinách. Bush nedostane dostatek slunečního světla a nebude schopen přinést bohatou sklizeň. Zahradníci, kteří mají zkušenosti s vysazováním jahodových sazenic, začnou to dělat na samém začátku jara. Musí být dodrženy lhůty. Být pozdě v této záležitosti je nemožné.

Připravujeme půdu

Takže máme místo, kde bude růst jahodový "Pán". Popis ideálního spiknutí, který máte, je čas ho připravit. Tuto potřebu věnujte zvláštní pozornost. Abyste zabránili napadení rostlin různými hmyzími škůdci, je nutné ošetřit zemi amoniakovou vodou a dobře napojit půdu. Vyberte si léky, které vám pomohou zbavit se plevelů. Bezprostředně před výsadbou sadenic by nemělo být půda silně napojena vodou, měla by být jen mírně vlhká.

Vyrábíme jahodový keř

Kořenový hrdlo jahodového pouzdra se nejlépe nachází na stejné úrovni s povrchem půdy. Zahradníci používají při výsadbě dvoulinkovou nebo jednorázovou metodu. Vaše křoviska by se však neměly stát neprůchodnou houštinou. Chcete-li tomu zabránit, musíte mít semenáčky ne jeden po druhém, ale v šachovnici vzor.

Je jedním z nejvýnosnějších jahod "Pána". Popis této odrůdy ve zvláštních časopisech to potvrzuje. Ale můžete získat maximální výnos, jen pečlivě pečovat o rostlinu, dodržovat všechny požadavky a tipy pro péči.

Jak se starat

Někteří zahradníci říkají, že keře z této řady jahod rostou příliš, protože to, co ovoce hnije, a obecně bobule jsou zcela nesladené. Takové problémy se samozřejmě mohou vyskytnout, ale pouze v případě, že zařízení není řádně ošetřeno.

Ve skutečnosti to není tak rozmarná jahoda "Pán". Popis základních pravidel péče o rostlinu níže vám vždy umožní vychutnat si vysoký výnos chutných bobulí.

  1. Pravidelně odřízněte jahodové antény a vyčistěte půdu v ​​zahradních lůžkách.
  2. Pokud jste zasadili jahody v půdě, která není nasycena dostatečným počtem stopových prvků, je nutné podávat sazenice pomocí speciálních hnojiv.
  3. Rostlina musí být pravidelně napojena. Nedovolte, aby byla země suchá, měla by být vždy mírně vlhká.
  4. Po zasazení jahodových keřů stojí za to použít agrotechnickou metodu, jako je mulčování půdy. Země kolem sazenic musí být pokryta umělým nebo organickým materiálem. Díky tomuto postupu bude vlhkost zachována v půdě a vaše jahody nebudou překonány burinami. Zkušení zahradníci a zahradníci používají borové jehly pro mulčování jahod "Pán".
  5. Tato odrůda je velmi oblíbená slunečním světlem, takže v žádném případě neměňte rostlinu.
  6. Po sklizni, s nástupem zimy v lůžkách, kde rostou jahody, je nutné opustit přirozenou sněhovou pokrývku. To umožní, aby vlhkost zůstala v zemi.

Strawberry odrůda "Lord": spotřebitelské recenze

A nakonec budeme mluvit o některých hodnoceních této odrůdy, které mu obyčejní lidé dali.

Mnozí považují tyto plody za šťavnaté a sladké. Ale péče, kterou téměř nepotřebují, pokud každých pět let vyměníte keře.

Většina zahradníků má ráda jahody "Pane." Recenze některých lidí tvrdí, že tyto bobule nemají zvláštní chuť. Nicméně, takový zahradníci nevěnují zvláštní pozornost péči o své rostliny.

Ale recenze těch lidí, kteří poskytují péči o jahodové keře, jsou mnohem nadšeni. Prostě hovoří o vysokém výnosu, šťavnatosti a vynikající chuti tohoto bobule.

Ale ostře negativní recenze jahod "Pán" není nalezen.