nástrojů a zařízení

Proč se bulharština nazývá jako bulharština: všechno o názvu nástroje

Anonim

Někdy jsme tak zvyklí na neobvyklé názvy okolních věcí, že náš původ a historie jména nevyvolávají zvědavost. A přesto je zajímavé vědět, proč se bulharština jmenuje bulharština. Zvědavé detaily o nástroji a jeho jménu, podívejte se dále!

Proč je bulharská tzv. Bruska?

Vysvětlení je jednoduché. Hodně v ruském jazyce získává své jméno v závislosti na zemi, regionu, umístění, odkud se dostalo do našich otevřených prostor. Jako příklad si vezměte polka, Finn - finský nůž, holandskou troubu (postavenou podle holandského vzoru).

Čtenář je nyní jasný, proč je takzvaný bulharský. V Rusku se tento užitečný nástroj poprvé začal dodávat z Bulharska.

Zajímavý fakt: kromě Ruské federace a řady post-sovětských zemí, nikde na světě není toto zařízení nazýváno bulharským. Její oficiální název je používán - úhlová bruska.

Historie názvu

Když víte, proč je pila nazývána mlýnkem, trochu se ponořte do historie běžného jména. Poprvé se tento nástroj začal dodávat do Sovětského svazu již v 70. letech. Importérem byla Bulharská socialistická republika přátelská ke SSSR.

Sovětští uživatelé nástroje, kteří viděli název země původu na typovém štítku, brzy nazvali píle samotnou jako mlýnek. Přímým výrobcem zařízení byla společnost "Sparky Eltos". Musím říci, že i nadále pracuje. Pro podobné produkty můžete snadno najít produkty společnosti Sparky.

Musím říci, že dnes tato značka není zvlášť relevantní. Na trhu jsou jeho výrobky klasifikovány jako poloprofesionální. Při ceně však nejsou nižší než profesionální nástroje vyrobené takovými známými značkami jako jsou Bosch, Hitachi, Makita. Nicméně, Sparky má horlivé příznivce, kteří upřednostňují zařízení pouze od tohoto výrobce.

Dalším vysvětlením toho, proč se bulharština nazývá mlýnek. V sedmdesátých letech v SSSR byl nedostatek zboží v jeho rozkvětu. Proto byly na regálech obchodu pouze nástroje bulharského dodavatele Sparky. Vzhledem k tomu, že neexistují žádní jiní dovozci ani výrobci, bylo zařízení určeno k získání velkého názvu "bulharština".

Pokud se obrátíme na historii těch let, uvidíme další skutečnost, která přispěla k vytvoření tohoto názvu nástroje. Proč je bulharský tzv. V sovětské budově přišlo mnoho Bulharů. Mnoho pracovníků mělo s sebou a s nástroji.

Dnes se také nazývají tyto nástroje v každodenním projevu zvykem. Brúsky budou zařízení domácí i jakákoli jiná zahraniční produkce.

Jaký je správný název?

Nyní se seznámíme s oficiálním názvem nástroje. Jedná se o bruska - úhlová bruska. Souhlasíte s tím, že "bulharština" zní snadněji, je zapamatována mnohem rychleji.

Ale nástroj má jiné, méně známé, ale také zvláštní jméno. LBM se někdy označuje jako "opice".

Ale proč právě úhlová bruska? Zde je vysvětlení:

 • Broušení, protože pro tento nástroj existuje velké množství různých nástrojů pro broušení. Musím však říci, že bruska se používá hlavně pro řezání, ignoruje její další užitečné funkce. Řezné kotouče pro kámen nebo kov jsou proto častější než jiné brusné trysky.
 • Úhel v důsledku skutečnosti, že hřídel, na které jsou namontovány trysky, je umístěna v pravém úhlu k tělu. V běžné rovné brusce běží paralelně s hlavním tělesem.

Fakta o nástroji

Zjistěte, proč je bruska označována jako bruska, je užitečné zvážit samotné zařízení. LBM je elektrický nástroj, typ brusky. Jeho hlavním použitím je brusné zpracování. Jedná se o broušení, řezání, čištění kovů, kamene a dalších materiálů. LBM je široce používán ve stavebnictví dřeva a kovoobrábění.

Tvar těla připomíná válec. Často je vybaven bočním držadlem. Obsahuje následující prvky:

 • UKD (univerzální kolektorový motor).
 • Ozubený úhlový převod.
 • Start spínač.
 • Knot pro upevnění disku.
 • Některé modely mají řízení rychlosti disku.

Trysky jsou speciální brusné kotouče a kartáče. Toto je obvykle následující:

 • Kruhy, jejichž složení umožňuje použít trysku pouze pro určitý materiál - ocel, keramiku, hliník, kámen atd.
 • Řezací kotouče různé tloušťky.
 • Kruhové kroužky petal pro broušení.
 • Mosazné, ocelové nebo nylonové kartáče pro čištění povrchu od nečistot.

Co je ještě bulharské?

Bulharsko je občanem daného státu. Kromě toho je ženská bulharská státní příslušnost tzv.

To je také obvyklé jméno místa. Bulharské vesnice na Ukrajině, v Kazachstánu, stejně jako v samotném Bulharsku. Toto je jméno jednoho z dolů Tvarditsky.

Bulharština je úhlová bruska LBM. Také tento populární elektrický nástroj v lidu se někdy nazývá "opice".