vanou nebo sprchou

Těsnící sprchový kout: popis práce po krocích

Anonim

Zajištění koupelny? Přejděte do fáze instalace sprchy? Instalace instalatérských zařízení se provádí obvyklým způsobem a pak vzniká otázka utěsnění pánve sprchové vaničky ke stěně. Co dělat a kde začít pracovat s cílem získat dobře hotové palety a kabiny stěny jako výsledek? Přečtěte si sami sebe, proč je tak důležité dělat klouby vysoce kvalitních kloubů a co se může ukázat jako úniková práce.

Výběr těsnících materiálů pro vany a sprchy

Tmel je pastovitý prostředek používaný k vytváření kloubů, aby se zvýšilo těsnění. Látka našla svou aplikaci ve fázi zpevňování spár stavebních materiálů, mezery kolem oken a dveřních konstrukcí, potrubí, při instalaci dlaždic a sanitárních armatur.

Pokud je to naprosto nezbytné, lze silikonový tmel nahradit akvarijním silikonem.

Vlastnosti použití těsnicích materiálů na bázi silikonu

Takové látky jsou vynikající pro lepení několika částí dohromady, které se používají k utěsnění mezery. Sealant - jen bohoslužba pro koupelnu a kuchyň, pokoje s vysokou vlhkostí. Charakteristickým znakem silikonového tmelu je neutrální reakce na ultrafialové záření.

Instalace umyvadel, instalace a utěsnění sprchových koutů, ukládání keramiky, hliníku, skla, kovových povrchů se neprovádí bez použití přírodního antibakteriálního silikonu jako tmelu.

Silikonové těsnící složení

Složení silikonového těsnicího prostředku zahrnuje: hydrofobní pigmentové plnivo - 45%, silikonový kaučuk - 45%, příbuzné plastifikátory, katalyzátory, fungicidy, tixotropní činidla. Jednou z nejkvalitnějších silikonových tmelů na trhu jsou ANTIA, STERN, Sofamix.

Pro utěsnění sprchového koutu je nástroj bez silikonu nejvhodnější bez dalších nečistot. Tento materiál je charakterizován nízkou rychlostí smrštění - až 2%. Pokud nebylo možné nalézt takový tmel, pak je možné použít výrobek se zanedbatelným množstvím organických rozpouštědel a plnidel, mechanických plnidel (křemičitá mouka, křída).

Když tmel obsahuje fungicidy. Tato možnost je také vhodná pro utěsnění sprchy, protože látka zabraňuje vývoji hub a plísní v místnostech s vysokou vlhkostí.

Při volbě mezi neutrálním a kyselým silikonem je vhodnější první možnost. To není charakterizováno výrazným ostrým zápachem, a opravdu, to může být připsáno ke kategorii univerzální těsnící hmoty.

Pracovní řád

Těsnící sprchová skříň zahrnuje použití materiálů jako:

  • těsnicí šňůra;
  • hadry;
  • silikonový tmel.

Abyste mohli správně pracovat, musíte nejprve připravit ošetřené plochy: vyčistit staré vrstvy, usazeniny bahna, nahromadění prachu a mastnoty. Čištění provádět nejlépe v den instalace kabiny a palety.

Pro účinné odstranění starých zbytků tmelu používejte speciální speciální rozpouštědla pro silikon.

Použitím polysulfidových, silikonových, akrylových a butylových tmelů jsou švy a povrchy nejen vyčištěny, ale také vysušeny.

Nepoužívejte mycí vodu ani mycí prostředek na mytí nádobí. Takové prostředky pouze zhoršují adhezi.

Chcete-li odstranit zbytky starých tmelů a jiných nečistot z betonových a kamenných povrchů, použijte kovové kartáče, v případě potřeby používejte speciální rozpouštědla a čistící kapaliny.

Plastové, kovové a skleněné povrchy se otíží rozpouštědlem nebo kapalinou obsahující alkohol, zbytky jsou namočené hadříkem pohlcujícím vlhkost. Aby se zabránilo vniknutí těsnicího materiálu do přilehlých oblastí stěn, použije se speciální těsnicí páska pro utěsnění sprchového koutu, která se po dokončení všech prací snadno odstraní.

Požadavky na pracovní výkon

Plocha ošetřeného povrchu by neměla být přehřátá nebo podchlazena. Optimální teplota je v rozmezí od +5 do +40 stupňů Celsia. Před zahájením práce se těsnící trubka zahřeje na pokojovou teplotu. Způsob aplikace závisí na druhu balení produktu. Směs pro utěsnění švů sprchové kabiny se objeví po stlačení trubky nebo nárazu čerpadla.

Chcete-li vytvořit krásný šev a jemně odstranit přebytečný tmel, použijte špachtu navlhčenou vodou.

Postup se provádí bez prodlení, protože vnější nátěr tmelu vysuší poměrně rychle: do 5-30 minut od okamžiku nanášení. Doba schnutí závisí na složení výrobku. Odmítnutí materiálu při vlhkosti až 50% a teplotě kolem +20 stupňů nastává rychlostí 2-4 mm za den.

Sekvence těsnění sprchové kabiny

Začínáme, ujistěte se, že povrch byl zcela suchý. Toto je první a nejdůležitější pravidlo při práci na těsnění. Po přípravě povrchu postupujte podle pokynů k montáži sprchového koutu: nejprve namontujte boční stěny, předtím upevněte všechny vodítka. K tomu používám šrouby. Potom pokračujte k upevnění horní části krabice a hadic.

Při každém montážním kroku jsou všechny spoje a spoje součástí opatrně potaženy těsnící hmotou. Nezapomeňte se ujistit, že otvory pro spojovací prvky (šrouby a šrouby) jsou venku. Takže dosáhnete maximálního účinku utěsnění sprchové kabiny vlastním rukama, aniž byste poškodili určité oblasti v procesu montáže konstrukce.

Švy, na kterých je těsnicí prostředek aplikován, jsou upevněny šrouby a mohou se úplně vyschnout. Před tím, než se těsnicí prostředek úplně vytvrdí, odstraňte přebytek s kusem látky.

Poté je sprchový kout utěsněn zásobníkem na přední straně. U takových prací použijte těsnicí šňůru. Je namontován mezi sklem přiléhajícím k rámu a dodatečně ošetřen těsnícím materiálem. To pomůže zlepšit vlastnosti hydroizolace problémových oblastí.

Opracování povrchu

Po vysušení těsnicího prostředku zkontrolujte netěsnost konstrukce. K tomu bude stačit nasměrovat tok vody do kloubů. V 80% případů jsou zjištěny stopy netěsností, takže bude nutné opětovné ošetření, před kterým se kabina opět vysuší.

Jak je vidět, příprava sprchové kabiny pro instalaci není obtížná a zpracování palety s těsnicí hmotou je snadné dělat doma bez nutnosti volat majitele. Je to snadné držet a dělat sami.