zahradnictví

Vysazování česneku na podzim v Uralu. Zasazení česneku na zimu v měsíčním kalendáři

Anonim

Česnek se pěstuje snad v každé zahradě. Samozřejmě, tato zdravá a chutná kořenová zelenina je jednou z nejoblíbenějších v Uralu. Jaké jsou data sázení a sklizení česneku v tomto regionu a jak se o něj řádně starat? Podívejme se na to podrobněji.

Zima nebo jaro

Všichni zkušení zahradníci si dobře uvědomují, že výsadba česneku je nejlepší na podzim. V tomto případě roste rychleji, roste větší a lépe se ukládá. Uralští letní obyvatelé nejsou v tomto ohledu výjimkou. Proto budeme hovořit o tom, jak je česnek vysazen na podzim. Podnebí v Uralu je ostře kontinentální. To znamená, že v zimě je chladno a v létě je velmi horké. Proto je důležité, aby byly zuby v přísně definovaných obdobích.

Na podzim pořádáme česnek společně. Časování, příprava půdy

Rostlinný česnek ne dříve než tři týdny před nástupem mrazu. V Uralu - je na konci nebo do konce října. Dodržování této podmínky je skutečně velmi důležité. Pokud je česnek zasazen příliš pozdě, kořeny prostě nemají čas k vytvrzení, což jistě ovlivní výnos. Můžete dokonce navigovat s tímto termínem jednoduše kvůli známkám počasí. Někteří pěstitelé z Uralu připravují česnek ihned po prvním sněhu. Po roztavení to trvá asi tři týdny před skutečnými mrazy. Lůžko na česnek je tradičně vykopáno několik týdnů před výsadbou. To je nezbytné, aby půda měla čas se zmenšit. Proto je třeba vařit někde v polovině září.

Datumy přistání měsíčního kalendáře

O tom, kdy rostl zimní česnek, se mnoho zahradníků radši učí z měsíčního kalendáře. Je docela možné, že fáze satelitu Země nějakým způsobem ovlivňují růst rostlin. Od tohoto roku je celý česnek zasazen dávno, dáme data pro další. V roce 2015 bude podle lunárního kalendáře muset být vysazen zimní česnek buď 4. až 5. října, nebo od 12 do 15 let.

Pěstování česneku na zimu v měsíčním kalendáři jižních Uralů je pravděpodobně optimální ve druhém semestru, pro střední - v první.

Příprava půdy

Takže nechte rostlinku pod zimním česnekem. Za prvé, hovoříme o tom, jak správně připravit půdu. Pokud jde o kvalitu půdy, je česnek velice rozmarný. Proto musí být oplodnění oplodněno. Za tímto účelem se do půdy přidá polovina kbelíku humusu a 1 polévková lžíce. lžíce dusičnanu amonného, ​​chloridu draselného a superfosfátu na metr čtvereční. Lůžko se nejlépe mírně zdvihne nad zemí. Česnek je rostlina, která absolutně nesnáší okyselování půdy. V takových oblastech musí půda nutně zavonkovkovat. V tomto případě bude česnek růst mnohem větší a bude mnohem lepší.

Nekonvenční metoda přípravy půdy

Výše uvedená metoda je tradiční a je praktikována většinou letních obyvatel. Nedávno však mnoho amatérských zahradníků odmítlo. Konkrétně zkušený zahradník, autor knihy "Jak získat vysoké výnosy v zahradním pozemku bez jakéhokoli úsilí", doporučuje připravovat postele bez vykopávání půdy. Říká, že by měla být zvednutá plochým nožem. Podle jeho názoru to umožňuje výrazně zvýšit výnos rostlin, jako je česnek (v Uralu a v jakékoliv jiné oblasti). Faktem je, že v kontextu jakékoli půdy je druh "koláče", z nichž každá vrstva obsahuje živé bakterie přísně definované odrůdy. Kořeny rostlin a zejména česnek jsou uspořádány tak, že každá jejich část odpovídá za absorpci živin vzniklých v důsledku životně důležité aktivity bakterií odpovídajících druhů. Vykopáváním půdy zahradník prostě porušuje strukturu "koláčů" vytvořenou samotnou přírodou. To naopak vede k výraznému poklesu výnosu.

Příprava osiva

Vysazování česneku na podzim v Uralu (stejně jako v jiné oblasti) bude úspěšné pouze tehdy, pokud bude osivo správně vybráno. Nejlepší je umístit zuby velké nebo střední velikosti. Před pokládáním na hlavu, aby se usušil, pečlivě prohlédněte. Všechny podezřelé - hnilé, poškozené hmyzem nebo nemocnými - jsou odhozeny.

Přinesme česnek pod zimu: pravidla pro výsadbu hřebíček

Při výsadbě je důležité zabránit zesílení rostlin. Otvory dělají hloubku čtyř centimetrů, ve vzdálenosti 20 cm v řadě a 25 centimetrů mezi řádky. Při použití takového systému je zaručeno získání velmi velkého a dobře udržovaného česneku. Pokud je prostor na místě malý, můžete rostliny rostliny častěji. Současně se uličky dělají také o šířce 25 cm, zatímco mezi rostlinami zůstávají asi deset centimetrů volné půdy.

Po postel bude mulčovat, musí být pečlivě napojena. Před samotnými mrazy by měl být pokryt 10 až 15 centimetrů padlých listů. Na jaře (jakmile se zahřeje půda), je tato vrstva odstraněna pomocí hrablíku. Obvykle pod ním můžete vidět nakrájené česnekové peří.

Uvolnění a zalévání

Tak jsme zjistili, jak je česnek vysazen na podzim v Uralu. Nyní promluvme o tom, jak se o něj správně starat. Je nutné, aby byl česnek asi jednou za deset dní v květnu, červnu a začátku července. Nadbytečná vlhkost, kterou tato rostlina netoleruje. Po zalévání musí být postel pečlivě vyšetřena. Pokud jsou vrcholy některého česneku holé, měly by být posypány zeminou. Můžete snížit frekvenci zavlažování mulčováním postele o velikosti 2 cm humusu. V takovém případě nemůžete dokonce uvolnit. Poslední postup pro česnek není obecně žádoucí. Faktem je, že při uvolnění jsou horní kořeny rostliny určitě poškozeny. V důsledku toho začne zaostávat ve vývoji. Pokud se ovšem obrátíte na měsíční kalendář, je zvláště nežádoucí provést uvolnění v novém měsíci. To znamená, že 18. května, 16. června a 16. července.

Voda zastaví rostliny asi tři týdny před sklizní. V Uralu se jedná o období od 25. do 30. července, protože kořeny dozrávají kolem 15. července.

Jak hnojit česnek

Výsadba a péče o česnek nebude v případě nesprávného krmení úspěšná. Poprvé se na jar oplodí česnek, týden po tání sněhu. Půda se napájí roztokem močoviny (1 polévková lžížka na kbelík vody). Spotřeba v tomto případě je 2-3 litry na 1 m 2 . Následující krmení se provede za dva týdny. V tomto případě použijte nitrofosku ve výši 2 polévkové lžíce. l na kbelíku s vodou, dva až tři litry na 1 m 2 . Třetí obvaz se uskuteční v polovině června. Půda je napojena roztokem superfosfátu (2 lžíce na kbelík, 4 litry na 1 m 2 )

Hnojení je povinné pouze v případě, že je půda na pozemku špatná. Na mastných půdách mohou být chemikálie nahrazeny bakteriemi. Aby se zajistila jejich životně důležitá aktivita, kompost je dodatečně přidán do zahradní postele. Předpokládá se, že tato metoda umožňuje zvýšit výtěžek.

Podle lunárního kalendáře je hnojivo pro rostliny v roce 2015 nejlépe od 5 do 12 a od 18 do 26 dubna, od 5 do 11 a od 19 do 25 května, od 3 do 9 a od 16 do 24 června.

Kdy sklízet

Tak jsme zjistili, kdy je třeba zasadit zimní česnek. Nyní se podívejme blíže na načasování sklizně. Každý ví, že česnek uvolňuje šípy. Musí být odstraněny. Faktem je, že berou spoustu živin. Pokud je necháte neporušené, výtěžnost česneku dramaticky poklesne a samotné hlavy budou růst malé. Šipky se odšroubují ve výšce 10 cm od úrovně půdy. Mělo by být jedno nebo dvě.

Následně lze z rozvinutých brožů pěstovat česnek s jedním jatečkem. Kromě toho je jejich vývoj možno posuzovat načasování sklizně. Kořenové plodiny jsou vykopány hned po roztržení fólie pokrývajícího žárovky. Tato doba, stejně jako doba přistání na podzim, by neměla být žádným způsobem vynechána. Sbírejte česnek včas - to znamená zajistit jeho 100% udržení kvality. V přezrálém česneku se na hlavě roztrhá film a kousky jsou rozptýleny. Takové plody nebudou dlouho skladovány. Zubní po určité době jen suché.

Pěstování česneku z cibulí

Výsadba česneku na podzim v Uralu může být provedena nejen zuby, ale také žárovkou. Tato metoda je vhodná pro prevenci degenerace kultury. Chcete-li dostat žárovky, na několik křovin musí opustit šipky. Zkopírujte je okamžitě po úplném rozšíření spirály šípů. Dále je materiál vázán ve svazcích a pověšen v podkroví. Kulky jsou odděleny od šipek okamžitě po vysušení stopky. Zasazeno do půdy v Uralu by mělo být v polovině října, stejně jako zuby.

V příštím roce budou růst česnek jediného jazyka. V červenci jsou vykopány a vysušeny a v říjnu jsou znovu zasazeny do půdy. Z tohoto materiálu na konci druhého roku bude také možné získat jedno zuby, ale mnohem větší velikosti. Ve třetím roce rostou nezvykle velké hlavy česneku odrůdy. Takže růst česneku ze zubů a žárovky současně je možné zabránit degeneraci této rostliny.

Jak ukládat česnek

Nyní znáte některé z triků zasazování česneku na zimu. Je však důležité nejen pěstovat dobrou sklizeň, ale i zachránit ji v zimě. Česnek lze skladovat v pletencích a sítích nebo dokonce v nylonových punčochách. Hlavní věc je, že teplota vzduchu v místnosti nezvyšuje nad -1 stupně. Za pokojových podmínek začne česnek velmi rychle klíčit, ztrácí chuť a příznivé vlastnosti. Při skladování v městském bytě po čtyřech měsících bude nutriční hodnota kořenových plodin snížena na polovinu. Po osmi měsících budou užitečné vlastnosti úplně zmizet. Zubní zuby obvykle dokonce ztrácejí charakteristický zápach.

V případě, že není možné umístit česnek do chladné místnosti, stačí omezit přístup ke vzduchu. Například hlavy mohou být prostě přeloženy do nádob nebo krabic, posypané vrstvami mouky. Jeho horní vrstva by měla mít tloušťku nejméně 2 cm.

Principy střídání plodin

Doufáme, že nyní rozumíte při výsadbě česneku před zimou (podle měsíčního kalendáře a odkazu na počasí). Dva roky po sobě na stejném místě česnek nelze pěstovat. Za prvé, výnos je významně snížen a za druhé rostliny začínají nemocněji častěji. Je možné, aby byl česnek na svém původním místě nejdříve po pěti letech.

Tato rostlina velmi dobře vyrůstá, jestliže se vysazuje tam, kde byly pěstovány cukety, zelí, okurky, hrách, fazole, šťovík nebo hlávkový salát. Hlavní věc je, že půda je dostatečně volná a není vyčerpána.

Jak si vybrat různé druhy česneku

Samozřejmě, že pro pěstování v klimatu Středního Uralu byste měli vybrat pouze zóny a speciálně chované pro tuto oblast odrůd. Patří mezi ně například "achát", "ametyst", "žula", "vyatka", "azur", "nazus". Ty druhé rostou s největšími hlavami. Všechny tyto odrůdy jsou uvedeny ve státním rejstříku chovných zařízení schválených pro použití.

Tak jsme zjistili, kdy se na podzim v Osadě vysazoval česnek a jak se o ni postarat. Jedná se o jednoduchou záležitost. Hlavní věc - splnit lhůty a dodržovat pravidla zalévání a krmení.