zahradnictví

Stín květiny pro zahradu: lilie údolí, hostitelé, astilbe

Anonim

Pro milovníky chovných květinových zahrad ve své zahradě má velký zájem o pěstování různých odrůd rostlin. Stínové květiny pro zahradu přinesou krásu a pohodlí iv nejtemnějších koutech. Takové rostliny jsou rozděleny na kvetoucí druhy a formy s dekorativními listy. Nejoblíbenější mezi kvetoucími stínem milujícími zástupci flóry jsou balzám, primrose, sasanka a astilbe.

Jasným představitelem takové vegetace jsou také lilie údolí. Lesní květina kvete na jaře. Zahradní lilie údolí jsou větší než jejich lesní příbuzní a vyznačují se různými barvami. Chcete-li růst takový odstín květiny pro zahradu, musíte koupit několik křovin sazenice. To bude docela dost, protože lilie údolí chovají výborně rizómy. Tuto skutečnost je nutné vzít v úvahu, aby se nezbavilo nadměrné vegetace.

Sazenice je třeba zasadit ve stínu. Aby se zahradní květy odolné vůči stínům vyvíjely normálně, by se půda v kořenové zóně neměla přehřát. Lilie údolí na okrajích zahradní cesty budou vypadat velmi krásně. Květiny od její potřeby oddělit hranice, kopal do hloubky 30 cm.

Tyto květiny, které milují stíny, preferují bohatou půdu s organickými sloučeninami. Rostliny snášejí sucho dobře, ale velikost květin klesá. Nevýhodou lilie údolí je krátké období jejich dekorativnosti. Chcete-li jej trochu rozšířit, s výjimkou zavlažování, je třeba pravidelně stříkat rostliny vodou v suchém období.

Dekorativní odstín květiny pro zahradu může být zastoupena hostitelskou rostlinou. To je pozoruhodné pro jasně zbarvené (přesně ve stínu) krásné listy. Existuje mnoho druhů této rostliny, které se liší především barvou. Showy hosts se časem zvyšuje. O čtyři roky později každá kopie tohoto zástupce rostlinného světa je úchvatná svou jedinečnou krásou.

Vzhledem k mnoha aspektům se hostitel snadno zapadá do jakéhokoliv souboru zahradní vegetace. V kombinaci s dalšími zástupci flóry s krásnými listy můžete vytvořit jedinečné ohraničení a květinové záhony. Mezi rostlinami, s nimiž hostitel vypadá neobvykle harmonicky, můžeme uvést muškáty, manžety, karafiáty, aquilegii a ploutvičky.

Nemluvě o astilbě. Tyto odstíny květin pro zahradu mají širokou paletu barev: mléko, fialová, fialová, krémová, korálová a červená. Takové rostliny jsou poměrně jemné a nejsou dlouho uloženy v řezném stavu. Ale sušené kytice z nich jsou velmi oblíbené u zahradníků.

Je nutné vyrůstat astilbu na dobře zpracované úrodné půdě. Vyžaduje hojné zalévání a netoleruje vysychání půdy. S dostatečnou vlhkostí půdy může být tato rostlina pěstována i na otevřených plochách zahrady. Astilba je odolná vůči zimnímu klimatu, vyžaduje minimální náklady na údržbu, pozitivně reaguje na hnojení minerálními a komplexními hnojivy.