opravy

Skleněná mozaika: typy, vlastnosti, aplikace

Anonim

Sortiment dokončovacích materiálů se vyznačuje rozmanitostí. Výrobci neustále překvapí spotřebitele novými řešeními. Jedním z nejúspěšnějších je mozaika ze skleněné mozaiky. Tento materiál je ideální jak pro soukromé domy, tak pro standardní apartmány.

Co je mozaika? Jedná se o čtvercovou dlaždici, obvykle o rozměrech 50 x 50 cm, skládající se z malých prvků (modulů). Díky tomu plátno získává jedinečný umělecký vzhled. Velmi často se používá nejen vícebarevné sklo, ale také detaily různých tvarů a reliéfů. Tato kombinace může uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších spotřebitelů.

Skleněná mozaika

Benátské sklo - nejoblíbenější materiál používaný při výrobě mozaik. Tato popularita je způsobena určitými technickými vlastnostmi:

  • odolnost proti vyšším teplotám;
  • trvanlivost;
  • odolnost proti vlhkosti;
  • vysoká odolnost proti mrazu;
  • odolnost proti nárazu.

Stojí za povšimnutí, že kvůli kontinuálnímu povrchu takové skleněné mozaiky mohou být široce používány pro interiérové ​​dekorace bazénů a místností s vysokou vlhkostí, stejně jako podlahy, fasády, krby.

Nejoblíbenější forma modulů mozaiky je čtvercová. Obecně platí, že čím menší jsou, tím výraznější je obecná ozdoba a umělecká myšlenka je upoutána přesněji.

Emažická mozaika

Moderní materiál smalt je typ skleněné mozaiky. Je to jiné složení. Přirozené sloučeniny a draselné soli, které do ní vstupují, poskytují určité odstíny, díky nimž je tento materiál výjimečný. Aby získali smalt, vezmou malované brýle, podali je pod lis a působili na ně s vysokými teplotami kolem 800 stupňů po dobu 24 hodin.

Takový materiál, stejně jako obvyklá skleněná mozaika, má vynikající technický výkon. Obvykle je téměř nemožné vybrat moduly jedné barvy. Šmalt má však jeden znak - žárovku zevnitř s matným povrchem. Díky tomu dokonce i obyčejná mozaiková dlažba vypadá zábavně a mimořádně.

Vlastnosti skleněné mozaiky

Sklo, které se používá k výrobě mozaiky, je speciální (vypalováno). Tato technologie nám dává materiál maximální pevnost a tvrdost. Na konci střelby jsou moduly zdobeny. K tomu použijte pouze přírodní barviva. Proto může být tento materiál bezpečně nazýván ekologicky bezpečným pro lidské zdraví.

Skleněná mozaika se prodává jako samostatné moduly, tak jako dlaždice. Tváří v tvář použití první možnosti samozřejmě zahrnuje obtížnou práci, ale má mnoho výhod. Především malé rozměry modulů umožňují ozdobit povrch složitých geometrických tvarů (oblouky, sochy, drážkované prvky atd.). Mozaikové dlaždice jsou pevná struktura, která může mít tvar polokruhu. Materiál je ideální pro dekoraci sloupů, stejně jako plochy v koupelnách, v bazénech, v koupelnách, v kuchyni. Stojí za zmínku, že skleněná mozaika se vůbec netrápí interakcí s různými agresivními látkami, které se používají k čištění. Jeho povrch, i po umytí kyselinou, neztratí původní vzhled.

Použití v interiéru

Všestrannost skleněné mozaiky umožňuje použití ve veřejných i obytných prostorech. Velmi často se tento typ dokončení nachází v lázních, rekreačních centrech, plaveckých bazénech. Nicméně, mozaika v obývacím pokoji nebo chodbě bude vypadat méně originální.

Existuje mnoho možností pro takové dokončení, například kontrastní přízvuk na podlahách, jasný výkresový výkres zdůrazněný dodatečným osvětlením, originální stěnový panel, barevná kuchyňská zástěra. Skleněná mozaika dává interiéru tajemství, exkluzivitu a jistou elegantní atmosféru.

Když mluvíme o tomto materiálu, nemůžete mlčet o volbách zrcadla. Oni jedná nejen jako dekorace, ale také vytvářejí mnoho vizuálních efektů (expanze prostoru, změna hranic, zdůraznění atd.).

Skleněná mozaika dává interiéru kreativní náladu a tajemství, což jasně zdůrazňuje uměleckou povahu designéra.