zahradnictví

Ficus mikkarpa: péče doma, foto

Anonim

Pěstování ficus mikkarpa - docela vzrušující zážitek. Jedná se o nejoblíbenější zástupce mnoha jeho "bratrů", kteří zaujímají vedoucí pozici v počtu druhů. Tato rostlina stále více zdobí veřejné budovy a obytné budovy. Zajímavý je jeho tvar, který představuje složitý, miniaturní strom, se zkroucenými kořeny. V souvislosti s těmito vlastnostmi by měli začínající květináři přijít na to, jak vytvořit fikus, jak se o něj starat doma.

Stručné informace

Přírodním stanovištěm rostliny jsou tropické lesy. To se nachází v Číně, Austrálii, Asii a na Tchaj-wanu. Ve srovnání s přírodními odrůdami v přírodě dosahuje fikus mikrokarp obrovskou velikost - 22 m. Výkonný strom krásně kvete a dává ovoce, které nelze očekávat od miniaturního bytu. Bobule mají nažloutlý odstín a při dozrávání se zbarvují vínově.

Ve volné přírodě rostlina vykazuje neuvěřitelnou vitalitu. Je schopen prolomit skalnaté svahy kopců, nachází se v roklinách, horách a dokonce i na střechách opuštěných budov.

Popis

Kořenový systém je hlavní výhodou fikusu místnosti, který si podmanil mnoho milovníků květin. Rychle se vyvíjející kořeny vyčnívají na povrch, vytvářejí všechny druhy bezkonkurenčních zákrut. Kvůli takové chytré zmatku má každá rostlina individuální strukturu, která není naprosto podobná jiné.

Listy poskytují dekorativní pohled na strom. Mají lesklý povrch, který je jakoby voskovaný. Stonky jsou krátké, listy sami jsou široké, kopinaté. Na pozadí hnědé kůry vypadá jasně zelený klobouk nádherně.

V místních podmínkách strom nekvitne a v průměru dosahuje výšku až půl metru. Naštěstí má dobré větvení, které vám umožní vytvořit složité konfigurace koruny. Budete mít možnost sledovat živý exotický objekt ve vašem domě, pokud poskytnete Ficus Mikkarp pro domácí péči. Fotografie v článku dokonale ilustrují zvláštnosti kořenového systému rostlin. Aplikuje určité techniky, strom tvoří typ bonsai.

Přizpůsobení

Je důležité, aby začínající pěstitelé květin věděli, že nově získaná rostlina prochází procesem aklimatizace. Není třeba paniky, pokud opustí list fikus mikkarpa opali. To je přirozený výskyt. Zařízení tedy akumuluje sílu, aby se přizpůsobila novému prostředí. Stává se dokonce, že listy úplně padnou. Chcete-li zkrátit dobu pádu listů, musíte začít častým postřikem (až 3krát denně). Hrnce se stromem by měl být přemístěn do místnosti s vysokou vlhkostí.

Takový problém může pochopit fikus a změnu bydliště. Obvykle se mladé listy objevují za měsíc. Pokud budete dodržovat potřebná doporučení, dojde k tomu o něco dříve. Není třeba replantovat strom bonsaje bezprostředně poté, co byl přinesen ze skleníku.

Časté přemísťování hrnce s rostlinou kolem bytu vede k ztenčení koruny a bezduchosti listů.

Bonsai

Bude vhodné zvážit, jak profesionálové tvoří bonsai v květináčích. Tento druh umění vytvořit okrasné rostliny, které jsou velmi nenáročné a vnitřní.

 • Nejprve se zasadí semena fikusového mikrokarpa. Když dobře klíčí, vytvoří se kořenový systém.
 • Podzemní část je vykopaná, důkladně vyplavená a odstraněny jsou nejtenčí močové procesy.
 • Připravený kořen s hladkým povrchem je zasazen do nového hrnce, který bude sloužit jako trvalé místo pro rostlinu. Prohlubují pouze spodní část nutričního systému a zanechávají mnoho z nich viditelných.
 • Vnější kořenový proces je postupně pokryt vrstvou kůry, ztmavne a přechází do kmene. Vzhledem k tomu, že stále obsahuje živiny, dokonale podporuje vývoj celého stromu.
 • Dolní větve se v půdě rozvíjejí a v průběhu času tvoří nový silný kořenový systém.
 • Dále nechte Bush růst samostatně nebo okamžitě štěpit již dobře pěstované větve převzaté z jiné rostliny.

Po všech popsaných manipulacích je třeba pozorovat, jak se bude fikus mikrokarp (bonsai) dále rozvíjet. Péče o něj je nastavit intenzivní růst větví. Nemůžeme jim dovolit uzavřít jedinečný kmen exotického stromu.

Základní péče

Jakmile se v domě objeví tropická rostlina, musí vytvořit správnou atmosféru. Nevztahuje přímé sluneční světlo, suchý vzduch, průvan a nevětrané místnosti. Ficus mikkarpa doma není tak jednoduchá, ale možná. Pokud se budete řídit všemi pravidly, budete moci pěstovat nádherný strom.

Kromě postřiku je důležité sledovat stav půdy. Musí se klepnout pomocí prohloubení prstů, nemělo by to být suché. Zavlažování by mělo být málo, pokud je to nutné, když oteplina vysuší o 2 cm. Vysoká vlhkost přispívá k rychlému hnilobě kořenů. Pro zavlažování se používá voda při pokojové teplotě.

Po adaptačním období je nutné transplantovat fikus microcarp na trvalé místo. Obvykle dva týdny stačí k tomu, aby se rostlina cítila jako doma. Bonsai sklad je umístěn v plastové nádobě. Je lepší změnit ji na krásný hrnec a naplnit ho speciálními nebo univerzálním základním nátěrem.

Požadavky na půdu

Exotický strom miluje růst na obohacených, dobře propustných půdách s neutrální kyselostí. K přípravě směsi je nutno dodržet následující komponenty: směs listů a turfy v 2 částech, rašelina a písek v 1 dílu. Pro dezinfekci půdy přidáme trochu aktivované nebo dřevěné uhlí.

Pokud při výsadbě byly všechny potřebné látky přidány k zemi, nejdříve se nezhasí. Vegetační období začíná v březnu a trvá do října. To je v těchto měsících by měl začít krmení. Pro normální vývoj rostlin je lepší koupit hnojiva určená pro fikus microcarp. To je obzvláště důležité, pokud používáte bonsai.

Hnojiva se nanáší po hydratační úpravě. Extra kořenové obvazy jsou také povinné, protože strom jim okamžitě reaguje. Je důležité dodržet správnou koncentraci složek uvedených v pokynech.

Transplantace

Ficus potřebuje transplantaci každé 3 roky. Je třeba poznamenat, že kořenový systém rostliny je velmi citlivý a netrpí škodami. Někteří pěstitelé považují za vhodné omezit svůj růst. Chcete-li to provést, vyberte mělký hrnec, který nedovolí, aby kořeny rostly rychle.

Jak transplantovat fikus microcarp? Tento proces bude vyžadovat následující akce:

 • Je vybrán větší pot.
 • Odvodňovací vrstva je oddělena od země pomocí plastové sítě, která je pokryta hrubým pískem.
 • Na přepážku se nalije malé množství země.
 • Rostlina je odstraněna ze starého hrnce, uvolněna z půdy a umyta teplou vodou.
 • Všechny kořeny se zkrátí a odstraní se úplně malé výhony.
 • Sekce a různé zranění jsou ošetřeny uhlím.
 • Bonsai je umístěn na substrátu a posypán zbývající zemí, přičemž jedna třetina povrchu.

Na konci práce je půda zhutněna a zalita vodou.

Přeplňte strom v případě, že potřebujete snížit počet kořenů nebo obohatit půdu. Mimochodem, v průběhu této činnosti můžete propojit kořeny podle požadovaného stylu.

Chov

Kromě rozmnožování semenami odborníci praktikují roubování. Křoviny jsou řezány, vyčištěny z mléčného džusu a ponořeny do vody několik týdnů. Pro urychlení procesu klíčení kořenů se k nádobě s řízky přidá trochu drcený aktivní uhlí.

Odříznuté větvičky mohou být zakořeněny v substrátu rašeliny, perlitu a zeminy. Řezy jsou umístěny ve směsi a udržují vlhkost a požadovanou teplotu.

Potíže s péčí

Nejčastěji se pěstitelé květin potýkají s takovou obtížou, když listy spadnou na fikus microcarp. Co dělat v této situaci? Bude snazší prevenci těchto onemocnění než bojovat proti nim. Nejprve musíte zjistit, proč se to děje.

 • Ficus je rostlina, která miluje teplo, ale současně je umírněná. Potřebuje teplo, takže se musíte ujistit, že teplota v místnosti neklesne pod 18 ° C. Přehřátí, jako nadměrné teplo, může poškodit rostlinu. Letní nástřik lze zvýšit.
 • Nadbytečná vlhkost vede k hnilobě kořenů a v důsledku toho k výskytu charakteristických míst na koruně.
 • Listy mohou spadnout kvůli nedostatku vlhkosti. Zpočátku vypadnou a vypadají špatně a visí.
 • Náhlé poklesy teploty, průvany a zalévání studenou vodou jsou příčinou korunního úpadku.
 • Nízká vlhkost vytváří vhodné podmínky pro vzhled roztočů pavouků.

Jakmile byly zaznamenány jakékoli projevy onemocnění rostlin, je nutné okamžitě vytvořit v místnosti vhodné podmínky. Když se kořeny rozpadají, musí být odstraněny z půdy, opláchnuty a odříznuty poškozené části.

Řezání

Řezání koruny - důležitá součást péče o fikus mikrokarpa. Fotografie s dobře upravenými rostlinami umožňují vidět efekt této techniky. Zkrácení výhonů umožňuje trupu vytvořit a stát se silnějším.

Chcete-li získat mladé bonsaje z mladého stromku, musíte odříznout horní část páteře, která představuje kufr. Kvůli tomu bude silnější a podstatně větší velikost.

Tvorba koruny začíná dolními větvemi, postupně se pohybuje nahoru a dává koruně požadovanou konfiguraci. Pro zpracování tlustých profilů použijte zahradní hřiště. Pro nastavení hlavních větví ve správném směru jsou fixovány vodičem. Výhonky jsou zkráceny o 4 cm, po kterém koruna vypadá svěžeji.

Hlavní prořezávání se provádí na začátku jara před aktivním růstem rostliny. Pak prostě prořezávají další větvičky vyčnívající za obrysy vytvořeného stromu.

Pro exotickou rostlinu není téměř žádný klidový stav, a pokud je odpočinek, je to docela nevýznamné. Z tohoto důvodu mohou být pobočky kdykoli v daném roce zkráceny. Tento postup strom nepoškozuje vůbec a je snadno tolerován.

Závěr

Vzhledem k fotografiím ficusů Mikkarpu je nemožné obdivovat je. Navzdory skutečnosti, že se již dlouho používají, zájem o ně stále roste. Miniaturní strom může být správně považován za jeden z nejpůsobivějších vnitřních rostlin.