zahradnictví

Pěstování ananasu doma

Anonim

Ananas je exotické ovoce, které lze pěstovat na svém balkóně. Pěstování ananasu doma je jednoduché a velmi zajímavé cvičení.

Ananás nemá semena, takže pro pěstování je nutné převzít jeho zásuvku, tj. horní zelená část. Při výběru ananasu je třeba věnovat pozornost stonku a stavu hřebene. Je velmi důležité, aby ovoce nebylo zmrazené, jinak by prostě nebylo vhodné pro výsadbu. Proto je třeba koupit ananas nejlépe odložit letní sezónu. Samotná zásuvka by neměla být letargická a ještě více poškozená.

Takže s ostrým nožem odřízněte zásuvku ze semena a snažte se neubližovat tělu. My ho umyjeme ve slabém roztoku manganistanu draselného a posypeme ho popelem. Po uplynutí 5-6 hodin, kdy se zásuvka vyschne, může být vysazena.

Nyní musíte připravit kontejner. Pěstování ananasu doma je možné, pokud jste pro tento účel připravili květináč, který by neměl být větší než 0, 6 l. V hrnci musí být přítomen malý otvor pro průtok vody během zalévání. V dolní části hrnce položte vrstvu odvodnění, tloušťky 2-3 cm, a pak hliněnou směs, která se skládá ze skořápky, humus z listů, hrubý písek a rašelina. Nahoře naléváme směs z humusu z listů a písku ve stejných poměrech o tloušťce 3 cm. Uprostřed hrnce vykopáme malou díru ve 2 cm, v ní naléváme uhlí, aby se zabránilo hnilobě konce zásuvky. My ho zasadíme a my se dobře držíme na prstech na základně řezání. Podél okrajů hrnce instalujeme několik tyčinek, na které upevňujeme růžici s provazy. Dále jej rozstříkejte vodou a zakryjte polyethylenovým uzávěrem nebo z plastové lahve. Hrnce položíme na teplé a dobře osvětlené místo, ale v žádném případě na slunci.

Teplota pro lepší zakořenění výstupu by měla být 25-27 ° C. V zimní sezóně bylo pro úspěšné růst ananasu úspěšné, požadovaná údržba byla úspěšná, je nutná údržba stejné teploty jako v létě. Chcete-li to provést, vložte na baterii desku a vložte do ní hrnce ananasu.

Kořeny začnou klíčet po měsíci a půl, pak se objeví první listy. Polyetylénový kryt lze odstranit po dvou měsících po úplném zakončení zásuvky.

Každý rok by měla být rostlina transplantována do větších hrnců. To by mělo být provedeno překládkou, a ujistit se, že se hromada země nerozpadne. Kořenový systém není ponořen o více než půl centimetru. Kořeny ananasu jsou malé, takže i dospělá rostlina by měla být uchovávána v nádobách o objemu 3 až 4 litry. Podklad je stejný jako při zakořenění.

Pěstování ananasu v apartmánu znamená, že ho udržujete na slunečném balkónu a chráníte před deštěm. Dodržování určité teploty je velmi důležitým momentem růstu ananasu. V létě by měla být teplota 28-30 ° C, v zimě bude nejoptimálnější teplota 22-24 ° C. Pokud teplota v místnosti klesne pod 18 ° C, zařízení přestane růst a může zemřít.

Při napájení ananasu je lepší zvolit dešťovou nebo tavnou vodu. Pokud potřebujete pěstování ananasu doma, potřebujete na tuto vodu zásobit, protože je pro tuto rostlinu velmi užitečné. Kromě toho může být uložen po dlouhou dobu. Můžete samozřejmě napojit vařenou vodou poté, co jste ji okyselili kyselinou citronovou, protože bez "kyselosti" v půdě se ananas zhoršuje.

Horní obvaz (speciální minerální hnojivo) by měl být aplikován jednou za dva týdny. Další možností krmení je pečlivě napěněný kůň nebo kraví.

2krát měsíčně se doporučuje posypnout anebo vodou ananas s připraveným roztokem vitriolu (železo), na 1l vody se odebere 1g vitriolu.

Když jsou všechny výše uvedené doporučení splněny, ananas by měl začít přinášet ovoce po 3 letech od doby výsadby. V tomto okamžiku bude jeho výška již dosahovat 80-90 cm. Pokud dospělý ananas nekvetou po dlouhou dobu, můžete ho fumigovat jakýmkoli kouřem. Na rostlinu jsme vložili plastovou tašku a v blízkosti nádoby položili 2-3 kouřové uhlí. Takže děláme 2 až 3 krát, sledujeme týdenní interval. Po 2-2, 5 měsících by se měly objevit květenství a po 3, 5-4 měsících by se mělo objevit plody.

Zralé ovoce váží od 0, 3 g do 1 kg. Pěstování ananasu doma vyžaduje trpělivost a pravidelnou péči. A pak váš "zelený mazlíček" tě potěší chutnými a šťavnatými plody.