zahradnictví

Závěsná bříza. Speciální funkce a aplikace

Anonim

Visící bříza je strom břízy, který také nese jméno pláč a bradavice. To je rozšířené na Kavkaze, v evropské části Ruska, v Altai a na západní Sibiři až po tundru. Na východě roste na jezero Bajkal. V Evropě je tento strom také obyčejný, s výjimkou Iberského poloostrova. Může se nalézt na Středním východě, v severní Africe, ve střední Asii.

Závěsná bříza může dosahovat 30 metrů výšky a průměr až 80 centimetrů. Mladé stromy mají hnědou kůru, ale po 10 letech obvykle začíná bílet. Mladé větve jsou obvykle hlíznaté (odtud jeden z názvů druhu), po ročním růstu se stávají červenohnědými. Ve středním Rusku visí bříza 20 metrů vysoká. Jeho listy mají kosočtvercový nebo trojúhelníkový tvar, jsou lepkavé a vůně velmi pěkné.

Závěsné břízy kvete před listy kvetou. Oba samce a samice jsou náušnice, pouze samčí květy se skládají ze tří nebo dvou párů a samice sestávají z jednoho. Birch nese malé jediné ořechy. Květy se vyskytují v dubnu až květnu a plody dozrávají v srpnu až září. Obvykle začíná bříza přinést ovoce v desátém roce s růstem přírody ve volném stavu a při výsadbě - až po 20-25 letech. Každý rok visí bříza, rozptýlí se ořechy na podzim a zimu.

Tyto stromy jsou velmi milující a zdá se, že rozšiřují světlo s bílými kufry. Ti, kteří někdy navštívili březovou háji, nikdy nezapomenou na pocit lehkosti a světla, které vládne mezi stromy. Naneštěstí břízy nežijí dlouho, průměrná délka života je 120 let. Pouze několik případů žije více než 130 let, ale je to v zásadě výjimka.

Bříza je symbolem Ruska. Stovky písní jsou věnovány, jejichž původ má kořeny ve vzdálené minulosti. Na zemi není téměř žádný jiný strom, který by mohl být použit 100%. Nábytek, papír, methylalkohol, terpentýn, kyselina octová jsou vyrobeny z březového dřeva a dehet je získán z kůry. Pobočky jdou do goliků, větve s listy se sklízejí do lázní (cizinci nechápou, jak mučit vaše tělo březovým koštětem, ale ty a já o tom víme hodně).

Birch pupeny jsou nádherný lék na léčbu mnoha onemocnění a mýdlo tohoto stromu je skladiště přírodních vitamínů, chutný a zdravý nápoj, který rostlina velkoryse sdílí s lidmi. Již dlouho naši předkové vyráběli všechny druhy hraček a řemesel z břízy, ve kterých děti hrály s potěšením. Při spalování vydává bříza spoustu tepla, a proto se používá k ohřevu. Dnes existují i ​​jiné zdroje zásobování teplem, ale i dnes ve vesnicích často ohřívají domy s pomocí palivového dřeva sklizeného z bílé trámové krásy.

Od té doby, co tradiční medicína přijala březové pupeny a listy. Jsou sklízeny před kvetoucí (v únoru a březnu), sušeny v dobře větraném suchém pokoji. Z ledviny udělejte odvar, který má diuretický a choleretický účinek a používá se k edému. Obličky by měly být používány s opatrností, protože obsahují pryskyřičné látky, které dráždí stěny žaludku. Pro léčbu žaludečních onemocnění trpí břízy na vodce. Z listů se připravuje odvar, který se doporučuje vypláchnout vlasy. Kudrlinky jsou z této měkké a hedvábné, a to i bez ultramoderních drahých výplachů.

Postaráme se o tento strom a postaráme se o něj, protože se o nás stará, protože v rozlehlosti Ruska je stěží další nádherná rostlina.