v kuchyni

Zařízení na výrobu popcorn doma

Anonim

Popcorn dnes není jen nepostradatelným atributem filmové výstavy, ale také skvělým zážitkem pro velkou společnost během přátelského rozhovoru. Delikátnost ve velkém měřítku byla tradičně prodávána na masových událostech (zpravidla to byl karneval) av kinech ve Spojených státech amerických od konce 19. století a v Rusku se první stroj na popcorn objevil v devadesátých letech 20. století. Samozřejmě, že smažení speciální "výbušné" kukuřice v pánvi, získávání úžasně chutných trhavých zrn, by mohlo až do této chvíle, ale v reálném průmyslovém měřítku, výroba popcorn začala až po popularizaci speciálních strojů.

Není snadné vařit popcorn doma v pánvi?

Nyní pro chutné popcorn není třeba jít do kina nebo nákupní a zábavní centrum. Milovníci popcornu už dávno dostali ruku při vaření jemné pochoutky v mikrovlnné troubě nebo na pravidelné pánvi. Popcorn, hotové k jídlu nebo suroviny pro výrobu sladkostí doma lze zakoupit v mnoha supermarketech.

Ale taková popcorn obvykle nemá "skutečnou" chuť: je velmi málo nebo žádná popcorn, karamel nebo hustý sirup, rozbité zrna jsou měkké a prostě "rozdrcené" v ústech do jednotného nepořádek a ani o této příjemné vůni lahůdky není ani slovo. Vaření popcorn v mikrovlnné troubě nebo v pánvi je velmi problematické a chuť není stejná.

Pro milovníky sladkých nebo slaných trhavých zrn je skvělá cesta - koupit popcorn maker doma.

Princip fungování zařízení pro výrobu popcorn

Mechanismus působení popcornu se od svého objevu v roce 1885 změnil jen málo, Charles Kretor z Ichkago. Je pravda, že první auto bylo parní a dnešní protějšky jsou poháněny elektřinou.

Chcete-li dostat lék v popcorn maker, musíte nalít malé množství másla a nalijte požadované množství kukuřičných jader. Také přidaná sůl nebo cukr, aromatické přísady, nelepivá látka. Kotel je předehřátý na teplotu 200-400 stupňů (v závislosti na modelu se teplota může výrazně lišit).

Pod vlivem tepla, jako v pánvi nebo v mikrovlnné troubě, zrna prasknou. Vlhkost uvnitř jádra rozbije plášť, změní se na páru a rychle se vytvrdí. Některé stroje na výrobu popcorn jsou vybaveny tak, aby hotová pochoutka zvedla víko kotle a nalévala do samostatné nádoby, v jiných - popcorn zůstává v oddělení, kde byla původně nalita surovina.

Popcorn box design

Zařízení pro výrobu popcornu doma může mít jinou sadu. Nejčastěji je kompaktní stroj otočnou plošinou s ochranným krytem, ​​někdy průhledným, což umožňuje sledovat celý proces. V takových zařízeních zůstává hotový produkt v misce, kde se zrnka nalije. Najdete zde různé modely: zařízení pro výrobu "koule" na popcorn, auta s elegantním a moderním designem nebo zařízení, která vypadají jako dvojitý kotel nebo běžná hrnka.

Větší zařízení mají pevný kryt, uvnitř kterého je nainstalován kotel. Podobné stroje, jako je "plivat" hotovou delikatesu do samostatného kontejneru, který vám umožní vyzkoušet laskavost, nečeká, až dojde k prasknutí všech zrn. Obvykle jsou vyráběny v retro stylu pro domácí použití nebo vaření popcornu venku během veřejných akcí. Existují průmyslové vzory - pevné pece bez přídavného dekoru.

Kde koupit stroj na výrobu popcorn

Popcorn stroje jsou obvykle těžké najít v obchodech s běžnými spotřebiči. Zvláště toto tvrzení platí v případě malých měst. Vyberte vhodný domácí stroj pro výrobu popcorn z různých modelů, obraťte se na správce a zaplaťte za nákup přes internet. On-line obchody specializující se na prodej takovýchto zařízení, obilných a aromatických přísad, poskytují širokou škálu modelů pro domácí a průmyslové využití.

Co hledat při výběru popkronitsu

Zařízení pro výrobu popcornu, stejně jako jakákoli jiná technika, by měla být pečlivě zvolena. Je třeba zhodnotit, jak produkt splňuje očekávání pro několik parametrů. Především byste měli věnovat pozornost:

  • rozměry;
  • výkonnost;
  • funkčnost;
  • vzhled;
  • náklady;
  • záruku.

Rozměry a výkon

Nejprve je třeba postupovat podle vlastních potřeb: neměli byste si koupit velkou popcornovou krabičku, pokud chcete vařit popcorn příležitostně pro setkání s několika přáteli. Naopak, pro velkou společnost, která se často setkává s jinou novinkou v domácím kině, je kompaktní zařízení sotva vhodné.

Velikost stroje závisí na jeho výkonu. Velikost popcorn výrobce se může značně lišit: v internetových obchodech jsou prezentovány jak kompaktní zařízení, tak skuteční obři pro průmyslovou výrobu. Malé modely (20 x 20 x 20 cm) dokáží vyrobit asi 1 kg popcorn za hodinu, zařízení, která jsou větší (50 x 50 x 80 cm), produkují ve stejném časovém intervalu až 6-7 kg popcorn.

Funkčnost a vzhled

Co se týče funkčnosti, většina zařízení se od sebe liší: všichni mohou vařit sladkou i slanou popcorn. Někteří však poskytují přípravu lahodných lahůdek bez použití oleje, což je nepochybnou výhodou pro ty, kteří se o jejich zdraví starají.

Zařízení na trhu mají jiný design. V závislosti na vašich preferencích si můžete zakoupit přístroj na výrobu popcorn retro stylu nebo v podobě fotbalové míče, kukuřičného klasu nebo plechovky Coca-Cola. Existují čisté přístroje, které připomínají obyčejný kombajn, který dokonale zapadá do interiéru jakékoli moderní kuchyně.

Náklady a záruka

Prosím, zařízení pro výrobu popcorn a cenově dostupné. Cena za kvalitní zařízení začíná od 2 tisíc rublů, ale pro velké modely budete muset zaplatit až 15 tisíc a více v závislosti na výkonu zařízení. Můžete dokonce najít popcorn za 500 rublů, ale kvalita takového zařízení by měla být velmi nízká a záruka je jen dva týdny. U ostatních modelů se záruční doba pohybuje od 1 roku do 5 let.

Popcorn Makers

Výrobní kapacita hlavních dodavatelů strojů pro výrobu popcorn je v Číně, ale to nezhoršuje kvalitu zařízení. Výrobci jako Starfood, Gastrorag, Vitek nebo Gemlux jsou všeobecně známé. Na domácím trhu popcorn box dodávky společnosti "Sikom."

Pokud potřebujete vybrat dobrý stroj na vaření popcorn, recenze budou důležité, měli byste jim určitě věnovat pozornost ještě před nákupem. Najděte informace o tom, co si uživatelé myslí o konkurenčním modelu, nebude to těžké.

Vaření popcorn v zařízení

Příprava popcorn ve speciálním přístroji nezpůsobuje potíže. Jediné, co musíte udělat, je nalít kukuřici do prostoru, v případě potřeby přidat malé množství oleje a zapnout přístroj. Po 3-5 minutách bude popcorn připraven. Konečnou lahůdku můžete nalít pomocí karamelu nebo ovocného sirupu.

Nebo možná v podnikání?

Popcorn stroj je často zakoupen pro prodej popcorn v nákupních centrech nebo kinech. Podnikání nevyžaduje velké počáteční investice, rychle se vyplatí a přináší dobré zisky, což je důvod, proč je populární.

Za to stojí za to, že v tomto případě kompaktní stroj na popcorn nebude fungovat: prostě nemusí mít dostatek energie, aby uspokojil poptávku. Zařízení je nutné zakoupit v plném rozsahu, s dobrým výkonem a možností práce ven z výroby.

Správná péče o zařízení

Jakékoliv zařízení potřebuje řádnou péči. Přístroje pro výrobu popcorn by měly být po každém použití omyty a ne opečené na stejném oleji více než jednou. Je nutné pečlivě manipulovat se zařízením a obsluhovat ho v plném souladu s pokyny, čímž se vyloučí poruchy a prodloužení životnosti stroje při výrobě popcorn.