zahradnictví

Ušetřete vodu. Kropné zavlažování to udělejte sami

Anonim

Letní obyvatelé a zahradníci žijící v obrovské rozlehlé zemi zřídka používají takový zázrak moderních technologií jako kapkové zavlažování. Udělejte to sami, tato jednotka vyrábí ještě méně vlastníků půdy. To není překvapující, protože v naší zemi je dostatečně velký počet řek a jezer, které se obávají možného sucha. A marně. Kropné zavlažování šetří nejen vodu, ale i čas. Tato metoda zalévání rostlin se stala hlavní v zemích, kde je nedostatek čerstvé vody. Vytváření kapkového zavlažování vlastním rukama není obtížným úkolem, protože se stal dobře známým lékařským kapátkem prototyp tohoto systému.

Podstata metody

Agronomové už dlouho studovali, kolik vody je třeba pro určitý typ rostlin. Kropné zavlažování pomůže snížit spotřebu vody a poskytne plodiny potřebné množství vlhkosti. Schéma je poměrně jednoduché: potrubí je položeno podél každé řady rostlin, každá z nich má řadu otvorů, kapky se vkládají do otvorů a dodávají živoucí vlhkost přímo ke kořenům každé rostliny. Tím se provádí zavlažování. Tento zavlažovací systém má další důležitý přínos: protože vlhkost je zaměřena pouze na kořeny rostliny, kterou si vyberete, buriny nedostávají správné množství vody a v důsledku toho se zhorší. Naši vynalézaví krajané přišli s mnoha způsoby, jak udělat vlastní kapající zavlažování. Co si vybrat, rozhodněte se sami!

Jak udělat kapkové zavlažování vlastním rukama?

Metoda číslo 1

Tato metoda je ideální pro zavlažování náhodně vysazených stromů. K zajištění zavlažování stromu budete potřebovat:

  • potrubní část;
  • kapátková trubice;
  • kapacita - vodní nádrž.

Nejprve je nutné vykopat malé otvory (jámy) s hloubkou nepřesahujícím půl metru a průměrem nepřesahujícím 20 centimetrů. Otvory jsou lépe umístěny pod obvodovou částí koruny stromu. Vyplňte otvor do středu malými kameny, což trochu prohloubí potrubní část do této vrstvy. Poté vrstva uzavřete fólií a ponecháme výřez pod trubkou. Poté musí být otvor pohřben se zemí, aby segment trubky vyčníval nad povrch. V blízkosti jámy je umístěn kontejner s vodou, do něhož spadá jeden konec trubice z kapátka. Druhý konec je spuštěn do trubky, která vyčnívá ze země. Všechno Udělali jste si vlastní kapkové zavlažování!

Metoda číslo 2

Pro zavlažování podle této metody potřebujete pouze ohebné trubky z kapátků a barel vody. Namontované barel o půl metru nad zemí. Kousek pěny s otvory, kterými jsou trubky vedeny, se do něj spustí. Dále se každá trubice přivádí do rostliny. Všechno je docela jednoduché. Pro zalévání rostlin pomocí teplé vody z horní vrstvy. Mimochodem, podobným způsobem můžete organizovat a krmit rostliny. Suspendujte vědro (nebo láhev o objemu 5 litrů) hnojivem rozpuštěným ve vodě v koruně stromu, nainstalujte kapátkovou trubku a nasměrujte ji na kořeny stromu. To je všechno. Musíte se ujistit, že voda v zásobnících, které jste nainstalovali, nevyčerpá.

Pokud se vám zdá, že takové metody jsou pro vás nemožné nebo nemáte možnost samy zavlažovat, můžete si je koupit ve specializovaných prodejnách.