zahradnictví

Tropická liana - Kobe. Výsadba a péče

Anonim

Kobea (Cobaea) patří do rodu vysokých keřů - lezení nebo lpění, velmi krásné kvetení, narozený v tropech Ameriky. V Rusku se pěstují především dvě odrůdy Kobei - s bílými a fialovými květy a nejčastěji se oba používají jako roční liany. Tato tropická rostlina nepřežije v našem chladném klimatu. Ale když je v zimě v příhodných podmínkách možnost skladovat kontejner s oddenkou, samozřejmě Kobe a tady - vytrvalá rostlina,

extrémně dekorativní a okamžitě rostoucí. Řada čtyř-šest metrů dlouhých stonků hojně pokrývá krajky leštěné listy. Hnusné vousy zvedají rostlinu velmi rychle do neuvěřitelných výšek a zanechávají na cestě jasně zelený koberec. Krásné osm centimetrů zvonků květin maluje zelené bílé a fialové, které dodávají veselí.

Kobei Výsadba a péče

Většina zahradníků poukazuje na to, jak dobře Kobe kultivuje. Samozřejmě, výsadba a péče vyžadují jisté dovednosti a dodržování základních zemědělských postupů, ale nic mimo ně není. Hlavní věc je sluneční poloha nebo malá polumbra, úrodná, dobře oplodněná půda a nepřítomnost nadměrné vlhkosti. Je také nutné se zabývat mšicemi a roztoči, z nichž Kobe trpí hodně. Péče, vidíte, je poměrně snadná ve srovnání s jinými lidmi z tropických oblastí.

Chov

Tuto rostlinu je možné rozmnožit vegetativně, pokud je mateřská rostlina zachována jarním. Semena Kobei před výsadbou musí být namočeny v roztoku růstových stimulantů, jako je epin. Nejlepší je to udělat předtím. Nejúspěšnějším měsícem pro výsev semen je březen, přesněji jeho střed. Aby nedošlo k poranění kořenů semenáčků při sběru, je lepší, aby každé semeno bylo umístěno v samostatné fóliové objímce, a poté po transplantaci nedojde ke zpoždění růstu.

Ze shora jsou semena posypána vrstvou půdy o tloušťce 1, 5 cm. Po týdnu můžete počkat na sazenice. Jsou-li splněny všechny agrotechnické podmínky, Kobe stoupá téměř v plném členství. Pěstování a péče o pravidla - nejdůležitější ukazatel klíčivosti rostlin, který se v tomto ohledu nemůže pochlubit dobrými vlastnostmi. Do konce března mohou být sazenice přenesena do pohárků. Před tímto postupem je třeba je napojit, pečlivě rozvinout fólii a bez přerušení uzemnění přenést rostlinu na nové místo. Když jsou sazenice přizpůsobena a to trvá několik dní, musí být temperováno. Například na glazované lodžii. Před přestěhováním do zahrady je třeba sadby několikrát napojit a napájet. Během týdne a půl bude Kobe muset znovu transplantovat - roste tak rychle. Nějaký čas předtím, než se přesuneme na otevřenou půdu, budou muset semenáčci vyvíjet silný kořenový systém, a tak se přesunou ze šálků do čtyřlitrových hrnců a ještě lépe do košů. V prostorné misce Kobe roste s kvasinkami!

Výsadba a péče jsou ještě daleko od dokončení a semenáčky už nezapadají ve výšce lodžie. Je třeba je úhledně svázat tak, aby při přesunu do zahrady bylo snadné přetočit lenošky a zabalit. V prvních dnech června - čas přistání - by měly být připraveny předem připravené přistávací jámy a naplněny úrodnou půdou. Vysejte sádlo hojně a podepřete skládanou láhu, pečlivě odstraňte hubení zeminy a okamžitě ji zasypejte na trvalém místě. Dále je nutné uvolnit antény ze šňůry, s nimiž byly koba vázány na lodžii, aniž by byly poškozeny. Nejjednodušší způsob, jak ukončit šňůru a pečlivě vyjmout segmenty, zvedněte nádobku na podpěry a upevněte. Kobeya roste extrémně rychle a pomáhat jí v tom, musíte půdu oplodnit střídavě s organickou hmotou a minerálními hnojivy (každý týden). A samozřejmě voda! Pak v červenci bude Kobe připravena k rozkvětu. Okouzlující pohled! Stena fialových zvonů (takové velké květiny nelze nazvat jazykem zvonky). Dokonce i semena se objeví! Je pravda, že nemají dostatek léta, aby zrali.