udělejte to sami

Instalaci Dobory udělejte sami

Anonim

Dveře jsou nezbytnou součástí každé místnosti. Pokud člověk nikdy neinstaloval, měl by vědět, že krabice je vždy menší než tloušťka stěn. A zbývající vzdálenost bude také nutná. A každý si sám rozhodne, co se dá dělat s tímto prostorem.

Omítka je vhodná pro některé, zatímco jiné používají plasty. Podle mnoha stavitelů je dobré instalovat dveřní panely na předních dveřích nebo na vnitřní dveře. Když profesionálové převezmou práci, potřebují trochu času (hlavně počkat, až se montážní pěna vysuší). Samotný postup není obtížný, takže můžete nezávisle provádět každou fázi.

Předpokládá se, že instalace dveří s dobori - je vhodnou volbou pro libovolnou místnost. Není třeba se obávat, že by se něco mohlo stát špatně. Je třeba se zbavit užitečných informací, abyste pochopili, co je v sázce. Pokud budeme vycházet z užitečných doporučení, postup bude proveden rychle a správně.

Co jsou dobori?

Je zřejmé, že obchod bude muset zakoupit nejen dveře. Před tím, než vypočítete své náklady, stojí za to, že budete muset koupit další příslušenství. Ale co je to? Chcete-li, aby dveře byly krásné a čisté, budete potřebovat ozdobu a ozdobu. Nejčastěji to prodejci v obchodě s hardwarem připomínají a mají vše, co potřebují v sortimentu. Kromě toho je nutné zakoupit upevňovací součásti a montážní pěnu.

Co je dobor? Podle externích dat a jejich účelu se jedná o lištu, se kterou se šířka rámu dveří zvětšuje a provádí se její vyrovnání s rovinou stěny. Nejčastěji má obdélníkový průřez.

Materiály

Zde, z čeho mohou tyto komponenty vypadat:

 • masivní dřevo;
 • MDF;
 • Tvrdé lepenky;
 • DSP.

To vyžaduje dodatečné pokrytí, bez něhož by vnější data nebyla vhodná. Jedinou výjimkou je strom. Někteří mistři před instalací doborov si je sami. Pokud je po jakékoliv jiné povrchové vrstvě, listové vrstvě nebo dřevotřískové desce, jsou pro tuto roli zcela vhodné. Ale pokud takové materiály neexistují, neměli byste je koupit a dělat to - bude levnější používat hotovou verzi z obchodu.

Co je často v prodeji a co je přednost mistrem?

Trh je bohatý, ale existují pouze dva hlavní typy:

 • Jednoduchá - šířka v rozmezí od 70 do 200 milimetrů a tloušťka - 15. Současně existují strany s okrajem. Ačkoli existují možnosti bez ní.
 • Teleskopické. Jedná se o unikátní a vyšší systém trnu-drážky. Každý z nich má správnou velikost a dokončí povrch.

Rozsah je slušný a musíte se rozhodnout, než si koupíte, co je vhodnější. Teprve potom můžete začít opravu. Je důležité správně provádět měření, abyste nemuseli nakupovat ani hradit další peníze.

Instalační proces

Je zřejmé, že je obtížné splnit zcela hladké stěny v každé místnosti. Nejčastěji při instalaci chyb dveří dochází například ke vzniku klínu mezi rámem dveří a stěnou. Je těžké předem rozhodnout, kolik potřebujete. Majitelé říkají, že musíte nejprve položit dveře na své místo a teprve potom získat další součásti. Vzhledem k tomu, že rovnoměrnost je jen zřídka přítomná, je nutné umístit každý pruh tak, aby se nemýlil.

Nyní bylo jasné, že instalace dobori je nezbytným procesem. Někdy je za dveřmi koupena čtvrtina. Za to stojí za to zvážit získání dalších dílů. Při vytvoření klínu během instalace se přírůstek měří tímto účtem. Při použití značek byste neměli dovolit velké chyby. Všechno by mělo být provedeno s přesností.

Pokud je pravítko posunuto, nebude možné získat úplná data. Při práci na jedné osobě tedy stojí za zvážení. Před instalací dobori je třeba měřit všechny indikátory a zohlednit vývoj speciálních svorek pro měřicí zařízení. Takové uspořádání nevytváří podmínky pro posunutí a přesnost.

Instalace dveří s vlastními rukama děkuje několika způsoby. Ve tvaru písmene "P":

 • Upevnění příčníku na stojanu.
 • Horní vodorovná lišta je mezi svislou dolinou.
 • Gash se provádí pouze pod úhlem 45 stupňů.

Je těžké udělat poslední možnost, pokud neexistuje žádné speciální vybavení. Proto je vyloučen z lidí, kteří nemají úroveň budovy. Je nutné monitorovat hladinu podlahy v procesu, provádět měření dobori. Pokud je malá nesrovnalost, mohou být všechna měření nesprávná. Je lepší provést dokončovací povlak na podlaze před zahájením práce a teprve potom začít montovat dveře.

Co potřebujete vědět?

Doboryho instalace s vlastními rukama se provádí jak samostatně, tak jako sestava. Když je základna ve tvaru U namontována, malé hřebíky působí jako spojovací prvky. Existuje jeden důležitý bod: neměli byste používat šrouby, protože i po vytvoření otvorů v díře můžete během vrtání rozdělit část. Pokud se používají teleskopické součásti, musí být provedeny další akce.

Je zřejmé, že po vytvoření povrchu může dojít k oddělení částí. To je nepříjemná situace. V takovém případě se na záchranu dostane konstrukční páska. Ale to se děje opatrně, takže lepicí páska nezůstane na povrchu. Když je otvor ve čtvrtletí, jsou vloženy těsnění, aby se zabránilo vzniku prasklin.

K dispozici jsou některé schránky, ve kterých nemůžete nainstalovat čtvrtletí. V takové situaci stojí za to úplně změnit postup, jmenovitě upevnění namontované na samotném krabičce. Jak to jde? Před zahájením práce je třeba koupit lepidlo. Musí být vysoce kvalitní a spolehlivé, takže po dokončení práce není problém.

Co dál?

Dále je nutné použít stavební pěnu. Není nutné použít vše v jednom složení, protože tam bude přebytek. Použijte lepší pásky každých 15 centimetrů. Když se materiál rozšiřuje a usuší, prostor bude plně naplněn - to se snaží stavitelé dosáhnout. Takto jsou dveře instalovány s dobory. Je obtížné najít strukturu bez této komponenty. Jinak to bude ošklivé a ne čisté.

Nezkušený mistr by měl pracovat s pěnou a pochopit jeho vlastnosti - rozšíření po vysušení. Pokud se použije přebytek, jednoduše zatlačí dveře z místa a zkazí celý vzhled. Pokud neexistují žádné zkušenosti a porozumění práci s pěnou z konstrukce, je lepší použít distanční vložky. Nezapomeňte, že na trhu existuje mnoho nabídek a každý výrobce dává užitečné doporučení ohledně svých produktů.

Jak pracovat s teleskopickými body?

Mají své vlastní vlastnosti. Instalace probíhá přesně v drážce. To do jisté míry zjednodušuje samotný proces. Toto se považuje za tzv. Spojovací složku. Proto není nutné aplikovat další lepidlo nebo pěnu. Navíc se doporučuje upevnit okraj platbandu na stěně pomocí kapalin. Takové podmínky umožňují, pokud je to nutné, provést demontáž, aniž by došlo k poškození jednotlivých detailů.

Několik funkcí

To je věřil, že dobra nepřijde velké zatížení. Proto jejich pevnost upevnění na tom nezáleží, na rozdíl od samotného bloku. K těmto řešením existuje mnoho výhod:

 • Rychlá rychlost instalace dveří.
 • Není třeba používat mokré techniky. Nejsou vhodné pro zpracování dřeva.
 • A hlavní věc je, že dává celé struktuře krásný, estetický a úplný vzhled.

Všechna práce probíhají v několika krocích:

 • Volba instalace dveří podle schématu.
 • Dveřní rám je kompletně sestaven a měří se děr.
 • Dále je upevnění všech tří částí konstrukce.
 • V případě potřeby se instalují klíny a provádí se vyrovnání.
 • Po instalaci nastavení. To se provádí před zahájením práce pomocí pěny.
 • Prostor je vyplněn pěnou z konstrukce. Stojí to za to v několika trikách, aby nedošlo k nadměrnému tlaku. Po zaschnutí švů.

Instalace Dobory na vnitřní dveře s vlastními rukama je stejná jako u vchodu.

Závěr

Tak jsme si uvědomili, jak instalace dobori pro vnitřní a venkovní dveře v místnosti s vlastními rukama. Jak vidíte, celý proces není obtížný. Jeden musí jen pečlivě provádět každou akci. Práce této stupnice lze provádět kdykoli během roku, s výjimkou vstupních struktur. Ze špiček je jasné, že je vhodné předem připravit nástroje a materiály. Pokud nemůžete něco udělat sami, je lepší pozvat mistry a nezničit dveře.