konstrukce

Co je to krb?

Anonim

Při navrhování vlastního venkovského domu byste měli nejprve přemýšlet o jeho vytápění, stejně jako o krbu, na kterém bude připravováno jídlo. V moderních bytech se toto řešení řeší propojením městské komunikace, ale ve vesnicích, kde nejsou žádné, obvykle používají sporák nebo krb.

Zařízení krbu a princip jeho působení umožňují ohřát velké místnosti na krátkou dobu. Může být také použita pro vaření kebabů nebo nádobí na otevřeném ohni. Nicméně je prostě nemožné ho plně využít k vaření, často spojují krb se sporákem a varnou desku na dřevo.

Tento design má společnou pec a kapuci. Obvykle se nachází uprostřed domu a dělí je na dvě obvyklé části. Jeden je určen k odpočinku a má krb na této straně, druhý je používán jako kuchyň a obsahuje sporák. Takové zařízení je však poměrně komplikované, ale pokud je to nutné, můžete najít takovou věc, jak objednat krbovou kamnu.

Je to kreslený plán pro položení každého řádku. Současně jsou na něm označeny jak klasické cihly, tak žáruvzdorné cihly a rozměry nejsou označeny. To vám umožní osobně položit krb nebo kamen, dokonce i začátečníka. Je však třeba dodržovat několik pravidel.

Především musíte dodržovat plán, který zajišťuje objednávání krbu. Faktem je, že pece a krby vyžadují určité podmínky pro jejich správné fungování. Jejich porušení může vést k kouři nebo k požáru a nejmenší odchylka od objednávky přinese takovýto účinek.

Nezměňujte se samy, upravujte velikost budoucího zařízení. Pokud je objednávka krbu nebo kamny určena pro instalaci na dva metry čtverečních, pak by se nemělo dělat ani více. Zvláště neměli byste měnit velikost nebo rozměry.

Zvláštní pozornost by měla být věnována samotnému procesu kladení. Mělo by být provedeno s přihlédnutím ke všem technologickým procesům, od přípravy žáruvzdorné hlíny až po řezání švů. Je třeba mít na paměti, že pořadí krbu je kvůli své specifičnosti navrženo pro švy o něco větší velikosti než u obvyklého zdiva.

Nedávno můžete prostřednictvím internetu zakoupit hotové krbové a pecní pece. Jsou to skutečně sestavená zařízení. Nevyžadují objednávání krbu nebo sporáku, ačkoli někteří řemeslníci jej používají k šití pece a komína, což jim dává vhodný vzhled. Toto položení vyžaduje zvláštní péči, protože ve skutečnosti je to podšívka.

Takže téměř každý může udělat krb nebo kamna sama o sobě, ale s přihlédnutím k tomu, že bude mít alespoň základní dovednosti zdiva a současně má dobrý pořádek. Je to kvalita a správnost náčrtu, která bude záviset nejen na vzhledu konečného produktu, ale také na jeho funkčnosti, takže musí být pečlivě zvolena s ohledem na všechny potřeby.