nástrojů a zařízení

Konstrukční úrovně: odrůdy, hodnocení výrobců

Anonim

Měřicí zařízení ve stavebnictví vždy hrálo důležitou roli. Závisí na přesnosti umístění konstrukcí, správnosti pokládky obkladů a instalaci zařízení. Pokud však dříve pro řídicí úkoly používali nástroj s minimální sadou funkcí a významnými chybami, dnes výrobci nabízejí široký výběr špičkových technologických zařízení. Nejoblíbenějším měřicím nástrojem je stále konstrukční úroveň, ale v modernizované verzi. Tradiční sada nástrojů však neztratí svého obdivovatele.

Bublinové modely jako základní řešení

Klasický design, vyznačující se jednoduchým zařízením a přístupným principem ovládání. Standardní verze je model s obdélníkovým pouzdrem z kovu nebo plastu. Na vnějším povrchu konstrukce se aplikuje stupnice s dělicí částí, podle které velitel stanoví geometrické indikace. Zodpovědným pracovním prvkem pro stanovení úrovně je banka s kapalinou. Jedná se o tzv. Duchové úrovně, jejichž stav určuje správnost aktuální polohy nástroje.

V závislosti na modelu může mít hladina bubliny budovy jeden nebo více indikátorů kapalinových lahví. Kromě toho existují vodorovné a vertikální úrovně duchů, které umožňují současně zaznamenávat odchylky ve dvou rovinách. Také některé modifikace zahrnují přidání ve formě nakloněné baňky. Pro určení úrovně objektu je nutné k němu připojit tělo nástroje a vizuálně posoudit stupeň odchylky. V normálním stavu by měla být lahvička s obsahem hladiny ve středu baňky.

Hladiny vod - jaký je rozdíl?

Toto zařízení má dlouhou trubkovou hadici a propojené baňky. V tomto procesu jsou plněny kapalinou, jejíž úroveň umožňuje také zaznamenávat odchylky. Princip fungování je velmi jednoduchý - v komunikačních nádobách, podle Pascalova zákona, úrovně plnění budou stejné. Proto je-li každá z baněk přiváděna k objektům, které jsou na vzdálené vzdálenosti, pak hladinou vody v nádržích bude možné vyhodnotit jejich polohu vzhledem k vodorovné rovině.

Výhody tohoto nástroje zahrnují nízkou cenu a jednoduchý design, ale existují určité nuance použití. Za prvé, hladina vody na stavbě je poměrně citlivá na nejmenší kolísání a vytváření bublin už neposkytuje správné informace. Za druhé, prostředí je také schopno narušit přesnost měření - zejména v případě, že v místnosti působí tepelná zařízení, která ovlivňují stav kapaliny. A je třeba mít na paměti, že hydraulické úrovně pracují pouze s horizontální rovinou.

Konstrukce potrubí

V jistém smyslu, jakési bublinové vzory. Přinejmenším je princip jejich jednání podobný. Zařízení umožňuje posoudit vertičnost a horizontální polohu různých struktur a objektů. Obvykle se používá ke kontrole instalace sloupů, nosníků a profilových objektů. A jestliže hladina bubliny budovy má typický pravoúhlý design, pak u modelů typu potrubí je tvarový faktor mnohem různorodější. Některé modely se vyznačují svým kompaktním rozměrem a možností přidání pouzdra a existují také struktury ve tvaru písmene V, jejichž tvar umožňuje jejich upevnění na měřené objekty. Na druhou stranu, u plochých konstrukcí je použití takových úprav obtížné.

Ruční goniometry

Další druh tradičních úrovní, který řeší složité problémy při posuzování polohy objektů. Hlavním strukturálním rozdílem mezi modely bublin je dvojité uspořádání pravítka, které lze použít jako úhloměr. Správné polohování se provádí také pomocí vodováhy. To znamená, že úhloměr lze použít jako normální stavbu budovy a jako nástroj pro přesné upevnění polohy na nakloněných rovinách. Tyto modely zpravidla zahrnují výstavbu letních domů, verand, altánů, struktur pecí a dalších objektů, pro které je důležité důkladné posouzení situace z různých bodů.

Obsahuje digitální úrovně

Rozsáhlá kategorie měřicích přístrojů, která mohou mít stejnou fyzickou schopnost fixovat aktuální polohu, ale způsob, jakým jsou data prezentována, bude digitální. Taková zařízení se používají při vyrovnávání konstrukčních částí zařízení při montáži závěsných stropů do truhlářských a jiných prací. Stavba elektronické úrovně má zpravidla digitální displej ve svém zařízení, který odráží data získaná během procesu měření. Přesnost dosahuje průměru 0, 05 stupňů, ale to již závisí na příslušnosti k uživatelské třídě - profesionální nebo domácnosti.

Přístroj je napájen bateriemi nebo bateriemi. Při výběru elektronických zařízení je důležité číst další funkce - např. Přítomnost automatického vypínacího systému, zpoždění na displeji nebo zvukové výstrahy při dosažení určitého svahu.

Laserové úrovně

Na trhu stavebních výrobků se laserové měřicí zařízení objevilo před více než 20 lety, ale teprve nedávno to bylo k dispozici nejen profesionálům, ale i běžným řemeslníkům pro cenové a ergonomické vlastnosti. Hlavním rysem těchto úrovní a ve skutečnosti úrovní je světelně optická náplň, která poskytuje laserovému paprsku cílovému objektu. V důsledku toho se promítá perfektně plochá čára, podél níž lze posoudit polohu konstrukcí a směrů. Dosavadní konstrukční úroveň tohoto typu vám umožňuje provádět složité matematické výpočty. Mikroprocesor zabudovaný do zařízení provádí výpočty pro nastavené funkce v automatickém režimu na základě získaných dat.

Vzhledem k fyzickému způsobu ošetření jsou hladiny laseru instalovány na rovný povrch a jsou součástí práce jediným stisknutím tlačítka. Konstrukce samotného zařízení je kompaktní a ergonomická, takže není zvlášť obtížné řídit a označovat.

Typy hladin laseru

Na světelných optických prvcích jsou dva typy úrovní - bodové a lineární. Pro domácí účely můžete první možnost koupit jako nejjednodušší a nejvhodnější pro většinu domácích oprav. Bodová úroveň pracuje s jediným paprskem a posílá jej podél stěny v přímce. Mimochodem, případ těchto modelů je plochý, což jim umožňuje instalovat na ploché povrchy bez zvláštního upevnění.

Pro další kritické úkoly měření se používá lineární úroveň budovy, která může směrovat několik paprsků. Specialisté zejména sestavují skupiny letadel s body, které umožňují aplikovat značky na stěnách, podlahách a stropech.

Vlastnosti rotačních úrovní

Jiný typ laserových modelů, ale má významný rozdíl. Princip rotace operace znamená takové zařízení nosníku, které během práce zachycuje ne specifický bod nebo úhel, ale celkový pohled na 360 stupňů. To umožňuje provádět značení po celém obvodu místa, což je velmi výhodné při práci na velkých objektech.

U opravných opatření malého formátu v místnosti není pro získání takového modelu žádný smysl. Pravidelně se rotační zařízení používají v otevřených prostorech, a proto je třeba předem zajistit odpovídající ochranné vlastnosti. Nejlepších konstrukčních úrovní tohoto typu jsou vodotěsné a odolné proti nárazům s třídou ochrany nejméně IP54. Pokud jde o odolnost vůči teplotám, výrobci uvádějí v průměru rozsah od -10 do +40 ° C.

Recenze produktů Stabila

Jeden z předních vývojářů měření stavebních nástrojů v segmentu úrovní. V počáteční třídě je model Pocket Electric 17775 obzvláště pozoruhodný, stojí zhruba 500-600 rublů. Jedná se o jednoduché zařízení, jehož výhody zahrnují ergonomický design, speciální tvar zásuvek a dobrou kvalitu konstrukce.

Pro specialisty společnost nabízí model 80A, 120 cm dlouhý, s cenou 2, 5 tisíc rublů. Výhody úrovně konstrukce Stabila v této řadě zahrnují dobře osazené pracovní plochy, vysokou přesnost a fyzickou spolehlivost. Existují však také slabé stránky, jako je velká hmotnost a nepřítomnost nárazuvzdorných zátek s rukojetí.

Recenze produktů Kapro

Je to také známá značka, kterou modely byste měli kontaktovat, pokud potřebujete profesionální značkovací nástroj. Samotní uživatelé říkají, že vývojáři této společnosti jsou nejlépe schopni vyrábět špičkové elektrické úrovně. Zejména PLUMBSITE GENESIS 200 cm dlouhá je výkonné zařízení pro práci s vodorovnými a svislými rovinami. Model má dva průchody, polyakrylovou vodu odolnou proti nárazu a vestavěné magnety. Podle vlastníků konstrukční úroveň konstrukce Kapro této úpravy může vydržet značné zatížení, nedeformovat a současně udržuje přesnost měření. Ale cena na této úrovni je také působivá - 5, 5 tis. Rublů.

Jako alternativu a cenově dostupnější variantu můžete nabídnout model PLUMBSITE SHARK s délkou 60 cm pro 2 000 rublů. Toto zařízení je také ceněno díky kombinaci vysoké spolehlivosti a přesnosti. Nejlepší možnost, pokud potřebujete asistenta pro odbornou opravu v areálu.

Recenze produktů společnosti ADA

Tento výrobce se specializuje na digitální technologie pro měření a nabízí pokročilá řešení a technologie. Zvláštní pozornost ve střední třídě si zasloužila kombinovaný model Pro-Digit RUMB. Vyznačuje se možností přesného měření úhlů a odchylek podél rovin. Navzdory vysokým technickým a provozním charakteristikám a značným cenám je tento nástroj také oceňován běžnými uživateli. Kompaktnost, ergonomie a snadná doprava - hlavní výhody, které jsou uvedeny v recenzích. Úroveň budovy společnosti Pro-Digit RUMB může být zajímavá a profesionální. Zařízení podporuje funkci automatického vypnutí, zachytává data na displeji a poskytuje rozsáhlé možnosti pro měření relativních úhlů.

Závěr

Volba vhodného nástroje pro správné značení a přesné měření během oprav nebo stavebních prací je možná pouze s komplexním ohledem na provozní parametry. Je nutné vzít v úvahu jak technické vlastnosti zařízení, tak i možnosti kontroly s dalšími funkcemi. Navíc každý segment může mít své vlastní výběrová kritéria. Například, co byste měli zvážit, pokud potřebujete úroveň budovy pro domácnosti? Který je lepší? Kvalita a spolehlivost konstrukce v tomto případě přicházejí do popředí. V tomto smyslu budou modely Kapro optimálním řešením, i když pro jednoduché úkoly v domácnosti jsou příliš přetížené možnosti.

Pokud se vyskytne problém s výběrem elektronických hladin laseru, bude nutné vzít v úvahu pomocné nástroje. Získání modelů tohoto typu je žádoucí pro univerzální práci, takže byste neměli ukládat na rotačních zařízeních za předpokladu, že jsou schopni provádět složité výpočty.

Multifunkční měřicí technika, která kombinuje nejen několik provozních režimů nebo funkcí, ale také různé měřicí principy je také populární. V jednom provedení lze kombinovat světelné optické prvky a vodováhu. Tato možnost se ospravedlňuje sama o sobě jako univerzální měřicí nástroj v oboru, ale bude mít také značnou cenu.