nábytek

Výpočetní dveře skříně. Posuvné systémy

Anonim

Posuvné šatní nábytek dnes požadovaný a populární. S určitými znalostmi a základními dovednostmi může být taková struktura provedena nezávisle. Od obvyklého šatníku se liší přítomností systému posuvných dveří. Abyste mohli realizovat tvůrčí nápady a sny, musíte správně vypočítat dveře oddělení skříně.

Funkce Coupe

Instalace nepotřebuje mnoho místa. Hlavní výhodou je, že strop, podlaha a stěny mohou být použity jako konstrukce stěn. Jedná se o vestavěnou skříň. Nemůže být přesunuto. Volně stojící konstrukce se liší od starých modelů systémem posuvných dveří. Vnitřní plnění, umístění oddílů, polic, boxů závisí na velikosti modelu a místě instalace. Princip skříňového prostoru znamená možnost změny - přeměna interiérové ​​výzdoby, výměny a kombinace dveřních panelů. Základem takového nábytku je stabilní a vysoce kvalitní posuvný systém. Výpočet dveří šatníku je založen na měření šířky a výšky místnosti. Měření by měla být co nejpřesnější. Je třeba vzít v úvahu nerovnosti stěn, přítomnost soklu a baget.

Volba posuvného systému

Existuje mnoho mechanismů pro šatní skříně a skříně. Princip fungování všech systémů je stejný. Dveřní křídla na kolejích se posunou k boční straně a otevírají jednu nebo druhou část vnitřního prostoru. Konstrukce systému je vyrobena z kovu nebo hliníku. Ta druhá je levnější, ale při každodenním provozu se rychleji opotřebovává. Systémy se liší v oblasti výroby materiálů, profilů (otevřených nebo uzavřených). Mohou být jednoduché nebo dvojité. Slip systémy mohou být horní a spodní a různé konfigurace. V závislosti na odhadované velikosti může mít nábytek více než dvě dveře. Počet odpovídá počtu kolejnic v kolejích. Výpočet dveří skříně závisí také na počtu překrytí dveřních panelů.

Jak vypočítat velikost dveří

Přestože šatník může mít jednotlivé rozměry, měli by se snažit o některé standardy. Z bezpečnostních důvodů by výška dveří neměla být větší než 2600 mm a šířka jednoho listu - 450 mm. Doporučená hloubka je od 400 mm do 600 mm. Vzorec pro výpočet dveří skříňového prostoru je poměrně jednoduchý:

  • Výška dveří (Dv) se rovná výšce otvoru (Q) - 40 mm.
  • Šířka dveří (W d) lze vypočítat podle vzorce: W d = (W pr + 20mm) / 2, kde W pr je šířka otvoru, 20 mm je přírůstek pro překrytí dveří, 2 je počet dveřních panelů. Pro výpočet třídveřových panelů se zvyšuje 40 mm.
  • Délka horních a spodních vodítek: D například = W ave.
  • Vertikální délka profilu: D vert = V dv.

Aby nedošlo k chybám, je lepší provést výpočet dveří skříně po montáži rámu a instalaci vnitřních přepážek a polic.

Fasádní náplň

Fasáda je hlavní a viditelná část šatníku. Kromě klasických možností plnění (laminované dřevotřískové desky nebo zrcadla) existuje mnoho dalších zajímavých řešení. Tento obraz na skle nebo zrcadle. Nástěnné sklo, plátované sklo nebo barevné sklo. Fasády jsou k dispozici s povrchovou úpravou umělé kůže, dekorativními plasty, stejně jako přírodní bambus nebo ratan. Možnosti plnění jsou kombinovány. Vložky dveří mohou být zarámovány s profilem různých geometrických tvarů. V závislosti na výplňovém materiálu a typu kluzného systému se může mírně lišit výpočet rozměrů dveří šatníku. Při výpočtu kombinovaných dveří se výška plnění sníží o 4, 5 mm, je-li tloušťka 40 mm, respektive o 1, 5 mm s tloušťkou náplně 10 mm. Skleněná a zrcadlová výplň na zadní straně musí být vyztužena nárazuvzdorným povrchem.