konstrukce

Instalace zásuvek a spínačů to udělejte sami

Anonim

Celá naše civilizace je postavena na elektřině a její "vodiče" - zásuvky a spínače - jsou téměř v každém bytě. Jejich počáteční umístění v bytě není vyhovující všem, takže by nebylo nadbytečné přesně vědět, jak se instalace zásuvek provádí vlastními rukama.

Ve skutečnosti, jak už brzy uvidíte, není v této práci nic komplikovaného, ​​hlavní je přesnost a dodržování bezpečnostních předpisů.

První pravidlo, které je nutné nejen pamatovat, ale zapamatovat si srdce - nikdy neinstalujte zásuvky a spínače s propojenými vodiči! Před zahájením práce musíte odpojit elektrickou energii v bytě!

Zvolte místo, kde budete instalovat zásuvky. V ideálním případě by měly být umístěny co nejblíže elektrickým spotřebiči, které hodláte do nich zahrnout. Pokud plánujete instalovat externí zásuvky, nebudete muset dělat žádnou další práci, ale instalace vnitřních zásuvek bude vyžadovat další nástroje a úsilí.

Budete potřebovat:

  • vrták a korunka s požadovaným průměrem;
  • šroubováky (ploché, křížové a zkušební);
  • nůž;
  • tužka;
  • zásuvky a krabice pro ni.

Označte na zdi místo, kam hodláte instalovat zásuvky do sádrokartonu, připojte instalační krabici k ní a vystřihněte její obrys tužkou. Pokud nemáte vrták s korunkou vhodného průměru, nakrájejte kruh nožem. To není obtížné, protože suchá stěna je poměrně měkký materiál.

Vytáhněte drát do krabice a vložte jej do štěrbiny. Poté jej pomocí šroubů připevněte ke stěně. Musí sedět těsně na místě určeném pro ni a ne "hrát", jinak se zásuvka uvolní a následně spadne ze zdi.

Většina práce. Nyní zůstává pouze připojení vodičů. Vypněte elektřinu. To lze provést buď z chodby, pokud máte nainstalovaný čítač, nebo přímo z bytu. Pokud je počitadlo ještě starého vzorku, pak odšroubujte zátky a v nové je stačí vypustit přepínač. Před započetím připojení ověřte pomocí šroubováku testeru přítomnost proudu v síti.

Nesmí existovat žádné problémy s dvěma vodiči. Jednoduše je vymažte z izolace a připojte je ke všem terminálům. Ale pokud chcete připojit tři dráty, musíte být opatrní, protože jedním z nich je "země". Nejlepší je vyčistit dráty o pět centimetrů, zkroucené žíly otočit do kroužku a položit je přímo na svorky. Takové spojení je považováno za spolehlivější, navíc kvůli větší kontaktní oblasti se dráty zahřívají méně.

Vložte již připojenou zásuvku do krabice a utáhněte boční nohy šroubovákem. Musí to zajistit v krabici. Umístěte zásuvku tak, aby stála přesně ve stěně, upevněte čelní panel a můžete dokončit instalaci.

Nyní můžete bezpečně zapnout světlo v bytě a připojit elektrické spotřebiče, které potřebujete k zásuvce. Jak můžete vidět, instalace zásuvek nevyžaduje žádné zvláštní znalosti a dovednosti a je docela schopná pro každého.