zahradnictví

Správné hospodaření s jahodami a tajemství vysokého výnosu

Anonim

Nejčastější plodinou z bobulí, která je pěstována v domácích zahradách, je jahody. Šťavnatá a sladká, je velmi bohatá na vitamíny a esenciální aminokyseliny, protože kromě tradičního používání jahod v potravinách je také široce používána pro kosmetické účely. Jako každá jiná kultivovaná rostlina má však své vlastní zvláštnosti pěstování a péče, protože vědí, že můžete dosáhnout maximálního výnosu z každého keře. Správné hospodaření s jahodami zaručuje vysoký výnos, protože naštěstí pro všechny zahradníky to bobule není příliš náročné na rostoucí podmínky.

Takže, nejprve byste měli říct o tom, jaké jahodové odrůdy dnes existují. Nejprve je to tradiční jahoda (dává jednu sklizeň pozdní jaro - časné léto) a odráží (dává dvě sklizně za sezónu). Kromě toho dnes tato plodina plodů obsahuje zcela nové odrůdy - determinantní odrůdy, mezi něž patří Brighton, Elizabeth a Selva. Jeho hlavním rysem je skutečnost, že zemědělská technologie jahod takových odrůd umožňuje těžbu po dlouhou dobu. Některé odrůdy, jako například moskevská pochoutka, vám obecně umožňují získat sklizeň i na vykořeněných prodejnách, což vám umožní střílet co nejvyšší počet bobulí za sezónu.

Všechny jahodové odrůdy jsou velmi náročné na přítomnost živin v půdě, a proto pro každoroční produkci stabilní plodiny je potřeba vyrábět potašové a fosfátové hnojiva každý podzim. Navíc velmi dobrý výsledek dává hnojivo humus, stejně jako mulčování pilinami nebo slámou. Ve druhém případě rostlina získává dodatečnou ochranu před silným přehřátím a udržuje vlhkost po celý den. To je přesně správné jahodové hospodářství, protože zařízení v tomto případě je také spolehlivě chráněno před náhlymi teplotními změnami během dne i v noci.

Při výsadbě by měl být výsadba velmi pečlivě vybrána, protože to je také tajemstvím úspěšného rozvoje vaší výsadby. Faktem je, že silné stromky s několika listy stejně jako dobře vyvinutý kořenový systém v co nejkratším čase budou moci nejen zakořenit, ale i úspěšně se vyvíjet. V tomto případě bude stromek v příštím roce potěšit své majitele s první sklizní.

Je také důležité vzít v úvahu, že zemědělská technologie pěstování jahod zahrnuje časté zalévání, protože schopnost bobulovitého křupavce úspěšně přinášet ovoce stejně jako odolat možným chorobám přímo závisí na tom. Nejlepším výsledkem je kapkové zavlažování, ve kterém vlhkost vstupuje přímo do kořenového systému jahod, což výrazně šetří vodní zdroje. To je velmi důležité v průmyslovém pěstování jahod, kde řádné zavlažování ovlivňuje konečný výnos.

Při přípravě budoucích plantáží je důležité správně přistupovat k jahodové výsadbě, jelikož technik jahodového chovu dává velmi dobrý výsledek, pokud je osvětlený sluncem v denním světle. Proces fotosyntézy je v tomto případě nejsilnější, s výsledkem, že vaječníky na křovinách budou maximálním počtem.

Na shrnutí výše uvedeného je třeba zdůraznit, že správně zasadená jahoda, jejíž zemědělská technologie zajišťuje včasné zalévání a přidávání kapalných hnojiv, vám umožňuje pěstovat dobrou plodinu. Hlavní věc, kterou si musíme pamatovat, je, že kromě všech výše uvedených skutečností je třeba věnovat pozornost i struktuře půdy a jejímu typu, jelikož množství hnojiva, které se každoročně přidává do půdy, závisí na tom.