opravy

Je možné vytvořit samonivelační podlahu na dřevěné podlaze?

Anonim

Velmi často se při nedávné opravě používají samonivelační podlahové systémy, které se vyznačují trvanlivostí, odolností proti opotřebení a trvanlivostí. Mezi jejich pozitivní vlastnosti patří bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí. Od vzniku těchto povlaků došlo k významným technickým změnám. Například polyuretanové nátěry jsou prezentovány v široké škále barev, což platí zejména pro 3D samonivelační podlahy. S jejich pomocí můžete vytvořit skutečné mistrovské dílo designu.

Je možné použít dřevo jako základ?

Často se řemeslníci ptají, zda je možné na podlaze vytvořit samonivelační podlahu. Odpověď je pozitivní, nicméně před položením takového povlaku je nutné analyzovat drsnou základnu a také zjistit, zda potřebuje přípravu. Je nutno provádět instalační práce na stromu pouze v případě, že je dobře zachována, a doporučuje se použít tenkou vrstvu na dokončovací plochu, která nebude schopna výrazně zvýšit výšku.

Přípravné práce

Samonivelační podlaha v dřevěném domě může být vybavena nejen pro výše popsaný typ tahového podkladu, ale i pro beton. Před nalitím jakéhokoliv povrchu, který se má připravit, je nutné nejdříve odstranit základní desky a odstranit upevňovací prvky ze stěn. Pak master provádí škrábání povrchu, k tomu použijte příslušné vybavení. Pokud má místnost malou plochu, bude možné ji zvládnout pomocí manuálního cyklu. Dalším krokem je skrýt praskliny pomocí šifrovacího stroje. Takové chyby v procesu provozu se v každém případě objeví na dřevěné podlaze. Výsledné nepravidelnosti a praskliny jsou ošetřeny tmelem, který po nanášení nechá zcela uschnout. Poté by měl být povrch pískován hrubým brusem, což zlepší kvalitu adheze.

Doporučení pro přípravu

Samonivelační podlaha na dřevěné podlaze bude trvat dlouhou dobu, pokud bude základna po broušení vyčištěna od prachu. Nejúčinnější použití pro tento průmyslový vysavač. Před nasazením je základna odmaštěna. Základní nátěr je nezbytný ke zvýšení pevnosti přilnavosti materiálu k dřevu. Aplikace kompozice se provádí ve dvou vrstvách, před tím, než se provede práce, můžete k němu přidat prosetý křemenný písek. To zajistí nejspolehlivější přilnavost mezi polymerem a základnou.

Příprava nástrojů

Pokud jste se zajímali o to, zda lze použít samonivelační podlahy na dřevěné podlaze, bude odpověď jednoznačná. Taková práce se dnes provádí poměrně často. Je důležité řádně připravit povrch a postarat se o dostupnost vhodného nástroje. Demontáž soklu, dřevěných klínů, nůžky a dláta budou potřebné, ale pro zpracování dřeva je nutné připravit škrabák a brusný nástroj. Povrch můžete konečně připravit pomocí hrubého zrnitého papíru, průmyslový vysavač vám umožní vyčistit základnu. Pro nanášení na povrch základního nátěru bude potřeba štětec nebo válec. Poměrně často se tyto nástroje používají v tandemu, protože ne všechny těžko dostupné místa mohou být zpracovávány pomocí válečku. Rozložení polymerního potahu nejefektivněji umožňuje válečku s krátkým napahem a plochým kartáčem. Potřebujete master stěrku a rakla. Zásadit řešení pro uspořádání samonivelační podlahy může být stavební mixér nebo vrtačka. Velkoobjemová podlaha na dřevěném podkladu je nejlépe nalít speciální oblečení, na sobě bezpečnostní brýle, respirátor a rukavice. Pro pohyb po povrchu budete potřebovat speciální podešve s hroty. To umožní veliteli pohybovat se na nově položené vrstvě.

Pracovní technologie

Umístění polymerní podlahy na dřevěnou podlahu se neliší od postupu, který zahrnuje použití betonu jako základny. Pouze přípravná fáze, která byla podrobněji diskutována výše, se liší. Před nanesením samonivelační podlahy připravte řešení podle pokynů. Suchá směs by měla být smíchána s vodou, dokud se nevytvoří homogenní hmota. Výsledné řešení je umístěno na zemi, s nutností přesunout se z vzdáleného rohu místnosti.

Samonivelační podlaha se nalije na dřevěnou podlahu a poté se vyrovnává hladítkem, dokud není možné dosáhnout požadované tloušťky vrstvy. Pokud mluvíme o dřevě, měla by být tloušťka pět milimetrů nebo více. Jehlový válec působí jako nejoptimálnější a nejvhodnější nástroj pro vyrovnávání a řešení bublin. Intervaly mezi dávkami by neměly přesáhnout 10 minut, jinak by byly klouby jasně viditelné. Zároveň je však třeba opatrně válcovat spojení maltových pásů. Jakmile je výplň dokončena, pokryjte ztužující povrch fólií, což musí být provedeno 15 minut po dokončení práce. Tím zabráníte usazování prachu. Po nanesení základní vrstvy a jejích tuhnutí můžete začít aplikovat vrchní nátěr, ve své roli může hrát lak nebo polymer.

Náklady na práci odborníků

Samonivelační podlaha na dřevěné podlaze bude dostatečně pevná, pokud budete postupovat podle pokynů. Tento proces lze nazvat poměrně jednoduchým a můžete to udělat sami. Ale pokud to finanční možnosti dovolují, doporučuje se najmout tým specialistů, kteří zaručí vysokou kvalitu výkonu, provedou instalaci podle technologie a také poskytnou záruku na provedenou práci. Odborníci obvykle používají drahé stavební nástroje. Všechno to zvyšuje náklady na přípravu, přípravu a manipulaci se směsí. Jeden čtvereční metr dřevěné základny bude muset zaplatit 400 rublů, při použití základního nákladu stojí 200 rublů. na čtvereční metr. Specialisté nalijte povrch rychle schnoucí kapalné směsi na 400 rublů. na čtvereční metr.

Doporučení specialistů

Pokud chcete provést opravy v obytné oblasti, doporučujeme zvolit směs založenou na polymerních pryskyřicích. Pokud jsou místa s vysokou vlhkostí, měli byste použít epoxidovou výplň, zatímco polyuretanová podlaha je vhodná pro zbytek domu. Pokud přemýšlíte o tom, zda je možné vyplnit podlahu, může být dřevěná podlaha vynikajícím základem. Za přítomnosti plášťového nátěru je třeba jej opravit a nahradit delaminovanou podlahovou deskou. Upevňovací prvky jsou utaženy, mezery jsou vyplněny těsnicím materiálem nebo lepidlem na dřevo. Ten se smíchá se stejným objemem pilin. Na dřevěnou základnu je třeba položit vodotěsnost. Nezapomínejte na to, že je třeba aplikovat základní nátěr, jehož dvě vrstvy usnadní hlavní práci a zvýší pevnost povlaku.

Tajemství použití dokončovacích směsí

Samonivelační podlaha na dřevěné podlaze bude vypadat velmi dobře, pokud základna ponoru nemá hrubé reliéfní vady. Je žádoucí vyloučit je, protože tloušťka vrstvené vrstvy nepřesahuje 5 milimetrů. Dokonce i v případě, že hrbolky a žlaby vyrovnávají vyrovnávací hmotu, existuje silný argument pro odstranění závad. Samonivelační podlahy se budou vytvrzovat nerovnoměrně, zatímco index pevnosti se bude lišit.

Důležité je také zvolit si správnou suchou kompozici, jejíž složky budou určovat účel budoucího pohlaví. Pokud je například v pojivu směs cementu, je tato kompozice vhodná pro nalévání podlah v koupelnách, kuchyních, sprchách a koupelnách. Pokud mluvíme o směsích se sádrou v kompozici, pak se tato podlaha nejlépe používá v místnostech se suchou a nízkou vlhkostí, prokazuje všechny své pozitivní vlastnosti jako samonivelační podlahu. Dřevěný povrch může být také použit pro základnu, ve které bude topný systém přítomen. Proto je nutné zvolit vyrovnávací hmotu, která má vysokou elasticitu. Během provozu se roztahuje a uzavírá bez praskání.

Závěr

Někdy se samonivelační podlaha oddělí od dřevěného povrchu olejovaným papírem překrytým překrytím. Současně by se vrstva měla nalít o tloušťce jednoho nebo dvou centimetrů. Hranice mezi potěrem a samonivelačnou podlahou by měla být tvořena způsobem povrchové úpravy s hydroizolační impregnací.